Skaņu meža 18. novembra koncerts

Renāte Auziņa, 12.11.2007., 09:58

Skaņu meža 18.novembra koncertā - Volcano the Bear, Trauma Moralis, Das Sonntags Legion un PuseW PuseH

Grupa "Volcano the Bear"Skaņu mežs, kaut muzikāli atvērts visām klimatiskajām zonām, savā sirdī tomēr ir šauri patriotisks un attiecīgi 18.novembri sagaidīs ar tradicionālo valsts svētku koncertu Andrejsalas Pulkvedī. Šogad muzikālajā „ēdienkartē” ir lieliskā un noslēpumainā britu neofolka grupa Volcano the Bear (VTB) un latviešu Trauma Moralis, Das Sonntags Legion un PuseW PuseH. Muzikālās starpas un nakti pēc koncerta aizpildīs dīdžejs Uldis Rudaks.

„Volcano the Bear ir radījuši labāko un dullāko britu mūziku ierakstam un skatuvei pēdējos desmit gados...,” - tā par VTB sajūsminās eksperimentālās mūzikas žurnāls The Wire. Savukārt indie mūzikas žurnāls Losing Today par viņiem secina, - „Neviens neskan, nekad nav skanējis un neskanēs gluži kā Volcano the Bear.” Iedvesmojušies no tādiem žanriem kā iezemiešu tautas mūzikas, brīvā džeza un musique concrete, VTB brīvi ceļo starp improvizāciju un kompozīciju, starp instrumentiem, balsīm un neordināriem muzikāliem rīkiem. VTB mūzika ir reizē rituāla, teatrāla, skaista un absurda. Viņu dzīvie priekšnesumi ir teatrāli muzikālas improvizācijas augstākā pilotāža. 2006.gadā publicētais VTB dubultalbums Classic Erasmus Fusion tika novērtēts sevišķi labvēlīgi.

Trauma Moralis (http://www.myspace.com/traumamoralis) spēlē trakulīgu un ironisku grindcore ar funk un brīvā džeza elementiem. Das Sonntags Legion (http://www.myspace.com/dassonntagslegion) apvieno grupu Sils, Soundarcade, Backflow un Versus dalībniekus un savā mūzikā akcentē rezonējošu ģitāru tekstūras, folkmūzikas estētiku un muzikālā stāstījuma plūdumu. Nesenais leģiona papildinājums ar vijoli un čellu ir padarījis viņu aranžējumus emocionāli piesātinātākus un šķietami „orķestrālākus”.

Savukārt PuseH PuseW, kas sevi dēvē par „ezotērisku mūziku avangarda teātrim”, ir viena no oriģinālākajām un reizē diskrētākajām latviešu grupām (http://www.myspace.com/pusehpusew), kuras daži dalībnieki spēlē arī eksperimentālā Havaju mūzikas stila grupā Dubna http://www.myspace.com/dubna).” Paši sevi viņi raksturo sekojoši: „Savā mūzikā simbolizē vispārējo nihilismu un materiālās eksistences bezjēdzību. Mentāli ietekmēti no hinduisma un sātanisma, kā arī no pēckara akadēmiskā dadaistu avangarda, tomēr savā daiļradē attīsta savu teorētiski nepamatotu virzienu kā daunisms, kas virspusēji izpaužas ar sakāpinātu emocionalitāti, krasām noskaņu maiņām un atdarināšanu. Skaņa tiek veidota improvizācijas manierē, neievērojot vairums muzikālu likumu un robežu. Bieži tiek pieņemti muzikāli principi, kas robežojas ar pavisam kontrolētu un niansētu skaņu plūsmu, rezultātā radot emocionāli galēju haosa, tukšuma un bezjēdzības sajūtu vai meditatīvi mierpilnu dvēseles noskaņu.”

Andrejsalas Pulkvedis, 18.novembris, ieeja no 20:30, cena - Ls 4. Info: www.skanumezs.lv , myspace.com/skanumezs


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Article Post sites permannet russiannewstoday.com scotlandnewstoday.com switzerlandnewstoday.com thedailymailnewstoday.com thedailytelegraphnewstoday.com Dont hesiate to contact us

DavidHiexy

All time cool 000*** lv.hc.lv

KvrqbXTCaR

Hello, It is with sad regret that after 12 years, LeadsMax.biz is shutting down. We have made all our databases available on our website. 25 Million companies 527 Million People LeadsMax.biz

Dino


ienāktreģistrēties