"Sitāras maģija" Ustads Šahids Parvezs Rīgā

"Absolute" Korporatīvo un mārketinga komunikāciju aģentūra, 07.12.2006., 07:08

Pirmoreiz pēc Republikas neatkarības atgūšanas Latvijā uzstāsies slavenais indiešu sitārists Ustads Šahids Parvezs (Ustad Shahid Parvez).

Koncerts, kuru organizē Latvijas Kultūras ministrija sadarbībā ar Indijas vēstniecību Latvijā un aģentūru „Absolute”, notiks š.g. 17. decembrī Lielajā ģildē plkst. 18:00.

Šahids Parvezs pieder pie vienas no leģendārajām Indijas subkontinenta Etawah gharana (Imadadkhani) muzikālās dinastijas un pārstāv ģimenes septīto sitāristu paaudzi. Viņa slavenie priekšteči – vectēvs*, tēvs** un tēvocis*** - ir nodevuši Indijas klasiskās mūzikas zināšanas jaunajam brīnumbērnam, kurš uz „lielās” skatuves uzstājas jau kopš 8 gadu vecuma. Šodien, pēc 50 gadu ilgas un neizsakāmi veiksmīgas koncertēšanas visos kontinentos, var runāt par īpašu Šahida Parveza fenomenu. Viņš nav pat 60 gadus vecs, t.i., pēc indiešu uzskatiem viņš vēl ir salīdzinoši jauns muzikants, bet jau ir ieguvis Ustada vārdu (Ustad – meistars, skolotājs, pasniedzējs) un viņa vārds ir sastopams starp lielākajiem Indijas meistariem.

Iespējams, ka tieši 100% senās Indijas mūzikas tradīciju savienojums ar neticamo Meistara virtuozitāti un poliritmiju, no vienas puses, un divu sitāras pamatizpildījumu – vokālā* un stīgu** - sintēze, no otras puses, rada to neatkārtojamo Šahida Parveza mūzikas stilu, kuru ir iemīlējuši klausītāji ne tikai Āzijas valstīs, bet arī Eiropā, Amerikā un Āfrikā.

* tēvs Ustads Azizs Hans (Ustad Aziz Khan) – slavenais sitārists un komponists
** vectēvs Ustads Vahids Hans (Ustad Wahid Khan) – spēlē uz instrumenta surbahar (nosacīti mēs viņu varētu dēvēt par sitāru - „baritonu”)
*** tēvocis Ustads Vilajats Hans (Ustad Vilayat Khan) – leģendārais mūsdienu sitāras spēles stila *‘gaiyaki ang’ (dziedošā sitāra) radītājs. Atšķirībā no slavenā sitārista Ravi Šankara (Ravi Shankar), kurš ir plaši pazīstams Rietumos un kurš ir mācījies pie sarodista un multi instrumentālista Ustada Allaudina Hana (Ustad Allauddin Khan), Ustads Vilajats Hans turpina pirmatnējās Etawah gharana tradīcijas, ko Indijas eksperti ļoti augstu vērtē.
*gaiyaki ang, kad sitāra „dzied”, atkārto „vokālas” skaņas.
**tantrakari ang,kad muzikants izmanto īpašu paņēmienu un speciālas instrumenta stīgu grupas (tādas kā čikari, džor, tarab).


4 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
cc, 07.12.2006. 18:25:36
Komentāra reitings: 0

Un kāda ir cena?

dzēsts lietotājs, 07.12.2006. 19:18:17
Komentāra reitings: 0

jā patiešām kā ir ar cenu?

jānis, 08.12.2006. 06:43:49
Komentāra reitings: 0

Meklēt te: http://www.bilesuserviss.lv/

zinītis, 08.12.2006. 06:52:27 (ip:62.85.87.46)
Komentāra reitings: 0

biļetes pamatā maksā no 5 līdz 10 Ls (ir arī nedaudz pa 20 Ls.) tāpēc kas pirmais pērk, tas pirmais maļ. Bet ... vecis as spēlē ir super šeit var dabūt video http://www.northindianmusic.com/samples.htm

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
ЗизПорно

Kermit

Theme site super 000*** ru.hc.lv

YquOvPaVkQ

loli frail cp pthc ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

Williamspusy


ienāktreģistrēties