Zināms Damo Suzuki pavadošo mūziķu sastāvs

SKYR, 24.03.2009., 21:26

Kļuvuši zināmi tie mūziķi, kas 18.aprīļa uzstāšanās laikā Rīgā muzicēs kopā ar leģendārās vācu krautrock grupas "Can" bijušo vokālistu Damo Suzuki.

Koncertā/ improvizācijā uz Rīgas Ebreju kopienas nama lielās skatuves kopā ar Damo piedalīsies arī brāļi Lauris un Raitis Ābeles, kuru radošās ikdienas vairums stundu rit grupās "Soundarcade", "Das Sonntags Legion" un "7 Pieauguši Vīrieši". Tandēmam pievienosies arī trešais ģitārists – Edgars Rubenis, starp kura pēdējā laika muzikālajām pieturvietām atrodamas gan "Mona De Bo", gan "Mofo". Ritma sekcijā ar basģitāru piedalīsies Artūrs Liepiņš no instrumentālā kvarteta "Dun Dun", bet sitamie instrumenti būs Jāņa "Janča" Burmeistera pārziņā, kura visas pārstāvētās muzikālās apvienības uzskaitīt nav iespējams, tāpēc gana būs ar īpašvārdiem "Tesa", "Silards" un "Holy Lamb".

Atsaucoties uz paša Damo Suzuki pirms vairāk nekā desmit gadiem nosprausto mērķi "mūziķiem brīvi un nepiespiesti komunicēt gan savstarpēji, gan ar publiku", nav izslēgts, ka 18.aprīļa notikumu kuplinās vēl kāds, jo "katra uzstāšanās ir laiks un telpa, kurā satiekas līdzīgi domājošie, un kurā nav vietas atsevišķiem ego".

Jau minēts, ka Kendži "Damo" Suzuki pēdējos vairāk nekā desmit gadus ir pavadījis apceļojot pasauli un uzstājoties kopā ar vietējo mūziķu pavadošo sastāvu. Laika gaitā, iepazinis neskaitāmus mūziķus jeb, Damo vārdiem runājot, "skaņas nesējus" (sound carriers – no angļu valodas), ir izveidojies savdabīgs globāls tīklojums – "Damo Suzuki’s Network" – par kura Latvijas atzaru turpmāk kļūs augstāk minētie mūziķi.

Vēl padsmitnieks būdams, Japānā dzimušais Suzuki ieradās Eiropā. Pagājušā gadsimta 60.gadu beigas jaunais Kendži pavadīja klejodams pa Veco pasauli, bieži vien uzstādamies kā ielu muzikants. Laimīga sagadīšanās Minhenē saveda kopā Damo ar Holgeru Cukeju (Holger Czukay) un Jaki Lībeceitu (Jaki Liebezeit) ar īsi pēc tam, kad grupu "Can" bija pametis iepriekšējais vokālists Pets Mūnijs (Pat Mooney). 70.gadu sākumā Suzuki kopā ar "Can" ierakstīja vairākus albumus, taču, līdzīgi kā viņa tā brīža draudzene, pieņēmis Jehovas liecinieku ticību, pēc "Future Days" ierakstīšanas 1974.gadā pameta gan grupu, gan muzicēšanu vispār. Pēc desmit gadu pārtraukuma Damo atgriezās un kopš tā brīža nodarbojas ar to, kam 18.aprīlī liecinieki būs arī Latvijas publika.

Biļetes uz koncertu Rīgas Ebreju kopienas namā joprojām nopērkamas. To cena šobrīd ir 7 LS, taču, koncertam tuvojoties, tās kļūs dārgākas. Ņemot vērā, ka koncertā paredzētas sēdvietas, biļešu skaits pārdošanā ir ierobežots.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


ienāktreģistrēties