Kaimiņzemes neatkarīgās mūzikas brīvdabas festivāls – Schilling

SKYR, 11.06.2008., 13:17

5. jūlijā Igaunijas-Latvijas pierobežas ciemā Kilingi-Nõmme jau trešo vasaru norisināsies viens no aizraujošākajiem kaimiņzemes neatkarīgās mūzikas brīvdabas festivāliem – Schilling.

Lai arī vārds “Schilling” ir organizatoru valodnieciskās izdomas auglis, tas itin labi rīmējas ar anglisko “chilling”, un tieši to – labu atpūtu labas mūzikas pavadījumā visām gaumēm, piedāvā šis festivāls. Mūzikas gardēži un uz jauniem atklājumiem kārie no tuvienes un tālienes šogad plecu pie pleca ar vietējā ciema jauniem un veciem varēs izbaudīt gan fūturistiska dub, gan romantiska country, gan vairākus citus, vienu no otra atšķirīgus, priekšnesumus. Iepriekšējo festivālu apmeklētāji zina – lieliskai mūzikai nu ir sava svētnīca – Schilling!

Cenšoties neatpalikt no pagājušā gada, kad līdzās kolorītajiem āfrikāņiem Wonuwali, austrālim Daren Henlonam (Darren Hanlon) un vairākām igauņu apvienībām uzstājās Kimja Dousone (Kimya Dawson) no ASV, kuru daudzi atpazīs kā pusi dueta Moldy Peaches, šī gada programma izraudzīta īpaši uzmanīgi. Kā galvenais mākslinieks izvēlēts indie trubadūrs Samamidon no ASV. Mūziķis ir kļuvis par daļu Bedroom Community izdevniecības, kas bāzēta Reikjavīkā, un par kuras māksliniekiem arvien vairāk sajūsminās Rietumu mūzikas prese pēc katra jauna salas apciemojuma. Uzstāsies arī multinacionālā rockabilly apvienība Los Twang! Marvels, kuru vienā vārdā varētu raksturot ar vārdu “Tarantino” jeb, konkrētāk, “Lubene”. Arī kolorīto (gandrīz) dāmu apvienība Stella, kas pirms gada teju vai saplēsa festivāla “Skaņu Mežs” apmeklētāju iekšējos orgānus ar jaudīgu zemo frekvenču disko priekšnesumu, sola ierasties.

Šis būs pirmais gads, kad festivālā piedalās arī grupa no Latvijas – Dun Dun.

Nakts un agra rīta izklaidēm paredzēts netālais bārs, kuram līdzās tiks iekārtota telšu pilsētiņa attālāku viesu ērtībām.

Festivāla atklāšana 16:00.

Biļetes uz festivālu jau šobrīd Latvijā iegādājamas visos “Biļešu Serviss” tirdzniecības punktos. To cena – 10LS. Paredzams, ka ar 16.jūniju biļetes kļūs dārgākas (250EEK), bet pie iejas festivālā maksās 300 Igaunijas kronu.

Pilns grupu saraksts:

Samamidon (ASV)
Los Twang! Marvels (Vācija/Argentīna/Čīle/Itālija)
Dun Dun (Latvija)
Wrupk Urei (Igaunija)
Guruhark (Igaunija)
Maikameikers (Igaunija)
Muuan Mies (Somija)
Profeetta & Uusi Maailmanuskonto (Somija)
Stella (Igaunija)

Papildus informācija par festivālu: www.schilling.pri.ee


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
bilesu, 12.06.2008. 09:45:26 (ip:90.190.248.154)
Komentāra reitings: 1.477

http://www.bilesuserviss.lv/index.php?lang=lat&id=2593,239688&mid=9162

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
cp lolita ==> eit.tw/04G9JV <== ==> biturl.top/RJFrma <==

Georgeadash

Theme site super 000*** ru.hc.lv

vYmTuSZcfF

Theme site super 000*** hc.lv

eEkDiWrBhz


ienāktreģistrēties