Rīgā uzstāsies duets "Nadja"

SKYR, 30.12.2008., 17:04

6.februārī Rīgā, Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, uzstāsies eksperimentāli smagnējās mūzikas duets "Nadja" no Kanādas.

Pāri ne tikai radošajā, bet arī privātajā dzīvē veido Eidens Beikers (Aidan Baker) un Līa Bakarefa (Leah Buckareff). Kopš 2005.gada, kad Beikers sāka saņemt arvien uzstājīgākus lūgumus uzstāties dažādās vietās pasaulē, abi muzicē kopā, jo idejas, kuras iesākumā viņš radīja vienatnē, koncertos realizēt būtu bijis ārkārtīgi grūti.

"Muzicēt es sāku visai sen, pirms gadiem piecpadsmit, divdesmit. Tolaik pirmoreiz iepazinu "Godflesh" un "Swans". Manas pirmās kompozīcijas vairāk līdzinājās "dziesmām", vismaz uzbūves ziņā. Taču tad manī radās vēlme pēc kā smagāka, trokšņaināka. Manuprāt, šāda mūzika šobrīd piedzīvo atdzimšanu, jo tā ir piedzīvojumiem pilna," kādā intervijā stāsta pats Beikers.

Runājot par spēku apvienošanu ar savu dzīvesbiedri Līa, Beikers uzskata, ka bija "pienācis laiks izvest Nadja ārpus studijas". Ja pirms tam duetu veidoja Eidens un četru celiņu lenta, tad Līa, uzņemoties basģitāristes un daļēji arī vokālistes lomu, ļauj idejai par Nadja materializēties gan ierakstos, gan koncertos. Turklāt, kā uzsver Beikers, biezie skaņas slāņi katrā koncertā tiek patiešām klāti, nevis atskaņoti iepriekš ierakstīti motīvi. "Vienīgais, kuru atskaņojam iepriekš ierakstītu, ir bungu celiņš. Visu pārējo mēs spēlējam vai radām "dzīvajā". Cenšamies vairīties no programmētu vai jau ierakstītu skaņu izmantošanas, jo tas šķiet tā kā neīsti, mākslīgi..." savu pieeju pamato Beikers.

Iespējams, vārdu salikums "eksperimentāli smagnēja" (vai otrāDuets "Nadja"di) par dueta radīto mūziku nepasaka neko. Tikpat iespējams, tas pasaka gana daudz, neļaujot prātuļošanai par Nadja’s žanrisko piederību atdurties neskaitāmu svešvārdu jūklī. Dueta mājaslapa min, ka "Nadja savā mūzikā aptver experimental/drone, ambient, shoegaze, kā arī doom metal žanru plašumus". Par spīti tam, ka jau sāk izklausīties sarežģīti un pat mulsinoši, jāsaka: "... un ne tikai".

"Domāju, grupām, kas muzicē klasiskā doom manierē, mūs var pielīdzināt noskaņas un atmosfēras kontekstā, taču Nadja's kompozīcija un struktūra ir pavisam citāda," komentē Beikers. Parasti iekavās aiz grupas nosaukuma nezinātājiem tiekot piedāvāts "ambient doom" apzīmējums, kurš neesot obligāti jāasociē ar metal. "Esmu saskāries arī ar "doom-gazer", kas personīgi man likās asprātīgs," smejas Beikers.

Izdodot ierakstus, Eidens un Līa līdz šim bijuši ne mazāk ražīgi par dažādos apzīmējumus domājošajiem kritiķiem un ierindas klausītājiem. Sadarbībā ar "Alien8 Recordings", "The End Records", "Conspiracy Records" un vairākām citām izdevniecībam izdoti teju trīsdesmit gan LP (long play – no angļu val.), gan EP (extended play), gan split (kopējs ieraksts ar citu/ citām apvienībām vai solo māksliniekiem) ieraksti kompaktdiska un vinila formā. Atsevišķa stāsta vērts ir Beikera kā solo mākslinieka, dzejnieka un rakstnieka paveiktais, kura kvantitatīvā izpausme izputinātu pat turīgāko un zvērinātāko melomānu. Līdzās neskaitāmiem solo ierakstiem Cd-r matricās, vairākiem stāstu un dzejoļu krājumiem, Beikera radošajā biogrāfijā atrodams ieraksts "komponējis mūziku Penderecka Stīgu kvartetam un Aksbridžas kamerkorim".

"Nadja" uzstāšanās Rīgā būs viena no trim Baltijas valstu galvaspilsētās. Ieeja koncertā E. Smiļģa Teātra muzejā (E. Smiļģa iela 37/39) no 19:00, tā sākums – 20:00.

Biļetes nopērkamas Bezrindas.lv. Tikai pirmo 30 BiļešU cena – 5Ls. Tuvojoties koncertam tās kļūs dārgākas. Biļešu skaits ierobežots!
 


3 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
dzēsts lietotājs, 03.01.2009. 09:21:49
Komentāra reitings: 0.973

šitais ir burvīgi, šitas ir burvīgi.

dzēsts lietotājs, 04.01.2009. 21:45:52
Komentāra reitings: 0.109

Nepārprotami priecē šī kanādiešu drone / ambient dueta viesošanās Latvijā - veiksmi un izturību SKYR savā koncertu dzīves darbībā arī turpmākajā laikā, atvedot līdz "mums" ko līdzvērtīgu!

Starpcitu, interesanta likumsakarība, ka 7.februārī Nadja gaidāmi arī kaimiņvalstī Igaunijā, kur kā vietējais atbalsts viņus "iesildīs" perspektīvie Talbot no Tallinas, kuri gaidāmi klubā Depo 30.janvāra vakarā: http://www.klubsdepo.lv/index-lat.php?p=8&id=1380

http://www.talbot-music.com/tunes/talbot_-_tundraep2008.zip

dr., 04.01.2009. 22:09:27 (ip:217.199.105.105)
Komentāra reitings: 1.391

nadja un talbot ir ļoti labs iesākums šim gadam.

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


ienāktreģistrēties