Roks un Rīga iet vaļā

Jurita Krūma, 16.03.2009., 14:46

"Ja šeit būs bezalkoholiskais alus, tad te būs arī gumijas sievietes," - tā par jaunatklātā rokbāra "Rock’n’Riga" kārtību bārmenis Māris Ezers.

14. martā plkst. 20:00 rokmūzikas cienītājiem oficiāli savas durvis 13. janvāra ielā 33 vēris jaunais Rīgas rokbārs "Rock’n’Riga" (RnR). Par tā īpašniekiem uzskatāms izbijušais "Swh Rock" dīdžejs un smagās mūzikas apvienības "Sia Radikal" ģitārists Gustavs Terzens, Latvijas Motoklubu Asociācijas valdes loceklis Pēteris Melnbārdis, kā arī uzņēmuma SIA "Latvijas zemes resursi" īpašnieks Kristaps Ozoliņš.

Kamēr par viesu labsajūtu rūpējās roķīgās "Kiss" meitenes, vakaru atklāja projekta iniciators G. Terzens, piesaucot pasākuma līdzvaininieku vārdus, sakot "paldies" viesiem par radīto atmosfēru un uz pirmo "Garāžas dueli" izsaucot vakara muzikālos cīkstoņus - rokgrupas "The Blackout" un "Rebel Yell". Abas apvienības trīs raundu garumā sacentās par vakara labākās grupas titulu, alus kasti un iespēju spēlēt pilnu koncertprogrammu. Namatēvu sarūpētie iknedēļas "Garāžas dueļi" uzskatāmi par rokbāra īpašo piedāvājumu, kurā pieaicinātajiem jaunajiem rokmūzikas censoņiem, izvirzoties līdz superfinālam, ir iespēja gūt ne tikai slavu, bet arī izcīnīt naudas balvu.

Vakara uzvarētāju "Rebel Yell" bundziniece Kristīne Segliņa: "Ir doma, ka šis krogs būs tas, kurā iegriezīsimies visbiežāk." Otrās vietas ieguvēju, bet "ne zaudētāju", kā uzsvēris Terzens, "The Blackout" bundzinieks Jēcis Zemzaris: "Mūsuprāt, Rīgā jau sen bija nepieciešama šāda iestāde, tīta pozitīv"Laime Pilnīga"ā, vecmodīgā rokenrola aurā. Klubi, kuros var rast saikni ar tieši šo mūzikas žanru, parasti ir pelēcīgi noformējumā un ir atvērti tikai retajās koncertu dienās. RnR, savukārt, būs lieliska iespēja apmeklēt ikdienā. Lieliska skaņa spēlējot un klausoties, atraktīvi bārmeņi un patīkama, mājīga atmosfēra. Kā saka, visi savējie."

Kā paredzēts kroga darbības uzstādījumos, savu apmeklētāju apetītes mazināšanai galdā tiks celta ne vien kvalitatīva rokmūzika, nodrošinot skatuvi mūziķiem un koncertierakstus video ekrānos, bet arī dienas svarīgākās ēdienreizes un, protams, arī alkoholiskie dzērieni. "Ja atrodos Vecrīgā un runa ir par ēstgribu vai slāpi, vairs nav divu domu, kur iegriezties," – tā J. Zemzaris. Uz jautājumu par, viņaprāt, veiksmīga kroga formulu G. Terzens atbildējis tieši: "Nekādas ieejas maksas un nekādas apsardzes, saprātīgas cenas!" Lai arī krogs atrodas kādreizējā "Sunset" bāra telpās, tā priekšgājēja neveiksmīgā pieredze RnR īpašniekus nesatrauc. "Vieta ir laba, galvenais ir tajā ielikt pareizo saturu," uzsvēra G. Terzens, bet atturējās spriest par kroga ilgtspējību: "Tad jau redzēs...", piebilstot, ka ideja par krogu esot lolota jau "sen, un tikai krīzes apstākļos to varēja realizēt."

Vakara apmeklētāju vienojošais viedoklis liecina, ka gan pasākums, gan pati vieta uztverta pozitīvi. Valters (22): "Te ir baigi forši!" Pjērs (39): "Lai arī roks nav īsti mans stils, bet ir labi." "The Blackout" vokālists Rūdolfs Bundulis: "Atmosfēra šeit ir super, jo netiek uzspiests kāds konkrēts ģērbšanās stils. Ar RnR varētu konkurēt tikai "Melnā Piektdiena"." Kā RnR iespējamie konkurenti minēti arī rokklubs "Fontane Palace" Liepājā, kā arī "Depo" un "Space Dog" Rīgā, tomēr konkrētajā žanrā, "kurā darbojas RnR - neviens. RnR publika ir atšķirīga no tās, kas apmeklē lielāko daļu Vecrīgas bāru. Šis ir pirmais bārs, galvenokārt, cilvēkiem, kas klausās smagāku mūziku, un ļoti šaubos, vai tipiskie Vecrīgas bāri tos "nozags" RnR," vērtē J. Zemzaris.

Jāpiebilst, ka nākamais "Garāžas duelis" iekš "Rock’n’Riga" paredzēts piektdien 20. martā, kurā duelēsies pašmāju "Led Zeppelin" jeb "Laime Pilnīga" un post trash/metal grupa no Rīgas "Intense".


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
macitajs, 12.07.2009. 19:46:16
Komentāra reitings: 0

Esmu bijis RnR un varu teikt ka patiesam kluba ir loti patikama atmosfera,un tas ir pats galvenais!
pats galvenais ir attieksme ;D(rock)

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz rakstu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Kaixo, zure prezioa jakin nahi nuen.

MasonSax

Hallo, ek wou jou prys ken.

RobertSax

beznaeba.xyz

Dyan


ienāktreģistrēties