Sergejs Jēgers un Iveta Apkalna muzicēs koncertā "Abpus Šim Brīdim"

Liene Jakovļeva, 23.07.2008., 06:11

7. augustā Rīgas Domā koncertā ABPUS ŠIM BRĪDIM muzicēs kontrtenors Sergejs Jēgers un ērģelniece Iveta Apkalna. Koncertu piedāvā Kultūras un izklaides aģentūra „Četras saules”.

Mūzikā viņi runā vienā valodā. Cilvēks, kuram Dievs dāvājis neparasto, uzrunājošo balsi - kontrtenors Sergejs Jēgers un par ērģeļu eņģeli un ērģeļu dīvu dēvētā Iveta Apkalna. Šī būs mākslinieku trešā satikšanās mūzikā un Rīgas Domā.

Koncertā skanēs Johana Sebastiana Baha, Džulio Kačīni, Georga Frīdriha Hendeļa, Sezāra Franka, Gabriela Forē, Pjetro Maskaņji un citu autoru mūzika gan abu mākslinieku duetā, gan varenajām Rīgas Doma ērģelēm skanot solo.

Paralēli gatavojoties koncertam Rīgas Domā, Sergejs Jēgers jūlijā kopā ar saksofonistu Arti Gāgu pirmoreiz koncertos atskaņoja programmu DUENDE, tā skanēs arī Siguldā „Baltā Flīģeļa” mūzikas svētkos Siguldā 26. jūlijā. Maijā kopā ar Latvijas Nacionālās operas trupu Sergejs Jēgers viesojās Spānijā Valjadolidas "Teatro Calderon", Hendeļa operā „Alčīna” dziedot Rudžēro lomu. Uz Baltā nama Jaunās skatuves mākslinieks atgriezīsies 27. augustā Benjamīna lomā Ērika Ešenvalda operā „Augļu koks ir Jāzeps”. 31. jūlijā Ventspilī Sergejs Jēgers dziedās Gluka operas „Orfejs un Eiridike” iestudējumā, savukārt 9. augustā koncertēs Valmierā kopā ar Liepājas simfonisko orķestri. 8. augustā Dubultu baznīcā viņš piedalīsies Hermaņa Brauna fonda rīkotajā garīgās mūzikas koncertā, bet 10. augustā šajā baznīcā kopā ar Inesi Galanti dziedās programmā „Stabat Mater”.

Ērģelniece Iveta Apkalna, kuras mājvieta šobrīd ir Vācija, Rīgas Domā šovasar jau muzicējusi kopā ar orķestri „KREMERata Baltica”, bet nesen atgriezusies no Gidona Krēmera festivāla Lokenhauzā, Austrijā. 27. septembrī Iveta Apkalna spēlēs uz pasaules lielākajām baznīcas ērģelēm Passau Domā, Vācijā, bet 25. oktobrī maestro Klaudio Abado vadībā piedalīsies grandiozā projektā Boloņā 5000 klausītāju auditorijā saspēlē ar trim orķestriem un 600 kora balsīm. Māksliniecei rudenī plānoti arī koncerti Hamburgā sadarbībā ar diriģenti Simonu Jangu. Jāatgādina, ka maijā trīs vakarus pēc kārtas Iveta Apkalna piedalījās Hektora Berlioza sakrālā lieldarba “Te Deum'' atskaņojumā kopā ar Berlīnes filharmoniķiem, trim koriem un Klaudio Abado pie diriģenta pults.

Koncerta ABPUS ŠIM BRĪDIM sākums Rīgas Domā plkst. 19.00.

Biļetes „Biļešu Paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv, kā arī Rīgas Doma kasē no pirmdienas līdz sestdienai (10:00 - 17:00) un stundu pirms koncerta. Biļešu cenas no 5 līdz 15 latiem.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
All time cool 000*** hc.lv

BJMMbrqKsn

Крайне советую gazon-msk, их направление деятельности это автополив, они знают свое ремесло.

Bernarddyday

Top News Sites for article Post chinaworldnewstoday.com chroniclenewstoday.com cnbcnewstoday.com cnnworldtoday.com crunchbasenewstoday.com dailyexpressnewstoday.com Don't hesiate to conatct us.

Alfredohek


ienāktreģistrēties