Vai kāds no Jums ir interesējies pēc vidusskolas uzsākt mācības ārzemēs? Es nedomāju apmaiņa sprogrammas utt, bet vnk uzreiz kārtot iestāšanos kādā no ārzemju augstskolām?
es tā kā pamazām stājos :)drīzāk jau mēģināšanas pēc, šaubos vai tikšu,nelieku pārāk lielas cerības, bet gribas aizbraukt no šejienes.
Protams jau gribētos, bet manas angļu valodas zināšanas priekš tā ir par švaku.
spāre: kurā klasē tu ej? esmuu lasījusi, ka tur bez maz gadu iepriekš ir jāsāk kārtot dokumenti... Un tu pati uz savu galvu to visu dari via arī izmanto tā skonsultāciju firmas? Starp citu esot jāveic 3 stundu garš tests te pat Lv, kurš maksā 98 Ls [kāpēc tik daudz vot es nesaprotu!], ko tu par to domā?
muļķības par gada gatavošanos (atvainojos) :pun pārsvarā ir jāveic 2 testi -TOEFL (angļu valodas zināšanu līmeņa noteikšanai) /šitais maksā kkur 150Ls un SAT (matemātikas un angļuvalodas tests) /šamais kkur 60Ls un šito ir iespēja kāstot tikai 1.martā vai 1. maijā tākā, ja vajag, tad jau gan būtu jāsāk gatavoties ;)un vēl- katrai augstskolai ir noteikti procenti cik jādabu tajos testos, lai varētu tur iestāties- tas Tev ir jānoskaidro visupirms ;)P.S. ja ir vēlme varu aizsūtīt tā TOEFL mājapmācības programmu :)
skaniigaa...kaa kuraas aarzemees...bet par testiem fakts kaa taads..es saakumaa te dabeigsh skolu un tad toch uz aarzemeem..
heh, atradu kko interesantu: http://www.examenglish.com/jā, un starp citu tur kur es lasījos man vajadzēja to otru testu- IELTS
es - 12.klasē :)nezinu,esmu dzirdējusi par IELTS testu, taču tas nav tik steidzams..kur es aizsūtīju pieteikumu (caur UCAS organizāciju) - arī tāda ilga rakstīšana bija - pietika ar to UCASu un viņi man regulāri sūta vēstules.pieteikumu nosūtīšana bija līdz kkādam 16.janvārimpagājušajā mēnesī aizsūtīju dokumentus par iepriekšiegūtajām izglītībām (1 :D) un tagad ir baisi gaidīt vai derēs viņiem vai ne...vispār tur, Skotijā, viņi šķiet tādi atsaucīgi :)
volunteer darbs ārzemēs.labāks kā mācības.gads kādā citā valstī.praktiski apmaksāts.sīkāk eiropu fondi jāčeko.visu mums tas Kalvītis vēl nav nozadzis...
P.S. jā,ar drušku uz savu galvu - kā jau vienmērja neskaita notariālos sūtāmo dokumentu apstiprinājumus, kas maksā lielu naudu, nedomāju, ka tas jāuztver tik nopietni - ja jau pašai ar savu apņēmību nesanāks, tad ko tur daudz...iespēju vēl pietiek :)
Apmaksāta reklāma: http://www.hakes.lv ;)
deni2s->tās ir tās firmas par ko runāju... ;) man diemžēl ir problemātisks finansiālais stāvoklis, tāpēc man jau par 3 stundu ilgu testu izsviests 120Ls liekas smiekligi, kur nu vel kadam maksat par ta ka vinjsh man stasta par to, ko es ta apt varu saprast... kgan nebutu slikti panjemt to iso konsultaciju lai uzzinatu konkretus nesaprotamus jautajumus.un spāre- vēstulēs... :D
Parasti TOEFL prasa vismaz 550 punktus no kaut kādiem 600 un vēl maksimāli iespējamajiem. Un, manuprāt, tas maksā 120$, bet lai veiksmīgi nokārtotu būs vajadzīgs apmeklēt pirms tam kursi, kur nauda varētu aiziet tikpat cik maksā eksāmens. Es arī biju domājusi kaut kur uz ārzemēm doties, bet šis TOEFL visam pielika punktu.P.S. Šonedēļ sākas izstāde "Skola 2008". Aibrauc, tur noteikti varēsi sev ko atrast.
ņem vērā arī to, ka tas IELTS tests ir derīgs tikai 2 gadus.
ja kautkur brauc tad uz neatgriešanos jo citādi nav jēga.
es aizbraucu, iesniedzu papīriņus, un pēc nedēļas staigāju pa skolu.un angļu valodas eksāmenus var kārtot paralēlipart time kopā ar to, ko katrs grib mācīties.viss ir pārāk vienkārši, lai būtu sarežģīti. :)
Šitā Somijas skola man baigi ieinteresēja Skola 2008 izstādē(un ne jau tāpēc ,ka iedeva man divus pudeļu ataisāmos ;) )www.haaga-helia.fi
Laima, tā pati Somijas skola man arī atstāja labu iespaidu.Lai vai kā, ja es uz ārzemēm, tad visticamāk uz Vāciju. Vispār man tāda sena ideja - pēc mācībām aizlaist gadu uz Vāciju, pastrādāt tur vai nu ar peļņu vai kā brīvprātīgajam un paralēli paskatīties kādu augstskolu, ja nekas nesanāktu - atpakaļ uz LV un tad, no šodienas viedokļa skatoties, ja man tagad būt jāizvēlas kur iet mācīties, tad vienīgā augstskolas, kas mani pilnībā apmierina ir Stradiņa Universitātes komunikācijas fakultāte.Par tiem valodu testiem, manā skolā var nokārtot DSD testu, kurš ļauj Vācijā brīvi studēt, nemaksājot neko. [vien labas sekmes vācu valodā]
Alis, tu arī uz RSU PR? Hāj faiv! :D
Esmu atmetusi domu par ārzemju augstskolām lielo milzīgo izmaksu dēļ (tas TOEFL nestāv ne tuvu kopējām izmaksām). Bet varbūt tāpēc, ka izvēlējos mācīties Skandināvijā, kas, ja nemaldos, ir dārgākais reģions pasaulē?
