Rīgā zviedru black metal apvienība "Marduk"

Valdis Bērzvads, 05.11.2007., 13:12

Ceturtdien, 15. novembrī Rīgā, klubā "Melnā Piektdiena" koncertu sniegt svēti sola nu jau leģendārā zviedru black metal apvienība "Marduk"!

Zviedru black metal grupa "Marduk" (nosaukuma izcelsme – babiloniešu dievu dievs Marduks, Bābeles aizbildnis) tika radīta 1990. gadā pēc mūziķa Morgan Steinmeyer Håkansson iniciatīvas. Jau 1991. gadā pēc intensīvu mēģinājumu perioda un materiāla apstrādes tika laists klajā pirmais demo ieraksts "Fuck Me Jesus" – mūzika, kurai tajā laikā uz zviedru skatuves nebija analoga. Šis fakts, kā arī efektīgā uzstāšanās, ko krāšņoja apgrieztie krusti, pentagrammas un spocīgs grims, grupa ātri vien iekaroja kulta grupas statusu. Atribūtika nemaldina – "Marduk" dziesmu centrālās tēmas ir sātanisms, antikristietisms, bieži tiek izmantotas Bībeles tēmas. Uzmanības centrā tāpat ir arī Ii Pasaules karš un nacisma tēma. Grupa "Marduk"Uz spējā pacēluma viļņa "Marduk" ierakstīja singlu "Here's No Peace", diemžēl nesaskaņu ar izdevēju dēļ šis ieraksts tā arī dienas gaismu neieraudzīja, un par pirmo oficiālo ierakstu tika pasludināts pilna apjoma albums "Dark Endless" (1992). Pēc šī diska iznākšanas grupa parakstīja līgumu ar "Osmose Productions", un jau pēc nepilna gada tika radīts albums "Those of The Unlight". Uzstājoties virknē festivālu 90. gadu vidū, grupa ieguva plašu popularitāti. Kopumā kolektīvs izdevis ap 20 ierakstu, no kuriem desmit ir studijas albumi. Pēdējais - "Rom 5:12" klajā nācis šogad, un katrs no tiem bagātinājis brutālās mūzikas arsenālu ar kādu jaunu iezīmi. "Rom 5:12" albums ne vienā vien atsauksmē – visviens, vai ir runa par fanu savstarpējo saziņu vai oficiāliem viedokļiem medijos – tiek pasludināts par līdz šim labāko "Marduk" meistardarbu. Nepieviļ mūziķu meistarība un spēles tehnika, kas kļūst aizvien advancētāka. Ir mainījies kopējais spēles noskaņojums, grupai parādot sevi no neierastas un visnotaļ interesantas puses. Piemēram, drūmam black metal skanējumam pievienojot nedaudz viduslaiku noskaņas, kuru pastiprina latīņu tekstu lasījumi vai tipisks kristīgā mācītāja dziedājums.

Šogad "Marduk" jau ir mērojuši ceļu caur Austrumeiropu, tiesa, mūs apejot un sniedzot vairākus koncertus Krievijā un Ukrainā. Atsauksmes par dažu no tiem – vienkārši lieliskas! Spēlējot ar pilnu atdevi gan vecos, gan jaunos gabalus, grupa uzkurinājusi ne tikai pēc tās mūzikas iztvīkušos fanus, bet arī paši sevi tiktāl, ka koncerta beigās no baisajām grima maskām sviedru plūdos vairs nebijis ne vēsts. Vēl vairāk – arī ierasti demonstratīvo lamāšanos no skatuves pakāpeniski nomainījusi patiesi sirsnīga komunikācija un abpusējas pateicības. Domājams, vīlušies nebūs arī "Melnās Piektdienas" apmeklētāji!

Iesildīs:
"Chthonic" (black/death metal, Taivāna)
"Hellbox" (thrash / black metal, Somija)
"Urskumug" (tribal black metal, Lv)

Ieeja – Ls 10
Biļetes tikai koncerta dienā kluba kasē!

Resursi internetā:

"Marduk"
http://www.marduk.nu/
http://www.myspace.com/truemarduk

"Chthonic"
http://www.myspace.com/chthonictw

"Hellbox"
http://www.hellboxhell.com

"Urskumug"
http://www.myspace.com/tribalblackmetal
http://www.urskumug.com

Vairāk informācijas www.metalshow.lv


4 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
plovs, 05.11.2007. 14:45:57
Komentāra reitings: 0

skandināvu black metal ir slims ;D

dzēsts lietotājs, 05.11.2007. 18:51:04
Komentāra reitings: 0

Tā bilde ir slima :D

dzēsts lietotājs, 06.11.2007. 07:56:09
Komentāra reitings: 0

šitiem džekiem ļoti sāp.

Limfas Porcija, 17.11.2007. 05:03:57 (ip:87.110.135.146)
Komentāra reitings: 0

Debīliķi jūs esat...

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
cp lolita ==> eit.tw/04G9JV <== ==> biturl.top/RJFrma <==

Georgeadash

Theme site super 000*** ru.hc.lv

vYmTuSZcfF

Theme site super 000*** hc.lv

eEkDiWrBhz


ienāktreģistrēties