Zviedru hardcore/rock zvaigznes "Blindside" Latvijā!

Kristīne Mihaļova, 15.06.2007., 15:03

Mūzikas un sporta festivāla Fonofest ietvaros Latvijas publikai būs iespēja baudīt pasaules mēroga hardcore/rock zvaigznes - Blindside no Zviedrijas.

Lielākajā daļā Eiropas un Amerikas valstu viņu vārds komentārus neprasa, un tomēr Latvijas muzikālajā arēnā viņi lielākos pārsteigumus vēl sagādās.

Grupa izveidojusies 1994. gadā ar nosaukumu „Unsderfree”, taču pēc 2 gadiem tas tiek nomainīts uz Blindside. Vokālists Kristiāns Lindskogs, ģitārists Simons Greneheds, bundzenieks Markus Dālstroms un basģitārists Tomas Naslunds pazīst viens otru, kopš paši sevi atceras. Līdz šim grupa izdevusi 5 albumus – „Blindside” (1998), „A Thought Crushed My Mind” (2000), „Silence” (2002), „About a Burning Fire” (2004), „The Great Depression” (2005). Grupas panākumu sarakstā ir kopīgas tūres ar Hoobastank, P.O.D., šobrīd viņi koncertē kopā ar Linkin Park.

Iespējams, ka publikas atzinību Blindside iekarojuši, pateicoties spējai apvienot piesātinātu, tomēr muzikālu skaņu ar jēgpilniem tekstiem. Blindside mūzika meklē atbildes uz jautājumu, kāpēc un vai tiešām mēs dzīvojam laikmetā, kurā sevi vieglāk pazaudēt, nekā atrast: „We just know that something is lost, but somehow we are lost.” Tāpēc grupas uzmanības lokā jau kopš pašiem sākumiem ir temati, kas raksturo indivīdu globālu problēmu kontekstā. Protams, netiek aizmirsti arī dziļi subjektīvi pārdzīvojumi, jo, kā teikts dziesmā „Endings”, ikviens no mums ir radīts, lai uzkāptu kalnā, lai cik grūti tas dažreiz arī nešķistu. Arī pēdējais albums „The Great Depression” radies pēc Kristiāna atgriešanās no ceļojuma Dienvidāfrikā. Tur redzētais grupas liriķi bija iespaidojis tik ļoti, ka viņš iedvesmojis arī pārējos grupas biedrus. Par šo albumu pats Kristiāns saka: „Mēs nepārtraukti saņemam norādījumus par to, ko mums vajadzētu domāt par sevi un ko mums vajadzētu darīt. Manuprāt, ir nedabiski, ka cilvēki ir spiesti dzīvot vidē, kurā komercija tik klaji uzbrūk ikvienam no mums. Tas ir gandrīz kā radīt pašam savu vidi un tomēr nebūt daļai no tās.” Kopumā paši Blindside savu mūziku raksturo kā intīmu, un tomēr pozitīvu. „Katrs grupas dalībnieks tic,Grupa "Blindside" ka mūsu mūzika var būt veids, kā izpausties cerībai. Mūsu dziesmas mēdz būt pasmagas, bet, ja ieklausās uzmanīgi, vienmēr tuneļa galā ir redzama gaisma,” stāsta Kristiāns.

Grupas oficiālajā profilā www.myspace.com lasāmi neskaitāmi komentāri, kuros tiek pausta sajūsma par grupas koncertiem. Ne velti P.O.D. solists Sonnijs Sandovals ir teicis: „Viņi spēlē tik augstā emociju līmenī. Es ticu, ka viņi satricinās visu roka pasauli. „Silence” ir gada labākais albums, tas ir patīkams pārsteigums starp visiem šiem māksliniekiem, kas parādās un pazūd vienas dienas laikā.”

Kaut vai tāpēc ir vērts nenoslinkot un redzēt Blindside uzstāšanos dzīvajā. Fonofestā grupa ar Latvijas publiku tiksies otro reizi, pirmo reizi viņi šeit bija 2001. gadā. Fonofest ir ikgadējs festivāls, kas šogad jau 3. reizi notiks Cēsu rajona „Uplandos”. Blindside uzstāsies sestdien 14. jūlijā.

1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
dzēsts lietotājs, 17.06.2007. 12:45:57
Komentāra reitings: -2.422

piedur pirmie 3 albumi !
peec tam saakas komercija ..
gluzhi kaa f.f.a.f. vai f.o.b.

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


ienāktreģistrēties