no tiem testiem nav jābaidās, to var visu nokārtot ja grib.pagāšgad sabijos, beigās izrādijās ka būtu jau nokārtots, bet šogad tai mani planotajai skolai naaca kklaat veel prasiibas un es laikam arii paardomaaju drusku atlikt.. paļubomu vel ir desmit minutes lidz iesutishanas terminja beigām.ja grib braukt taalaak par eiropu, tad gan jārēķinās ar visādām laikietilpīgām formalitātēm. zinu ka kautkādā āzijas skolā stājoties ir mežonīgi daudz reliģijas, psihopaatisma un mēra testu. (neatceros kapēc, bet mani sajusmināja doma par islāmistu sponsorētu bioloģijas institūtu :D)
Šodien skolā viens čalis bij atnācis un baigi ieinteresēja brīvprātīgais darbs ārzemēs.Kāds no Jums ir kaut ko tādu darījis? Kā gāja, kur bija jādzīvo, ko darījāt?
pati neemsu braukusi, bet tepat blakus notiek visādas darīšanas ar to, šobrīd 3 pazīstami cilvēki ir eiropā. pirms kaada laika jelgavaa bija forshie no braziilijas, rumaanijas.darbi parasti pēc vecuma grupām. bet es esmu satikusi dažādus pārsvarā ar interešu izglītības un kultūras vadības jomas sasitītus darboņus. taču ir jau arī tie krutie kas glābj vaļus un tā.un tas cik kruts tavs darbiņš un kur dzīvo ir atkarīgs cik ļoti tu izvēlies projektus- pārlieka izvēlība novedīs auzās, a ber vienaldzība, vietā kur nemaz negribas būt un ja nav intresanti tad to pusgadu liidz gadu izturēt ar domu, ka prom no mājām nav tik viegli.vel jau arī naudiņas, ja gribi ārpus eiropas, tad jāmaksā vairāk. eiropas savienības ietvaros, var arī pa velti izbraukāties.
pastāv arī tāda lieta kā studiju kredīts, kas jāatmaksā tikai tad, kad strādā jau sevis izvēlētajā profesijā un pelna pietiekoši lielu summu, lai to palēnām varētu atmaksāt.
Kultūras apmaiņas programma sniedz unikālu iespēju jauniešiem vecumā no 15 līdz 18 gadus veciem. Var pavadīt mācību gadu vai pusgadu prom no mājām, ierastās vides un draugiem – dzīvot un mācīties svešā zemē, iepazīt tās kultūru, cilvēkus un sadzīvi, apgūt jaunus mācību priekšmetus, iegūt vērtīgas zināšanas un atziņas. Ja vēlies mācīties visu gadu, ir jāizbrauc augusta sākumā līdz septembra vidum. Izvēloties pusgada programmu, ir jāizbrauc janvārī vai augustā / septembrī. Austrālijā, Dienvidāfrikā ir iespējams sākt mācību gadu tajā pašā laikā, kad vietējie skolēni, – janvārī vai, kā pierasts, – augustā, septembrī.
Blūmī laikam wonderlendā dzīvo...
vismaz 10 skolasbiedri plānoja braukt uz ārzemēm studēt. kārtoja testus, sūtīja pieteikumus, pat tika uzņemti. BET aizbrauca, cik zinu, tikai divas, un tās pašas uz ķīnu.nezinu, kur pēkšņi radies tāds patriotisms.
Pasaulē visvairāk cilvēku (aptuveni 850 miljoni) ikdienā runā mandarīnu valodā, bet dažādos ķīniešu valodas dialektos runā 1/5 daļa pasaules iedzīvotāju, tā ir otra vairāk mācītā valoda pasaulē pēc angļu.Mācies arī tu pasaules populārāko valodu Pekinā, Šanhajā vai kādā citā Ķīnas pilsētā! Iepazīsti un izjūti austrumu kultūras un valodas valdzinājumu ikdienā, esi atvērts Ķīniešu sabiedrībai un visam jaunajam, tad arī veiksies valodas apguvē.Visu austrumu valodu svarīga mācīšanās sastāvdaļa ir kaligrāfija. Jums būs jāvelta daudz laika, lai precīzi uzrakstītu un pareizi izrunātu. Skola piedāvā mācīties grupās 20 vai 30 stundas nedēļā, mācīties individuāli vai arī kombinēt mācības grupās ar individuālām nodarbībām. Studenti var izmantot arī darba pieredzes programmu. Mācības universitātē- ķīniešu valodas kursi (1 gads bez maksas)- bakalaura programmas (plaša izvēle, angļu un ķīniešu valodā, mācību maksa sākot no 2000EUR gadā)
[ Forums ]
Eileen
Forest
Candyicn
© 2005-2024, Mācības ārzemēs?, HC.LV.