"Wooden Shjips" uzstāsies Rīgā

SKYR, 24.05.2009., 20:50

Ar koncertu 7.jūnijā "Dirty Deal Café", Rīgā viesosies psihedēliskās rokmūzikas kvartets "Wooden Shjips" no Sanfrancisko.

Kā savulaik recenzijā izteicies žurnāls "Mojo": ""Wooden Shjips" ir pierādījums tam, ka ne tikai Sanfrancisko joprojām pulsē vienā ritmā ar dzīvelīgas psihedēlijas skaņām". Ja pirmajā mirklī šis citāts nepasaka vairāk, kā simtiem citu, rakstītu ik dienu par simtiem citu grupu un mūziķu, ieklausoties vērīgāk, taisnība vien ir. Īpaši, kad "joprojām" vistreknāk iezīmē saikni starp šīs desmitgades pirmo pusi, kad dzima ideja par "Wooden Shjips", ar vismaz četrdesmit gadus seniem notikumiem. Idejas autors un grupas ģitārists Ēriks "Riplijs" Džonsons (Eric "Ripley" Johnson) atzīst, ka sākotnējā doma bijusi "pulcēt ap sevi draugus, kas nav mūziķi, lai spēlētu improvizētu, minimālistisku un, ja godīgi, primitīvu rokmūziku". Viņš arī nevairās iespaida, kādu uz "Wooden Shjips" mūziku ir atstājuši "Velvet Underground". Un ne tikai. Patīkami pārsteigi par grupas cieņas pilno attieksmi pret "The Doors", "Space"Wooden Shjips"men 3", "Loop", "Neu!" un pat "The Stooges" atstāto mantojumu, veidojot savu, oriģinālu rokrakstu, ir arī mūzikas kritiķi. Īpaši Deivids Friks (David Fricke) no "Rolling Stone", kurš savulaik bija viens no retajiem laimīgajiem, kam palaimējās savā īpašumā iegūt grupas pašu spēkiem izdotu septiņcollīgo vinilu. Tieši pēc šīm, pašu izdotajām un par brīvu izdalītajām ierobežotas tirāžas platēm, par grupu sāka baumot un interesēties arvien vairāk un skaļāk. Šodien "Wooden Shjips" kontā jau ir divas ilgspēlējošās plates ("Wooden Shjips" un "Dos"), kā arī pirmo "retumu" izlase, kas pieejama masām – "Vol. 1".

Atgriežoties pie citētā žurnāla, sava daļa taisnības slēpjas arī "ritmā" un "dzīvelīgas", jo "Wooden Shjips" reti, kad aizmirstas savā mūzikā vai aizkuģo izplatījumā, allaž uzturot ritmu un "grūvu". Pat tad, ja viena kompozīcija ir gandrīz trešā daļa albuma ("Down by the Sea" grupas pēdējā ierakstā "Dos"). "Viņi ne tikai liks jūsu ausīm asiņot, bet arī jūsu purngaliem piesist takti," reiz rakstījis Sids Smits (Sid Smith) no BBC. Nav pamata šaubīties, ka tā notiks arī Rīgas koncertā.

Biļetes uz koncertu "Dirty Deal Café" kopš 25.maija pēcpusdienas nopērkamas www.Bezrindas.lv. Tikai pirmo 30 biļešu cena ir 5 LS. Koncerta sākums 7.jūnijā pulksten 21:00, ieeja no 20:00.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
ЗизПорно

Kermit

Theme site super 000*** ru.hc.lv

YquOvPaVkQ

loli frail cp pthc ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

Williamspusy


ienāktreģistrēties