Edvardam Grīgam veltīts koncerts

Informācija par pasākumu

3.oktobris, 2007, trešdiena, 19:30

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, soprāns Inguna Švāne, pianists Enriko Pače (Enrico Pace, Itālija), diriģents Eivins Ādlanda (Eivin Aadland, Norvēģija).

Viens no visskaistākajiem klavierkoncertiem, viens no skumjākajiem mīlas un uzticības stāstiem, romantisma mūzikas pērles un brīnišķīgi solisti klausītājus gaida 4. oktobrī plkst. 19.30 Lielajā Ģildē ziemeļu ģēnijam Edvardam Grīgam veltītajā koncertā, pieminot simt gadus kopš komponista nāves.


Norvēģu dižgara Henrika Ibsena radītie tēli Pērs Gints un Solveiga kļuvuši par iedvesmas avotu ne vienam vien māksliniekam, un arī Jāni Mediņu tie rosinājuši rakstīt ziemeļnieciskas smeldzes pilno ciklu balsij ar orķestri Solveigas vēstules Pēram Gintam, kura otrā dziesma dzīvības dvašu gūs Ingunas Švānes interpretācijā. Gan dzejnieces Elzas Ķezberes ilgpilnais teksts, gan Jāņa Mediņa mūzika apliecina, ka, neraugoties uz spēcīgo Grīga un Ibsena ietekmi, šis darbs universālā valodā runā par ikvienai sirdij pazīstamu ilgošanos.

Latviešu soprāns Inguna Švāne pirms diviem gadiem absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (prof. Bruno Egles klase). Nozīmīgi koncerti bijuši Melngalvju namā un Rīgas Domā, piedalījusies Jāņa Mediņa operas Hamlets iestudējumā Viestura Gaiļa vadībā. Pašlaik Inguna Švāne aktīvi sadarbojas ar Klasiskās mūzikas biedrību – piedalās dažādos projektos un meistarklasēs. Īpaši veiksmīgas bijušas Vokālās meistarklases Ventspilī šovasar, kur I.Švāne guvusi jaunu pieredzi vokālo pedagogu Džoijas Mamenas (Apvienotā Karaliste) un Irinas Gavrilovicas (Somija) vadībā.

Itāliešu pianists Enriko Pače Latvijā viesosies jau otro reizi. E.Pače tiek cildināts par viņa savdabīgajiem un pārdomātajiem skaņdarbu lasījumiem, un šoreiz jaunās skaņās ietērpts viens no skaistākajiem klavierkoncertiem pasaules mūzikas klāstā – Edvarda Grīga Koncerts klavierēm ar orķestri la minorā op. 16. Šajā koncertā rodama gan paša komponista, vienlaikus lieliska pianista, iejūtība pret spēles tehniku, maksimāli izmantojot visas iespējas žilbinoša rezultāta sasniegšanai, gan viņa nebeidzamā mīlestība pret norvēģu tautas melodijām, kuru intonācijas ieaustas koncerta partitūrā.
Iespējams, Roberta Šūmaņa Ceturtajā simfonijā re minorā op. 120 saklausīsiet radniecīgas noskaņas, jo Grīgs aizrautīgi mīlēja Šūmaņa mūzikas stilu. Pat tik lielā mērā, ka daži mūzikas mīļotāji velk paralēles ar abu komponistu klavierkoncertiem ne tikai vienas un tās pašas tonalitātes, bet arī vispārējā veidola un noskaņas dēļ.

Viens no Norvēģijas labākajiem diriģentiem Eivins Ādlands vienlīdz spilgti sevi apliecina kā klasiskajā, tā laikmetīgajā repertuārā. Viņš studējis pie Jormas Panulas, bet pamudinājumu turpināt diriģenta karjeru guvis no Marisa Jansona. Šobrīd viņš strādā galvenokārt ar Skandināvijas orķestriem, īpašu uzmanību veltot norvēģu un zviedru komponistu darbiem un vismaz daļai klausītāju noteikti attaisnojot apgalvojumu, ka tā, kā Grīgu spēlē un diriģē norvēģi, to nedara neviens cits uz pasaules.

Laipni aicināti!

www.lnso.lv/

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Edvardam Grīgam veltīts koncerts (Bilde nr.1)
Klikšķini uz bildes, lai apskatītu to pilnā izmērā!
Norises vieta

Rīga, Lielā ģilde

Apmeklējums
Apmeklēs noteikti (0) Iespējams apmeklēs (0) Noteikti neapmeklēs (0)
Neviens vēl nav norādījisNeviens vēl nav norādījisNeviens vēl nav norādījis

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.





Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Western Europe also formed

Visioninz

Быстровозводимые каркасные дома: удобные и функциональные решения каркасные дома спб <a href=karkasnyi-dom-pod-klyuch-1.ru>karkasnyi-dom-pod-klyuch-1.ru</a> .

karkasnye_doma_vgEa

You have very nice post and pictures, please have a look at our photo tours in the temples of Angkor

Shellie


ienāktreģistrēties