"Skaņu mežs" turpinās Anglikāņos

Renāte Auziņa, 20.05.2009., 20:10

Citkārt rāmā Anglikāņu baznīca uzplaiksnīs neordināru skaņu, ainu un gaismu izvirdumā.

Anglikāņu baznīcā iedārdēsies okeānu dzīles, metāla mūzika un perkusijas, iedziedāsies ērģeļu stabules kopā ar mūsdienu elektronisko mūziku starptautiskajā mūzikas festivālā Skaņu mežs 22. un 23.maijā, attiecīgi 21:30 un 18:00.

2009.gada Skaņu meža pamanāmākais notikums – grupas Sunn O))) koncerts 22.maijā, skaņas ziņā būs arī varenākais. "Sunn O)))", kas ar Rīgas koncertu aizsāks Eiropas koncerttūri, ir amerikāņu kulta grupa, kas ar savu mistisko, minimālistisko un unikālo metāla mūzikas interpretāciju ir šajā žanrā īstenojusi (burtiski) lēnu revolūciju. Iespējams pilnīgi pamatoti saka, ka Sunn O))) piederot lēnākā un zemākā un skaņa pasaulē. Q Magazine ir nosaukusi viņu albumu White1 kā visu laiku astoņpadsmito smagāko albumu, apspējot AC/DC albumu Back in Black un ierindojoties tieši zem Aphex Twin albuma ...I Care Because You Do. Jābilst, Sunn O))) koncerts, ar ko viņi atzīmē savai desmitajai jubilejai veltītā albuma Monoliths & Dimensions iznākšanu, ir Ziemeļeiropā vienīgais.

Sestdienā, 23.maijā, Anglikāņu baznīcas koncerti turpināsies ar smalkāku un daudzveidīgāku skanējumu. Tajā Rīgas ērģeļmūzikas tradīcijas tiks sasaistītas ar atmosfērisku eksperimentālo mūziku. Vakara ievadā spēlēs Filips Džeks, augsti vērtētais angļu multimediju komponists, viens no tā dēvētā turntablism (skaņu plašu manipulācijas mākslas) pionieriem. Mākslinieks vecus ierakstus un atskaņotājus spēlē kā mūzikas instrumentus, radot ļoti personisku muzikālu valodu.

Matērijas un mūzikas attiecības savā mūzikā risina godalgotā komponiste Santa Ratniece, kas Skaņu mežam ir sagatavojusi darbu Chants des Dunes. To izpildīs atzītais angļu ērģelnieks Čārlzs Metjūzs un perkusionistes Elīna Endzele un Virdžīnija Mutlū. Norvēģiete Jana Vinderena, kas spēlēs pirms Ratnieces, ar jaunākajām tehnoloģijām pēta jūras apslēptās dzīles. Viņas darbi atklāj neredzamās pasaules sarežģītību un savādo raksturu, līdz klausītājam poētiskā interpretācijā atvedot skaņas no okeāna dzīlēm un dziļākajām ledāju plaisām.
Iestājoties tumsai, skanēs komponistes Hilduras Gudnadotiras darbs Nacre, ko ilustrēs Elinas Hansdotiras gaismas instalācija. Gudnadotiras "pastāvīgā darbavieta" ir islandiešu grupa Múm. Viņas solodarbību raksturo ziemeļnieciska melanholija un spēcīgi, zemi, minimāli toņi, kā strādājot ar čellu, tā arī viņas jaunatklātajā interesē par ērģelēm. Savukārt Elinas Hansdotiras interaktīvie darbi rosina skatītāju pārvērtēt savas attiecības ar telpu.

Biļetes Biļešu tirdzniecības vietās un pie ieejas.
Sunn O))) koncerts – Ls 9.99,
ērģeļmūzikas un elektronikas koncerts – Ls 3.99 un 4.99.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
ЗизПорно

Kermit

Theme site super 000*** ru.hc.lv

YquOvPaVkQ

loli frail cp pthc ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

Williamspusy


ienāktreģistrēties