Press to Play

LJTI, 31.10.2008., 13:39

Jaunās mūzikas festivāla Arēna ievaros Ģirta Biša elektriskā kamermūzika Press to Play ar Latvijas Radio kora solistiem.

Press to Play4. novembrī plkst. 20:00 un 5. novembrī plkst. 21:00
Dailes teātra mazajā zālē

Režisore Zane Kreicberga
Mākslinieks Dzintars Krūmiņš
Gaismu mākslinieks Gvido Āboliņš
Skaņas nodrošinājums Andris Ūze
Piedalās Latvijas Radio kora grupa: Elīna Libauere, Inga Martinsone, Inga Žilinska, Kārlis Rūtentāls, Normunds Ķirsis, Kaspars Putniņš

Komponists un audioproducents Ģirts Bišs ar Latvijas Radio kori pirmoreiz satikās projektā "Dāvanu komplekts", kas Baņutas Rubesas režijā tika izrādīts 2003. gada martā Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē. Sadarbību turpinot, radies jauns pasākums ar nosaukumu "Press to Play". Iespējams, var teikt arī izrāde, akcija u. tml. Tā noteikti nav opera. Tas nav akadēmisks koncerts. Ģirts Bišs saka: "Kādu izteiktu žanru šeit saskatīt būtu grūti, un nez vai tas pat ir nepieciešams, tāpēc arī diskrētais apzīmējums "elektriskā kamermūzika". Esmu pieradis strādāt tikai ar ierakstiem un lielā mērā mani interesē mūzikas tembrālā un ritmiskā puse, kā arī skaņu elektroniskā apstrāde pati par sevi, taču jāatzīst, ka arī doma par cilvēku kā dzīves ķīlnieku šajā mūzikā atstājusi savas pēdas."

Press to Play režisore Zane Kreicberga uzskata, ka Ģirts Bišs ir perfekcionists, un viņa mūziku vislabāk klausīties "austiņās". "Tā pielīp un to gribas klausīties vēl un vēl, jo šķietami viendabīgajā plūdumā atklājas tik daudz nianšu. Lai cik valdzinošs ir mūzikas perfektais skanējums labā ierakstā, mani vienmēr fascinē vērot mūziķu kustības un sejas koncertā. Mēs mēģinājām uzmanīgi papildināt mūziku ar vizuāli tveramām norisēm, nevis tulkojot un interpretējot, bet atstājot daudz brīvas vietas publikas iztēlei un jūtīgumam."

Biļetes Ls 5 Biļešu paradīzes kasēs http://www.bilesuparadize.lv/ un pirms izrādes.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
cp lolita ==> eit.tw/04G9JV <== ==> biturl.top/RJFrma <==

Georgeadash

Theme site super 000*** ru.hc.lv

vYmTuSZcfF

Theme site super 000*** hc.lv

eEkDiWrBhz


ienāktreģistrēties