Informācija par pasākumu
Norises laiks: 14.novembris, 2007, trešdiena , 19:00
Piedalās: Sergejs Martinovs (balss) un Ventis Zilberts (klavieres).
Plašāk: Programmā: Aleksandrs GURIĻOVS „Zvaniņš” („Колокольчик”), Ivana Makarova dzeja un
„Važoņa dziesma” („Песнь ямщика”), Konstantīna Bahturina dzeja;
N. ŠIŠKINS (Шишкин) „Klausieties, ja vēlaties” („Слушайте, если хотите”), autora dzeja;
Arkādijs ABAZA „Miglainais rīts” („Утро туманное”), Ivana Turgeņeva dzeja;
Aleksandrs VARLAMOVS „Nemodini viņu rītausmā” („На заре ты ее не буди”), Afanasija Feta dzeja un „Māj selgā bura vientulīga” („Белеет парус одинокий”), Mihaila Ļermontova dzeja;
Aleksandrs DIBIKS „Nepiemāni” („Не обмани”), Heinriha Heines dzeja;
Andrejs OPELS „Jūs aizmirsāt” („Забыли вы”), Pāvela Kozlova dzeja;
D. NIKOLAJEVS „Ak, kamdēļ manu skatienu aizmiglo asaras” („Отчего затуманился взор мой слезой”), E. Orlovas dzeja;
Marija PUARĒ „Gulbja dziesma” („Лебединая песнь”), autores dzeja;
Pjotrs BULAHOVS „Nemodini atmiņas” („Не пробуждай воспоминаний”), dzejas autors nezināms;
Jakovs FELDMANS (Фельдман) „Važoni, nedzen zirgus!” („Ямщик, не гони лошадей”), Nikolaja fon Ritera dzeja;
Mihails JAKOVĻEVS „Ziemas vakars” („Зимний вечер”), Aleksandra Puškina dzeja.
Sergejs Martinovs (1952) absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju profesora Aleksandra Viļumaņa vokālajā klasē (1977), kļūstot par Latvijas Nacionālās operas solistu (1977–1991 un kopš 1994. gada). Godalgots četros starptautiskos konkursos: Marijas Kallasas konkursā Grieķijā (1983, Sudraba godalga), konkursā „Verdi balsis” Buseto (1984, I prēmija un Zelta godalga), operdziedoņu konkursā Pāvijā (1985, I prēmija) un Pētera Čaikovska 8. starptautiskajā vokālistu konkursā Maskavā (1986, Bronzas godalga un prēmija par labāko Modesta Musorgska mūzikas atskaņojumu). Stažējies Milānas operteātrī „La Scala” (1983–1985). Trīs sezonas dziedājis Grācas operā Austrijā (1991–1994). Pimena lomā piedalījies Musorgska operas „Boriss Godunovs” iestudējumā Parīzes Bastīlijas operā. Sergeja Martinova repertuārā ir Orovezs (Bellīni „Norma”), Mefistofelis (Boito „Mefistofelis”), Mefistofelis (Guno „Fausts”), Karalis Renē (Čaikovska „Jolanta”), Boriss Godunovs (Musorgska „Boriss Godunovs”), Doktors Uberto (Pergolēzi „Kalpone kundze”), Kolēns un Benuā (Pučīni „Bohēma”), Timurs (Pučīni „Turandota”), kņazs Jurijs (Rimska-Korsakova „Teiksma par neredzamo pilsētu Kitežu”), Saljēri (Rimska-Korsakova „Mocarts un Saljēri”), Bartolo un Bazīlio (Rosīni „Seviljas bārddzinis”), Dālands (Vāgnera „Klīstošais holandietis”), Priesteris (Breģes „Dzīvais ūdens”), Jēkabs (Ešenvalda „Augļu koks ir Jāzeps”), kā arī lomas Verdi operās – Banko („Makbets”), Filips II („Dons Karloss”), Ramfiss („Aīda”), Sparafučile („Rigoleto”), Zakarija („Nabuko”) u. c. Dziedātāja repertuārā ir arī vokālā kamermūzika (Šūberta „Ziemas ceļojums”, latviešu, krievu un Rietumeiropas komponistu vokālie sacerējumi) un izvērstas formas vokāli instrumentāli darbi (Verdi un Mocarta Rekviēms, Rosīni „Stabat Mater”, Dvoržāka „Stabat Mater”). Sergeja Martinova balss ieskaņota arī solo albumā CD formātā (2002). (www.opera.lv)
Ventis Zilberts (1947) mācījies Pāvula Jurjāna mūzikas skolā, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā (pie Igora Kalniņa) un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (arī pie Igora Kalniņa). Absolvējis Ļeņingradas Valsts konservatorijas asistentūru profesora Natana Perelmana klasē. 1974. gadā sāk darbu Latvijas Mūzikas akadēmijā, kopš 1998. gada Klavieru katedras, kā arī Kameransambļa un klavierpavadījuma katedras profesors. Venta Zilberta audzēkņu vidū ir Inguna Puriņa, Vita Vēriņa, Normunds Vīksne, Mārtiņš Zilberts. No 1976. līdz 2004. gadam Latvijas radio koncertmeistars, sadarbojies ar apmēram 100 mūziķiem, ieskaņojis teju tūkstoti skaņdarbu. Ierakstījis tvartus ar flautisti Ditu Krenbergu, trombonistu Boļeslavu Voļaku, dziedātājiem Jāni Sproģi un Ingu Pētersonu. Koncertējis Eiropā, ASV un Kanādā (bieži sadarbībā ar trimdas latviešu organizācijām un mūziķiem), kā arī Uzbekistānā. 1998. gadā apbalvots ar Trīszvaigžņu ordeni. 1995. gadā saņēmis Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) Mūzikas nodaļas balvu par trimdas latviešu mūzikas popularizēšanu Latvijā. Pieredzes bagāts koncertmeistars, uzticams un stabils sadarbības partneris, profesionālis līdz kaulam.
Saite: www.latvijaskoncerti.lv
Rīkotājs: Latvijas Koncerti