"Lullabies/Šūpuļdziesmu" inventarizācija

Mikrofona ieraksti, 01.12.2008., 14:39

Pirmais "Mikrofona ierakstu" izlašu sērijas "Lullabies/Šūpuļdziesmas" izdevums iznāca 1999. gadā un saucās "20th Century Lullabies".

Līdz šim izdotas 14 izlases, kas guvušas augstu novērtējumu, padarot "Lullabies/Šūpuļdziesmas" par vienu no veiksmīgākajiem un ilglaicīgākajiem zīmoliem vietējā mūzikas tirgū.

Neviens no sērijas līdzšinējiem izdevumiem nav pārdots mazāk par 2 500 eksemplāru, kas Latvijā uzskatāms par respektējamu daudzumu. Savukārt pieci pieprasītākie CD – "Jazz Lullabies", "Lullabies From Paris", "White Lullabies", "Latviešu Šūpuļdziesmas" un "Diva Lullabies" - pārdoti vairāk nekā 5000 tirāžā, kas ir pat ļoti labs sasniegums. Pavisam pārdots vairāk nekā 55 000 izlašu kopiju.

CD sērija radās kā savdabīgs turpinājums Klāsa Vāveres autorprogrammai "Šūpuļdziesmas pieaugušiem cilvēkiem", kas savulaik bija dzirdama Radio SWH, un saglabāja tās saturisko konceptu – pēdējo 50 gadu labākā populārā mūzika, bez stilistiskiem un žanriskiem ierobežojumiem, toties ar vienotu noskaņu un nezūdošu spēju uzrunāt klausītāju. No Luisa Ārmstronga līdz Radiohead, nevairoties arī no mazāk pazīstamiem, bet augstvērtīgiem māksliniekiem.

Par nozīmīgu "Lullabies/Šūpuļdziesmu" pazīmi uzskatāma arī atraktīva un atšķirīga vizuālā identitāte, ko veido Elita Šica Vāvere. Džeina Birkina, savulaik, ieraugot "Lullabies From Paris" CD, uz kura vāka redzama viņas fotogrāfija, izsaucās: "Satriecoši! Man visu dzīvi ir bijuši tik draņķīgi plašu vāki, te vienreiz ir kaut kas lielisks, un tas pat nav mans albums!".

"Tas, ka cilvēki joprojām nav zaudējuši interesi, lieku reizi apliecina, ka godīgai un patiesai mūzikai klausītāji atrodas vienmēr, un dažādu sabiedrības krīžu laikā šādas vērtības tiek novērtētas īpaši. Jautājums tikai, kā šos klausītājus aizsniegt un likt tiem šo mūziku sadzirdēt milzīgas pārprodukcijas apstākļos," - saka sērijas sastādītājs Klāss Vāvere. "Par "Lullabies" mērķauditoriju uzskatu atvērtus un jūtīgus cilvēkus vecumā no 16 līdz 60 gadiem, cilvēkus, kuri varbūt pat nav īpaši mūzikas pārzinātāji (tie par sevi parūpēsies paši), toties novērtē kvalitāti un patiesas emocijas."

Sērijas jau nākais izdevums "Lullabies With No Words" iznāca 2008. gada novembrī.

Līdz šim izdotas šādas "Lullabies/Šūpuļdziesmu" izlases:

20th Century Lullabies/20.gs. šūpuļdziesmas, 1999
20th Century Lullabies Vol. 2/20.gs. šūpuļdziesmas 2, 2000
21st Century Lullabies/21.gs. šūpuļdziesmas, 2002
Jazz Lullabies/Džeza šūpuļdziesmas, 2002
Lullabies From Paris/Šūpuļdziesmas no Parīzes, 2003
White Lullabies/Baltās šūpuļdziesmas, 2003
Hippy Lullabies/Hipiju šūpuļdziesmas, 2004
Film Lullabies/Filmu šūpuļdziesmas, 2004
Latviešu šūpuļdziesmas, 2005
World Lullabies/Pasaules šūpuļdziesmas, 2005
Latenight Lullabies/Pusnakts šūpuļdziesmas, 2006
Dylan Lullabies/Boba Dilana šūpuļdziesmas, 2006
Diva Lullabies/Dīvu šūpuļdziesmas, 2007
Lullabies With No Words/Šūpuļdziesmas bez vārdiem, 2008


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
All time cool 000*** hc.lv

BJMMbrqKsn

Крайне советую gazon-msk, их направление деятельности это автополив, они знают свое ремесло.

Bernarddyday

Top News Sites for article Post chinaworldnewstoday.com chroniclenewstoday.com cnbcnewstoday.com cnnworldtoday.com crunchbasenewstoday.com dailyexpressnewstoday.com Don't hesiate to conatct us.

Alfredohek


ienāktreģistrēties