Pirmo reizi Latvijā uzstājas "Trio Asch"

Rinta Bružēvica, VSIA Latvijas Koncerti sabiedrisko attiecību vadītāja, 01.10.2007., 12:54

Rudens kamermūzikas festivāls aicina uz koncertu trešdien, 3. oktobrī Melngalvju namā pl. 19.00, kur pirmoreiz Latvijā uzstāsies "Trio Asch", kurā spēlē Latvijā iemīļotā un pazīstamā čelliste Kristīne Blaumane.

Kristīne BlaumanePirmoreiz Latvijā viesojas daudzviet pasaulē slavētais "Trio Asch", kurā bez Kristīnes Blaumanes spēlē ne mazāk pazīstamais altists Maksims Risanovs un vijolnieks Romans Mincs, kas Latvijas publikai vēl jāiepazīst. Trio Asch atskaņos Londonā augušās bulgārietes Dobrinkas Tabakovas opusu Insight, Ernes Dohnāņi Serenādi Do mažorā, kurā iekļautas klasiskas variācijas un Haidna mūzikas citāts, kā arī Alfrēda Šnitkes 1985. gadā komponēto Stīgu trio. Koncerta otrajā daļā trio mūziķiem pievienosies pianists Pāvils Dombrovskis, lai atskaņotu Gabriela Forē Otro klavieru kvartetu – veltījumu izcilajam diriģentam Hansam fon Bīlovam.

„ASCH Trio” izveidots 1999. gadā, tā nosaukums godina Arnoldu Šēnbergu un Alfrēdu Šnitki (izmantoti viņu iniciāļi A un Sch). City Music Society Award un Barbican Charity Award deva iespēju trio mūziķiem studēt Londonas Rātsnama (Guildhall) mūzikas un drāmas skolā, ko viņi absolvēja ar izcilību un Concert Recital Diploma (pirmā prēmija). Kopš tā laika trio uzstājas Eiropā, piedalās Čeltenhemas festivālā, Lokenhauzas kamermūzikas festivālā, Maskavas festivālā „Atgriešanās”, Alfrēda Šnitkes festivālā Londonā, Britena un Štrausa festivālā Oldburgā, Vestkorkas festivālā un daudzos citos. 2002.-2003. gada sezonā „ASCH Trio” debitēja Pērsela zālē, Vigmora zālē un Smitskvēra Sv. Džona zālē, gūstot augstu kritikas novērtējumu. Trio sadarbojies ar flautisti Šāronu Bezalī, obojistiem Nikolasu Denielu un Dmitriju Bulgakovu, pianisti Katju Apekiševu un daudziem citiem. Trio vairākkārt spēlējis Šnitkes „Koncertu trijiem”, nesen arī to ieskaņojis. „ASCH Trio” pirmatskaņojis Dobrinkas Tabakovas, Jeļenas Firsovas un Jeļenas Langeres opusus.

Romans Mincs (1976) dzimis Maskavā, vijoli spēlē kopš piecu gadu vecuma. 1994. gadā viņš iegūst Karaliskās mūzikas koledžas stipendiju, kā arī kļūst par Rātsnama mūzikas un drāmas skolas studentu. Uzstājas Apvienotajā Karalistē, Ukrainā, Krievijā, Bulgārijā, Vācijā, Lokenhauzā un citur. Spēlējis solo ar Lietuvas kamerorķestri, London Mozart Players, Krievijas filharmonisko orķestri, veicis ieskaņojumus radio, TV un CD. Pirmatskaņojis Krievijā Pulenka, Desjatņikova, Čerepņina, Tavenera un Makmilana skaņdarbus, spēlējis pasaules pirmatskaņojumus Leonīda Desjatņikova, Jeļenas Langeres, Dobrinkas Tabakovas, Braiena Ērvina u. c. opusiem. 1998. gadā Romans Mincs un obojists Dmitrijs Bulgakovs nodibināja Maskavā festivālu „Atgriešanās”, vēlāk arī fondu ar šādu nosaukumu – šo aktivitāšu nolūks ir sekmēt pasaulē mītošo jauno Krievijas mūziķu atgriešanos dzimtenē. Romana Minca sadarbības partneri ir diriģenti Endrū Deiviss, Sauļus Sondeckis, Vladimirs Ziva, pianiste Evelina Čana, čelliste Tatjana Vasiļjeva u. c. Romans ir viens no eksperimentālās grupas „dB Ensemble” (elektroniskā mūzika, vizuālās instalācijas, „dzīvie” instrumenti) dibinātājiem. Kopš 2004. gada koncertē ar Braiena Ērvina ansamblī.

