Saksofonu kvartets n[ex]t

Inga Meijere, 17.04.2008., 07:36

Katru gadu pavasarī atzīmē jubileju. Šī gada 27.aprīlī plkst.18:00 Mazajā Ģildē kvartets uzstāsies ar 6 gadu pastāvēšanas gadadienai veltītu koncertu.

Koncerta pirmajā daļā muzicēs tikai saksofonu kvarteta meitenes, atskaņojot mūsdienu, oriģināli saksofoniem komponētas mūzikas vērtības (Pols Rīds, Nils Lindbergs, Inga Meijere).

Otro koncerta daļu kuplinās viesmākslinieki - sitaminstrumentālists Ilvars Manfelds un taustiņinstrumentālists Ritvars Garoza. Kopā ar kvartetu tiks atskaņoti Astora Pjacollas, Raimonda Paula, Čika Koreas un citu autoru skaņdarbi, kā arī latviešu tautas dziesma "Pūt, vējiņi" mūsdienīgā aranžējumā.

Neskatoties uz šī brīža lielo aizņemtību un darbošanos deju jomā, ar īpašiem muzikāliem sveicieniem apsolījis ierasties arī komponists un izpildītājs Uldis Marhilēvičs.
Koncerta vadītāja - muzikoloģe Karina Bērziņa.

Visi koncerta dalībnieki spēlēs firmas "Yamaha" mūzikas instrumentus. Koncerts top arī ar firmas "Mūzikas centrs" un koncertaģentūras "Mūza" atbalstu.

Ieejas maksa: 2Ls (skolēniem, pensionāriem), 4Ls (pārējiem). Biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā Lielās Ģildes kasē vai pirms koncerta Mazajā Ģildē.

Informācija par kvartetu.

2002.gadā Latvijas mūzikas dzīvē sevi pieteica meiteņu saksofonu kvartets n[ex]t. Šāds saksofonu kvartets, kurā spēlē tikai dāmas, ir pirmais ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā.

Saksofonu kvarteta n[ex]t dalībnieces:
• Inga Meijere - soprāna/alta saksofons,
• Jeļena Kovaļenko - alta saksofons,
• Arnita Akmentiņa - tenora saksofons,
• Kristīne Avota - baritona saksofons.

Nosaukums n[ex]t veidojies no divu prestatu - ex un next jeb bijušā un nākamā apvienojuma, kas pauž repetuāru, atraktīvu sniegumu un sievišķīgu šarmu.

Saksofonu kvartets n[ex]t ir koncertējis Latvijas skolās, baznīcās, klubos, koncertzālēs, prezentācijās, balvu pasniegšanas ceremonijās. Kā nozīmīgākās n[ex]t pēdējo gadu uzstāšanās jāmin Kuresāres Kamermūzikas festivālā Igaunijā, 14.starptautiskajā saksofonistu kongresā Slovēnijas galvaspilsētā Ļubļanā, Eiropas dienās Neudrossenfelder Vācijā, muzicēšana NATO mītnē Briselē, YAMAHAs mūzikas instrumentu prezentācijās Viļņā, Frankfurtē, Varšavā. Sadarbības līguma ar Latvijas Tūrisma attīstības valsts aģentūru ietvaros kvartets ar savu sniegumu ir priecējis apmeklētājus tūrisma gadatirgos Lillestrom Norvēģijā, Helsinkos un Maskavā.

Katra n[ex]t uzstāšanās ir bauda ausīm un izklaide acīm. Muzikālā ziņā izstrādātais un ar šarmu un atraktīvitāti sniegtais priekšnesums klausītājiem sniedz emocionālu baudījumu, bet daudzpusīgais repertuārs dod iespēju izvēlēties sev tīkamāko mūziku.

Sīkāka informācija kvarteta mājas lapā www.nxt.lv


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties