Rīga SKAN pirmā skaņu mākslas izstāde Latvijā

Renāte Auziņa, 17.09.2007., 08:21

SKAN - pirmā skaņu mākslas izstāde Latvijā tiks atklāta ar koncertu 29.septembrī pulksten 18.00, Fr.Brīvzemnieka ielā 26/28, kādreizējās cigoriņu un makaronu fabrikas telpās pretim Arkādijas parkam.

Atklāšanas koncertā ieeja maksās Ls 2,50 un tajā būs dzirdamas Francisko Lopeza, Woodpecker Project un Jākoba Kirkegora kompozīcijas, kurās izmantotas skaņas, kas ierakstītas Rīgā - kā, piemēram, šokolādes fabrikā Laima un no Vanšu tilta vantīm. Pēc tam skanēs nebēdnīgāki toņi, slavenās izdevniecības Sahko Recordings (Pansonic, Džimijs Tenors) dibinātājam Tomi Grenlundam skrečojot plates.

Izstāde, ko organizē festivāls Skaņu mežs, notiks līdz 13.oktobrim un būs bez maksas. Projekts noslēgsies 13.oktobra vakarā Andrejsalā, kur tā bija iecerēta sākotnēji - ar novatoriskās mūzikas pasaulē augsti vērtēto metāla mūzikas duetu KTL (us/at) un MoHa! (no) koncertiem.

Tajā ieejas maksa būs Ls 5, pērkot biļetes iepriekšpārdošanā Biļešu servisa tirdzniecības vietās un Ls 6 koncerta vakarā pie ieejas.

Visiem SKAN dalībniekiem tika lūgts uztaisīt kādu darbu, iedvesmojoties no Rīgas vai Latvijas. Skaņu mākslas fokusā ir skaņas arhitektūra - skaņa notverta telpā vai „skulptūrā”. Tādējādi tā vieno mūziku un vizuālo mākslu.

Izstādē būs vērojami dažādi piegājieni skaņu mākslai - audiovizuāli, skulpturāli, muzikāli, konceptuāli. Piemēram, Voldemārs Johansons piedalīsies ar tehnoloģiski interesantu darbu, kura trauslums sasaucas ar tā tēmu - klimata pārmaiņām. Evelīnas Deičmanes darbs savā ziņā būs skaņas ekvivalents viņas foto - un videodarbiem, kuros gaisma pakāpeniski pārvēršas tumsā, šajā pārejā novērojot cilvēku. Tikai šajā gadījumā par objektu kļūst izstādes apmeklētājs, kurš tiks dokumentēts skaņā. Tomass Kēners ir apcerējis Rīgas horizontus savā vizuāli atsvešinātajā un skaniski introspektīvajā manierē. Arhitekti Tomi Grenlunds un Peteri Nisunens ir fetišizējuši telpu, kurā viņu darbs tiek demonstrēts, padziļinot tās izjūtu caur izvēlēto materiālu un tā pasniegšanas veidu. Jākobs Kirkegors un Leifs Elgrēns ir ieklausījušies Daugavas infrastruktūrā. Andris Indāns, pazīstams ar elektroniskās mūzikas projektu Gas of Latvia, klaustrofobiskā sniegumā ir izmantojis reklāmas atgriezumus, kas palikuši pāri no viņa skaņu inženiera darba reklāmas studijā.

Informācija: www.skanumezs.lv


2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
musilkmanju mauka, 24.09.2007. 07:33:05 (ip:81.198.64.150)
Komentāra reitings: 0

Francisko Lopez, JEEEEEE, tas jaredz

rwer, 01.10.2007. 16:12:31 (ip:87.110.81.246)
Komentāra reitings: 0

jap

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Szia, meg akartam tudni az árát.

Robertunsab

Hi, roeddwn i eisiau gwybod eich pris.

RobertSax

In Etsy, Shopify Pinterest+SEO + artificial intelligence give high sales results

Evelynfus


ienāktreģistrēties