4. martā klubā „Melnā Piektdiena” uzstāsies ASV thrash metal veterāni Overkill!

Valdis Bērzvads, 19.02.2008., 11:05

„Novecot ir lieliski, kamēr tu noveco labu draugu kompānijā,” saviem faniem nesen teica Bobby "Blitz" Ellsworth, grupas Overkill vokālists, aicinot apmeklēt kārtējās koncerttūres pasākumus.

Iesildīs: Huskvarn un Distant Light.

Sākums pl. 20.00, klubs vaļā no pl. 18.00

Biļetes iepriekšpārdošanā no Ls 15 „Biļešu paradīzes” kasēs.

Resursi internetā:
http://www.myspace.com/overkill
http://www.huskvarn.lv
http://www.distant-light.aeons.lv  

„Novecot ir lieliski, kamēr tu noveco labu draugu kompānijā,” saviem faniem nesen teica Bobby "Blitz" Ellsworth, grupas Overkill vokālists, aicinot apmeklēt kārtējās koncerttūres pasākumus. Un kas gan viņam nekaiš koķetēt par vecuma tēmu, labi apzinoties, ka Overkill, par spīti dalībnieku diezgan solīdajiem gadiem, par spīti nopietnajai skatuves pieredzei, par spīti virknei izaudzināto sekotāju, vēl joprojām ir uzmanības centrā ne tikai aiz cieņas pret thrash metal veterānu statusu, bet pateicoties viņu neatslābstošajai enerģijai un aizrautīgajam darbam, šī žanra mūzikas lauciņu rušinot.

Grupa "Overkill"Overkill pirmsākumi meklējami vēl tālo 70. gadu beigās, kad daļa šā brīža sastāva Ņūdžersijā sanāca kopā un ar nosaukumu „The Lubricants” sāka spēlēt pankroku. Taču jau 80. gadu sākumā mainījās gan grupas spēles stils, gan arī nosaukums - Overkill aizgūts no heavy metal gigantu Motorhead dziesmas. Starp citu, Overkill dalībnieki visi kā viens atzīst, ka šī nu reiz ir tā blice, kas viņus iespaidojusi vispamatīgāk, un arī kā vienu no grupas lielākajiem sasniegumiem tās basists D.D. Verni uzsver kopīgo uzstāšanos ar šiem grandiem.

Overkill sākotnējā sastāvā izskatījās šādi: Bobby "Blitz" Ellsworth (vokāls), D.D. Verni (bass), Bobby Gustafson (ģitāra) un Rat Skates (sitamie instrumenti). Viņi kopā radījuši vairākus ierakstus, tostarp divus studijas albumus Feel the Fire (1985) un Taking Over (1987), tomēr vislielāko popularitāti atnesa nākamie divi studijas albumi Under The Influence (1988) un The Years Of Decay (1989), kad pie bungām Reta vietā sēdās Sid Falck. Īpaši veiksmīgs bija otrais te nosauktais albums, kuru raksturo izcili tīra skaņa, atmiņas par grupas pancisko izcelsmi, lielisks thrash ritms, kā arī atsevišķi salīdzinoši smagi gabali.

Viss bija lieliski, grupas atpazīstamība auga ar katru pārdoto ripuli, bet dzīve ir tāda, kāda tā ir, un reti viss notiek tik gludi, kā iecerēts. Arī Overkill netika cauri sveikā bez tracinošākās muzikālo apvienību ligas - sastāva maiņas. Pirmais ievērojamais trieciens bija ģitārista Bobby Gustafson aiziešana no grupas, kas, kā uzskata skeptiķi, Overkill muzikālo kvalitāti nebūt nav uzlabojusi un jaunie džeki viņu nav spējuši aizvietot. Taču blices turpmākie panākumi liecina par ko citu, un tai melomānu paaudzei, kas 80. gados knapi bērnudārza vārtiņiem pāri redzēja un grupas spēli dzīvajā iepazina krietni vien vēlāk, šeit arī savs vārds sakāms. Gustafsona vietā mūziķiem pievienojās uzreiz divi ģitāristi - Rob Cannavino un Meritt Gant, un šādā sastāvā ierakstīts nākamais studijas albums Horrorscope (1991), kuru grupas līderis Blitz vēl joprojām uzskata par visu laiku labāko Overkill albumu. Pēc šī ieraksta pie bungām sēdās Tim Mallare, un tika ierakstīti I Hear Black (1993) un W.F.O. (1994). Šo albumu 1995. gadā pavadīja pamatīga koncerttūre, un viens no koncertiem, kas notika 28. janvārī Klīvlendā, atzīmējot grupas 10 gadu jubileju, pārtapa iespaidīgā dubultniekā koncertierakstā Wrecking Your Neck. Jāpiebilst, ka šis bija tas lieliskais koncerts, kurā grupa nospēlēja vai visus klausītāju īpaši iemīļotos gabalus, ieskaitot necenzēto Fuck You, un daudz netrūka, lai ieraksts arī tā tiktu nosaukts: Fuck You Two... Bet laba daudz nevajag, un viens no grupas publicētajiem ierakstiem šādu draudzīgu pasūtīšanu arī ietver.

90. gados ģitāristi un bundzinieki mainījās viens pēc otra, katrs piedaloties vienā vai divos studijas ierakstos, un šobrīd kopā Blitz un D.D. Verni tajā spēlē Dave Linsk (ģitāra), Derek Tailer (ritma ģitāra) un Ron Lipnicki (bungas). Kopumā savas darbības laikā grupa ierakstījusi 14 studijas albumus, no kuriem pēdējais - Immortalis - tapis pērn un acīmredzot būs gaidāmā koncerta uzmanības centrā, kā arī virkni koncertierakstu un izlašu, kuru rūpīgs pārskaitījums teju vai pārsniegtu publicitātei atvēlēto vietu. Ja vēl pievēršam uzmanību faktam, ka jaunākais Overkill albums metāla kritikas slejās ieguvis gana pozitīvu vērtējumu un ka lielākoties tajās akcentētas trīs iezīmes - tas ne par matu nav sliktāks par jebkuru no iepriekšējiem albumiem; skanējums smagāks nekā jebkad agrāk; Blitzs vokāls ­krietni vien izaicinošāks par iepriekš dzirdētajiem ierakstiem -, tad patiesībā nav iespējams iedomāties daudz iemeslu, kas atturētu mesties Overkill apkampienos jau 4. martā.


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
dveeseliite, 29.02.2008. 13:35:01
Komentāra reitings: 0

oo jaa shamiee laabie :) man jau patiikaas ;)

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Szia, meg akartam tudni az árát.

Robertunsab

Hi, roeddwn i eisiau gwybod eich pris.

RobertSax

In Etsy, Shopify Pinterest+SEO + artificial intelligence give high sales results

Evelynfus


ienāktreģistrēties