"Šai grupai ir kultūrvēsturiska nozīme…"

SKYR, 15.06.2009., 21:29

"… pasaules mūzikā." par 27.jūnijā Rīgā gaidāmo koncertu un tā galvenajiem dalībniekiem "Neurosis" saka mūziķis Lauris Ābele.

Šai grupai ir kultūrvēsturiska nozīme pasaules mūzikā un arī Latvijā šāda līmeņa neatkarīgās mūzikas koncerts vēl nav pieredzēts. Ne velti, gan "Neurosis", gan viņu vadītā ierakstu izdevniecība "Neurot Recordings" jau pāris gadu desmitus ir sava veida kulta auras apvīta, jo vārda tiešajā nozīmē viņi pārstāv neatkarīgo mūziku, proti, visu dara paši," turpina grupu  "Soundarcade" un "Das Sonntags Legion" ģitārists L. Ābele.

"Pāris vienkāršos vārdos "Neurosis" mūziku varētu raksturot kā monolītu smagās un ambientās mūzikas sakausējumu, atdalot smago mūziku no tai tik raksturīgā farsa un cirkus elementa, savukārt ambientajiem jeb (negribās jau teikt) postroka elementiem atņemot "Lego" klucīšu garlaicīgo uzbūvi un bezgalīgo "ļurināšanu". Pagājušogad kopā ar domubiedriem pabijām viņu koncertā Polijā. Domāju, ka koncerts patiks gan "Sigur Ros" faniem, kuru Latvijā ir tik daudz, gan arī met"Neurosis"ālisti varēs beidzot iepzīt (ja nezina), kas ir smaga mūzika. Arī Vāgnera faniem būs, kur "ausis piesiet". Visa fonā, protams, arī psihedēliskas un metaforu pilnas video projekcijas, kas savulaik ietekmējušas tādas grupas kā, piemēram, "Tool" un pat "The Knife"."

Rokmūzikas melomāns Gustavs Terzens par "Neurosis" izsakās sev ierasti kategoriski:
"Runa ir par smago mūziku. "Neurosis" smagi spēlē ne tikai skaņukārtās, bet arī pašā attieksmē pret mūzikas neviendabīgumu. Man grūti nosaukt citu smagās mūzikas pārstāvi, kurš ceturtdaļgadsimta laikā, mainot skanējumu no hard core un pat death metal uz drone un atmpspheric ambient, nav zaudējis savu identitāti. "Neurosis", tikai un vienīgi. Manā priekšā ir divi viņu diskogrāfijas kolosi – 1996.gada "Through Silver in Blood" un 2004.gada "The Eye Of Every Storm", smagnējs, uz ģitārām balstīts pagātnes skanējums pret šodienas perkusiju un atmosfērisko skaņukārtu simbiozi, bez pārpratumiem – "Neurosis". Un lūk, viņu pārsteigumiem pilnā iedaba izpaužas eksperimentā ierodoties Rīgā! Uz šo pasākumu attiecas divi Rietumu mūzikas kritikas jēdzieni "thumbs up" un "must go". Gatavojiet sevi jaunai pieredzei! Ar "Neurosis" no tās neizsprukt, jo šie meistari katru savu dzīvo uzstāšanos būvē kā jaunu fundamentālu ēku, kā pirmo celtni iecerētā pilsētā. Un bez mehāniski kultivētu hitu atrādīšanas!"

Vietējo pēc nepieradinātās mūzikas izsalkušo viens no šefpavāriem Viestarts Gailītis par "Neurosis":
"Man pavērās mute, kad uzzināju, ka "Neurosis" spēlēs Rīgā. Pats neesmu to iemīlējis, taču to nevar necienīt, tāpat kā nevar necienīt, teiksim, tai radniecīgās grupas "Swans" un "Black Sabbath". Gribu to dzirdēt un redzēt savām acīm, tāpat kā vēlētos redzēt, teiksim, Heopsa piramīdu. Tā ir spēcīgākā avangarda metāla grupa no Kalifornijas un Rīgā tas ir vēsturisks koncerts. Grīvas mēbelēs pārmainīsies telpa, kad tajā ieskanēsies "Neurosis". Tas ir tikpat kā mainīt zāles topogrāfiju, pavērt tajā dziļus kanjonus un ienirt piķa melnos, skaistas un melanholiskas kakofonijas slāņos."

Grupa "Neurosis" ar ekskluzīvu pirmo un pagaidām vienīgo koncetu Baltijas valstīs 27.jūnijā viesosies Rīgā, "Grīvas Mēbelēs" (Daugavgrīvas ielā 31-k3). Biļetes uz koncertu nopērkamas visās "Biļešu Serviss" tirdzniecības vietās.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Попробуйте обратиться к Mihaylov digital, их основная сфера это seo в гугл, а также контекстная реклама...

Davidmup

All time cool 000*** hc.lv

yjapoGgZdk

হাই, আমি আপনার মূল্য জানতে চেয়েছিলাম.

LeoSax


ienāktreģistrēties