"Tu esi pamanīts"

Elīna de Ventere, 14.08.2006., 20:58

Ieejot Nemo parka teritorijā pēc rūpīgas somu pārbaudes un minerālpudeles atstāšanu pie ieejas,netālu paverās skats ar pussamīdītu paplānu zālāju. Uz tā „atraktīvi” bija sasēdušies ne pārāk daudz apmeklētāju.

"Tu esi pamanīts"Daļa pasākumu intresentu droši,vien bija atvēlējuši laiku vēlākam apmeklējumam, bet tikmēr otra daļa izbaudīja piknikošanos ārpus festivāla teritorijas. Pusfināla un fināla pirmās vakara puses pagāja tīri mierīgā un pieklusinātā noskaņā no skatītājpuses, bet kā jau tas paratsi notiek, kad debesīs sāk iemirdzēties pirmās zvaigsnes, tad arī apmeklētāji sāk aktīvāk knosīties ap skatuvi.

Festivāla pēdējā pusfināla atlasē īpašas žūrijas simpātijas izpelnījās crossover stila pārstāvētie „Bruit Monkey’’, kā arī „Tumors”. „Lietotās Mēbeles no Holandes” ar saviem 70. gadiem savās sirdīs, ieguva diezgan pamatotu skatītāju simpātiju, pateicoties labam muzikālajam un skatuviskajam sniegumam. Otru skatītāju simpātiju izpelnījās "Trakmēness". Grupa neizcēlas ne ar kādu īpašu atraktivitāti, tāpēc ,iespējams, tieši plašais paziņu loks "Trakmēnesim" palīdzēja iegūt ceļazīmi uz finālu, nepamatoti atstājot aiz sevis finālam piemērotākus konkorentus. Par piemēru šeit varētu minēt jau zināmo "Eclipse" vai "Post marka".

Pievēršoties finālam, reti kurai grupai varētu pārmest nepiedodami nekvalatatīvu muzikālo sniegumu. Tomēr, ne visas spēja tikpat kvalitatīvi uzrunāt vai pamodināt ne tikai savu paziņu loku, bet arī pārējos festivāla apmeklētājus. Vārbūt ne velti jauno grupu festivāls „Tu esi pamanīts” -nodēvēts šādi, kas ir ar vēstījuma mērķi atsvaidzināt latvijas rokmūziku ar ko jaunu. Bet pārfrāzējot šo festivāla nosaukumu lielākai daļai "Tu esi pamanīts"dalībgrupu gribētos jautāt : „Vai tu tiešām dari tā, lai būtu pamanīts?” Protams, tas it nemaz nenozīmē, ka tagad ikvienam būtu jāapgūst avangardiska akrobātika vai jātaisa cirka cienīga šovprogramma. Tas drīzāk nozīmē atrast pašiem sevi gan muzikālajā, gan tēla ziņā, neatražojot savus favorītmūziķus.

Kāds skatītājs man par festivālā notiekošo izteicās konkrēti: ”Divriteni no jauna nevar vairs izgudrot.” Atliek aizdomāties, vai pašlaik 21. gadsimtā ,mēs, dzīvojošās paaudzes esam tik tālu aizgājušas, ka tālāk vairs nav kur. Jāpaliek uz vietas vai gluži vienkārši jāsāk atpakaļ atkāpties un atkārtoties.

No fināla grupām skatītāju simpātijas dalīja 2 grupas. Mishmach, kas bija gados visjaunākie dalībnieki un latgaliskā variācijā pārstāvētie folkmetālisti "Green Novice". Par labāko ģitāristu neapstrīdami izpelnījās dalībnieks no "LMNH". "Bruit Monkey" dalībnieki tika nominēti par labāko basģitātristu un labāko bundzinieku. Uzdevumā par savu aranžējumu tautas dziesmai „Kur tu teci manu gailīti”, reti kura grupa spēja pārsteigt. Tomēr nomināciju ‘’Labākais tautas dziesmas aranžējums” izpelnijās grupa no Jelgavas „ Predict”. "Tu esi pamanīts"Par labāko vokālistu žūrija izvirzīja šī gada laureāta grupas „Tumors” balsi - Pēteri Riekstiņu. Iespējams daļai šis fakts atkal lika neizpratnē noraustīt plecus: „Kā šis ākstu bars atkal spējis par māžošanos uz skatuves dabūt galveno balvu?’’ Tomēr te es varētu piebilst, ka šo fenomenu varētu norakstrot vienā vārdā -‘’kustība’’. Kustība - tā ir uz skatuves baltā halātā ģērbtā solista haotiskā planēšanana. Tā iemiesojas arī skatītājos, kas tiem liek tikpat trakulīgi ārdīties kad izskan frāze: ‘’Panka nav miris!’’ To varētu nodēvēt ja ne gluži par divriteņa izgudrošanu no jauna, tad par atraktīvāku un salīdzinoši straujāku kustību uz priekšu Latvijas mūzikā noteikti!

Ir saprotami, ka jebkuram jaunajam mūziķim gan tiešā vai arī netiešā muzikālā ietekme no kāda sava favorītmūziķa ir neizbēgama. Tomēr, lai tāds skeptiskais un izlutinātais klausītājs, kā es piemēram, spētu saskatīt ko vairāk par kārtējo atdarināšnu, jaunajām grupām vismaz jāpacenšas smalkāk šīs ietekmes apslēpt ar SAVU seju un tēlu. Kaut vai jāatstāj tikai tāds iespaids, ka ritenis tiek izgudrots no jauna.

"Tu esi pamanīts"

1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
GUCCI (chi-ikita@inbox.lv), 18.08.2006. 11:07:51 (ip:81.198.63.195)
Komentāra reitings: 0

Tumors ir vnk ĢENIĀLI.Elīn,Tu atkal esi uzraxtījusi vienu SUPER aprakstu.

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz rakstu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


ienāktreģistrēties