Programma "Duende" jūlijā skanēs koncertos

Liene Jakovļeva, 23.05.2008., 09:21

10. un 11. jūlijā sv. Jāņa baznīcā pirmoreiz koncertos skanēs kontrtenora Sergeja Jēgera un saksofonista Arta Gāgas kopīgi veidotā programma "Duende".

Koncertos sv. Jāņa baznīcā, tāpat kā albumā, skanēs gan pazīstami, gan mazāk zināmi klasiskās mūzikas opusi Arta Gāgas aranžējumā kontrtenora un saksofona duetā. Mākslinieku satikšanās mūzikā notikusi Kamila Sensānsa, Džulio Kačīni, Džuzepes Džordāni, Vinčenco Bellīni, Gabriēla Forē, Sezāra Franka un Žana Pola Martīni mūzikā.

Albums jau guvis atzinīgu kritikas un klausītāju novērtējumu. Martā tas saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu 2007 nominācijā „Labākais akadēmiskās mūzikas albums”.

Visvērtīgākie ir tie dzīves brīži, kad mūs piemeklē pirmreizīgums. Īpašā, ne ar ko nesalīdzināmā, racionāli neizskaidrojamā saSergejs Jēgers un Artis Gāgajūta - mirkļa mūžība. Mākslā šis iedvesmas brīdis, kas nācis no andalūziešu kultūras, tiek saukts par duendi. Tas nozīmē, ka bez talanta, tehnikas un profesionalitātes īstam mākslas notikumam vēl nepieciešams kāds īpašs, racionāli neizskaidrojams spēks, kas radītāju un klausītāju vieno pirmreizīgā dvēseles piedzīvojumā. Kā rakstīja Frederiko Garsija Lorka, duende visdabiskāk un brīvāk jūtas mūzikā, jo šī māksla dzimst un mirst mūžīgi, bet dzīvo vien rašanās mirklī.

Jāatgādina, ka pērnā gada nogalē tapušajam albumam Duende. ar tevi uz tu pievienotajos tekstos var lasīt arī rakstnieces Noras Ikstenas, dzejnieka Edvīna Raupa un kultūrsocioloģes Dagmāras Beitneres esejas-duendes. Savukārt paralēli darbam pie albuma Studijā Lokomotīve tapa dokumentālā filma ar tevi uz tu (režisors Dāvis Sīmanis) par Sergeju Jēgeru, kā arī tika izveidots videoklips Panis Angelicus (režisore Una Rozenbauma), kas Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvā 2007 bija izvirzīts nominācijā „Labākais mūzikas video klips”.

Koncertu sākums sv. Jāņa baznīcā plkst. 19.00. Biļetes uz koncertiem var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs visā Latvijā, kā arī internetā. Biļešu cenas – 5, 7, 10, 12 un 15 lati.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
best porn

Ludie

Theme site super 000*** rus.hc.lv

exBwCinKKa

<a href=www.win-rar777.com>best coefficient ever</a>

RichardExips


ienāktreģistrēties