Zināmi "Skaņu mežs 2009" mākslinieki

Renāte Auziņa, 29.03.2009., 14:29

Ir kļuvuši zināmi ikgadējā eksperimentālās mūzikas festivāla "Skaņu mežs" izpildītāji 15.-16. un 22.-23.maijā.

Festivālu 15.maijā ievadīs koncerts Rīgas Mākslas telpā ar Rolanda Kronlaka kompozīciju koklēm un elektronikai, Voldemāra Johansonu darbu perkusijām un elektronikai, daudzsološo jauno mūziķu Platona Buravicka un Candiecoveredclown elektroakustiskajām kompozīcijām Kaspara Groševa videomākslas pavadījumā. Ar retu koncertu uzstāsies franču kulta avangarda vokālists un instrumentālists Gedālia Tazartes, kas ir ietekmējies no Ziemeļāfrikas ebreju muzikālajām tradīcijām, kā arī islandiešu klasiskās, eksperimentālās un ambientās mūzikas komponista Johana Johansona un grupas "Múm" čellistes Hilduras Gudnadotiras duets. Johansona salti melanholiskā, lēni plūstošā un rēgaini melodiskā mūzika ir klusi apbūrusi klausītājus nepilnus desmi"AU"t gadus. Pēc tam ar "Skaņu mežam" veidotu audiovizuālo darbu "KinoVida" uzstāsies pazīstamais elektronikas ritmu meistars Vladislavs Dilejs un izcilais videomākslinieks "Lillevan" no dueta "Rechenzentrum".

16.maijā skanēs populārāka programma. To aizsāks Krāslavas multiinstrumentālā džezfolka apvienība "Oroboro", kurā, citu starpā, spēlē Latvijas hiphop leģendas "S`T`A" dibinātājs Žaks Bernarts (elektriskā ģitāra), kā arī rasta mc Mr.Zivi (sitaminstrumenti). Vakara turpinājumā uzstāsies Ņujorkas grupa "Extra life", kas ir izpelnījusies kritiķu apbrīnu kā viena no oriģinālākajām un tehniski prasmīgākajām jaunajām avangarda grupām. "Extra life" kombinē viduslaiku vokālo mūziku, agresīvu matemātisko roku, tumšu romantisku popu ar laikmetīgo kompozīciju. Tās līderis ir ģitārists/ vokālists Čārlijs Lukers, kas reiz bija arī grupas "Dirty Projectors" dalībnieks. Uzstāsies arī Lūka Veilanda projekts "AU", kas pārrauj neredzamo robežu starp augsto/zemo mākslu, mūsdienu klasisko mūziku un amerikāņu pop un folkmūziku, sajaucot to neatvairāmā vokāli instrumentālā priekšnesumā, kā arī izdaudzinātā Sanfrancisko "afropanka" grupa "Mi Ami", kas ar savu vienreizējo afrikāņu, panka, disko, dub un brīvā džeza kokteili iezīmē jaunas deju mūzikas adventi. Pēc viņiem būs klausāms leģendārās ierakstu izdevniecības "Warp Records" viens no daudzsološajiem jaunatradumiem – austrāliešu grupa "Pivot", kas kombinē postpanku un jaunu vilni ar Žana Mišela Žāra stila sintezatoru mūziku. Tā ir mūzika tiem, kam patīk "Autechre" un "Fuck Buttons". Šai pašā vakarā savas grupas prezentēs Rīgas izdevniecība "Tornis". Visticamāk tie būs lieliskie "Baložu pilni pagalmi", "Mazie smirdīgie kociņi" un "Bērnības milicija".

Aizsākot jaunu Skaņu meža koncertsēriju, kur eksperimentālā mūzika tiks veidota mijiedarbībā ar sakrālo telpu, Anglikāņu baznīcā 22.-23.maijā būs klausāma jaunās ērģeļmūzikas programma un eksperimentālā metāla grupas "Sunn O)))" priekš"Mi Ami"nesums. Tas būs īpašs notikums, diemžēl ar ierobežotu vietu skaitu telpas salīdzinoši nelielās ietilpības dēļ. "Sunn O)))", kas ar 22.maija koncertu aizsāks īsu Eiropas tūri, ir amerikāņu kulta grupa, kura ar savu mistisko, minimālistisko un unikālo metāla mūzikas interpretāciju ir šajā žanrā īstenojusi (burtiski) lēnu revolūciju. Iespējams pilnīgi pamatoti saka, ka "Sunn O)))" piederot lēnākā un zemākā skaņa pasaulē. Jābilst, ka koncerts, ar kuru viņi atzīmē savai desmitajai jubilejai veltītā albuma "Monoliths & Dimensions" izdošanu, ir Baltijā vienīgais un Eiropas tūrē pirmais. Dienu vēlāk Anglikāņos skanēs pērn augsti novērtētā elektroniķa, plašu atskaņotāju manipulēšanas mākslas (turntablist) izcilnieka un Kristiana Feneza sadarbības partnera Filipa Džeka, kā arī Santas Ratnieces un Hilduras Gudnadotiras ērģeļmūzikas kompozīcijas uz islandiešu mākslinieces Elinas Hansdotiras gaismas instalācijas fona. Šī ideja pasūtīt darbus ērģeļmūzikai dzima apzinoties Rīgas ērģeļu kultūras bagāto vēsturi un šī instrumenta potenciālu jaunajā mūzikā.

Tuvākajā laikā tiks izziņoti uzstāšanās laiki un arī biļešu tirdzniecība.


2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
kā, 29.03.2009. 16:50:11 (ip:85.220.82.218)
Komentāra reitings: 0.022

ejiet, bērni, ejiet!

bonis, 29.03.2009. 19:13:51
Komentāra reitings: 1.447

hmmm interesanti, interesanti!

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Top Sites for article Post theheraldnewstoday.com theindependentnewstoday.com theirishtimesnewstoday.com theirishtimestoday.com themetronewstoday.com themirrornewstoday.com Dont hasiate to contact us

Jeremysiz

Крайне советую газон мск, их специализация это автополив, качество высочайшее

BernardEnund

All time cool 000*** hc.lv

BJMMbrqKsn


ienāktreģistrēties