Tiek izdots Rūdolfa Blaumaņa pasakas "Velniņi" oriģinālieraksts

Baiba Paozola, 31.07.2007., 08:03

Ar Hipotēku bankas atbalstu, pasaku sērijas "Pasaku lāde - pirms miedziņš nāk" ietvaros, vasaras vidū klajā nācis Rūdolfa Blaumaņa pasakas "Velniņi" un igauņu tautas pasakas "Zelta vērpējas" oriģinālieraksts.

„Pasaku lāde - pirms miedziņš nāk” ietvaros kā pirmās tika izdotas trīs pasakas „Trīs ruksīši”, „Vinnijs Pūks un viņa draugi” un „Pīlēns Tims”, kas radīja neviltotu interesi dažādu paaudžu pārstāvjiem un projekta realizētājiem sniedza arvien jaunas idejas un stimulu turpmākai darbībai. Pateicoties projekta idejas autorei Daigai Mazvērsītei, aizsāktā pasaku sērija sniedz ne vien patīkamas emocijas mazajiem klausītajiem, bet arī pieaugušos ved kādreiz izdzīvotās bērnības atmiņās. Projekta autori un realizētāji atzīmē, ka darbs pie pasaku lādes izveides ir aizraujošs un interesants, jo procesā nākas saskarties ar spēcīgām emocijām, pārdzīvotām atmiņām un asociācijām, bet vislielāko gandarījumu sniedz fakts, ka uzsāktais darbs mudina atdzimt kultūras vērtībām.

Kā otrais oriģinālieraksts tika izdots Enīdas Blaitonas stāsts par diviem zaķēniem „Pauks un Šmauks”, kur saklausāmas nebēdnīgi dzīvespriecīgo zaķēnu palaidnības. Tāpat kā Vilhelma Buša komiksa varoņu Maksa un Morica, arī Pauka un Šmauka nedarbu pamatā ir vēlme palīdzēt un radīt pasauli labāku, kaut gan centieni pārsvarā vainagojas ar kārtējiem nedarbiem. Šis angļu rakstnieces stāsts pauž nebeidzamu piedzīvojumu virkni un rada pozitīvas noskaņas ikvienam.

Jaunākajā oriģinālierakstā, kas izdots kā pasaku sērijas trešais kompaktdisks, dzirdamas tādas pasakas kā Rūdolfa Blaumaņa „Velniņi” un igauņu tautas pasaka „Zelta vērpējas”. R. Blaumaņa stāsts par velniņiem uzskatāms par vienu no skaistākajām latviešu pasakām, kas atspoguļo ne vien interesantu un aizraujošu stāstu par velniņu piedzīvojumiem virszemē, bet arī iezīmējas ar muzikāliem maestro Raimonda Paula skaņdarbiem Margaritas Vilcānes un Ojāra Grīnberga izpildījumā, un dzejnieka Jāņa Petera vārdiem. Ieraksts tapis 1970. gadā, kad aktīvi muzicēja Rīgas estrādes orķestra vokālais un instrumentālais ansamblis, kas paspilgtināja pasakas lasītāja Alfrēda Jaunušāna māksliniecisko stāstījumu.

Savukārt pasaka „Zelta vērpējas” ir igauņu tautas folkloras atspoguļojums par apburto princesi Lelo, kura sūros ikdienas darbus vadīja vērpjot dziju un vergojot vecajai raganai. Kā ierasts latviešu folklorā, arī šī igauņu tautas pasaka beidzas laimīgi. Ieraksts latviešu valodā, ko tulkojis J. Žīgurs, tapis 1959. gadā un kovārņa lomā dzirdama Veras Singajevskas balss, bet pārējos tēlus attēlo Rasma Roga, Kārlis Trencis, Helēna Romanova un Elvīra Baldiņa.

„Pasaku lādes - pirms miedziņš nāk” ietvaros izdotās pasakas nopērkamas mūzikas tirdzniecības vietās, kā arī visās Hipotēku bankas filiālēs, kur tās var iegādāties par īpašu cenu.


3 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
estella (dzelzscelnieku9-58), 02.07.2008. 12:53:32 (ip:89.18.204.131)
Komentāra reitings: 0

aa>ā

Lelde (leldetereze@e-apollo.lv), 26.05.2009. 08:46:48 (ip:91.200.66.103)
Komentāra reitings: 0

ļoti jauki;)
vismaz kādam patīk lasīt grāmatas

Alises (Rīgas iela 15-40 ), 18.12.2015. 20:34:44 (ip:78.84.152.253)
Komentāra reitings: 0

Labas pasakas

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Спасибо, этот сайт чрезвычайно полезный. посмотрите также эту страничку и дайте ей оценку =0090=0=

Sownibh

Hello! This post was created with XRumer 23 StrongAI. Good luck :)

XRumer23Lor

Не отставать крутую работу!! Люблю это! посмотрите и мою страничку и дайте ей оценку =0090=0=

Sowndjq


ienāktreģistrēties