Studentu klubā 23. maijā grupas "Dzeltenie Pastnieki" un "Tramplīni"

Anita Alksne, 19.05.2008., 19:28

Mūzikas akadēmijas Studentu klubs šo piektdien piedāvā grupas "Dzeltenie pastnieki" koncertu.

Savus pieredzējušos kolēģus atbalstīs salīdzinoši jaunā grupa „Tramplīni” – mūziķi, kas ar koncertiem savus fanus nav īpaši lutinājuši, kaut tikuši ļoti atzinīgo novērtēti no Latvijas labāko mūzikas kritiķu puses.

Grupas „Dzeltenie Pastnieki” vārds komentārus neprasa – „jaunā viļņa” aizsācēji ne vien Latvijā, bet, pēc daudzu Krievijas mūzikas enciklopēdiju ziņām, arī visā bijušajā Padomju Savienībā. Savulaik promocijas pilnīga trūkuma apstākļos milzu popularitāti iekarojušie romantiskie „pagrīdnieki”, no kuriem būtiski ietekmējusies teju visa latviešu populārā mūzika, pat tās atzītākie un konjunktūrai pakļāvīgākie komponisti. 20. gadsimta astoņdesmGrupa "Dzeltenie Pastnieki"ito gadu beigās un 90. gadu sākumā „Dzelteno pastnieku” paradoksālās vārdu spēles, labskanīgās melodijas, neparastās elektroniskās harmonijas, Baušķenieka un Slavas sapņainais vokāls magnetofona lentēs un kasetēs nelegāli ceļoja no viena atskaņotāja uz otru, veidojot veselas paaudzes muzikālo un tekstuālo domāšanu.

eskatoties uz „Dzelteno pastnieku” vairāk kā ceturtdaļgadsimtu ilgo vēsturi, grupas mūzika un teksti aktualitāti nav zaudējuši. Pat tiem, kas par „Pastniekiem” nezina neko, būs ienācis ausīs par ironisku simbolu Latvijas politiskās elites kolīzijām kļuvušais, 1984. gadā ierakstītais visu laiku lielākais grupas hits „Milžu cīņa”. Savukārt radiostacijas katra gada nogalē atceras, ka tieši ar „Dzelteno pastnieku” dziesmu „Jaunais gads” iespējams radīt dīvainu ilgu un nākotnes cerību piepildīšanās sajūtu.

Otri vakara dalībnieki grupa „Tramplīni” apvieno savā mūzikā labākās indie pop, slow core un postroka tradīcijas. Intuitīvi grupas mūzika sasaucas arī ar „Dzelteno pastnieku” radīto – dažbrīd tie ir dziesmu teksti, dažbrīd 80. gadiem raksturīgi sintezatora motīvi. Vai tā patiešām ir, jeb tā tikai šķiet, aicinām atnākt un novērtēt pašiem. Vairāk un skaļāk par „Tramplīniem”.

Ieeja klubā no plkst. 22:00, biļetes iepriekšpārdošanā par īpaši jauku cenu – studentiem Ls 3.00, ne-studentiem Ls 4.00. Pie ieejas būs jāmaksā vairāk.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
best porn

Ludie

Theme site super 000*** rus.hc.lv

exBwCinKKa

<a href=www.win-rar777.com>best coefficient ever</a>

RichardExips


ienāktreģistrēties