Maksims Risanovs (1978) patlaban ir viens no pasaules labākajiem un harizmātiskākajiem altistiem. Viņš dzimis Ukrainā, mācījies Maskavā un Londonas Rātsnama mūzikas un drāmas skolā, uzvarējis vairākos starptautiskos konkursos, toskait leģendārā alta virtuoza Laionela Tērtisa konkursā, Valentino Buki konkursā, Ženēvas konkursā u. c. Maksims regulāri spēlē festivālos Lokenhauzā, Čeltenhemā, Oldburgā, Braitonā, muzicē kopā ar Ogistēnu Dimē, Martinu Frestu, Gidonu Krēmeru, Janinu Jansenu, Maksimu Vengerovu, Mišu Maiski, Viktoriju Mullovu, Ļevu Markizu, Razumovska ansambli u. c, kā arī virkni pasaulslavenu orķestru. Maksims Risanovs pastiprināti interesējas par laikmetīgo mūziku, viņam veltīti vairāki jaundarbi, toskait Jeļenas Langeres un Dobrinkas Tabakovas koncerti. Skaņu ierakstu namam „Decca” paredzētajā Baha invenciju ieskaņojumā Maksima partneri būs Janina Jansena un Tūrleifs Tedēens, šī programma paredzēta arī plašai koncertturnejai. Maksima ieskaņojumu vidū ir Tavenera un Kančeli mūzikas albums („Onyx”), kā arī programma ar pianisti Evelinu Čanu („Avie”), kas ieguva žurnāla „Gramophone” augstu novērtējums (disks kļuva par redaktora īpašo izvēli). Pie neseniem panākumiem nosauksim viesošanos Japānā un Ķīnā, kur Maksims spēlēja Baha Goldberga variācijas kopā ar Julianu Rahlinu un Mišu Maiski, kā ari Mocarta Sinfonia concertante atskaņojumu ar vijolnieku Ogistēnu Dimē Pekinas festivālā. Mocarta opusu duetā ar Janinu Jansenu Risanovs spēlēja arī Londonā ar diriģentu Vladimiru Aškenazi un Eiropas Savienības jauniešu orķestri. Kopš 2007. gada septembra Maksims ir „BBC Jaunās paaudzes mūziķu” prestižās programmas dalībnieks. Programma citstarp paredz virkni angažementu ar BBC orķestriem. Līdztekus alta spēlei Maksims Risanovs nodarbojas ar diriģēšanu, ko apguvis turpat Rātsnama skolā Londonā, viņš guvis uzvaru Bornmutas simfoniskā orķestra jauno diriģentu projektā. Maksims spēlē Džuzepes Gvadanjīni 1780. gadā būvētu altu.

Kristīne Blaumane (1975) ir viena no Latvijas izcilākajām čellistēm ar lielisku starptautisku karjeru. Dzimusi operdziedātāju ģimenē Rīgā, mācījusies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie profesores Eleonoras Testeļecas. Līdz 1990. gadu vidum Kristīne kļuva par Latvijas TV konkursa „Alternatīva 95” uzvarētāju un Latvijas filharmonijas izraudzīto gada jauno mūziķi. 1995. gadā skaņu ierakstu namam „Connifer Classics” Kristīne ieskaņoja Pētera Vaska soloskaņdarbu čellam „Grāmata”. Studiju gaitas turpinās Londonas Rātsnama mūzikas un drāmas augstskolā pie Stefana Popova. Kopš 1996. gada Londona ir Kristīnes pastāvīgā dzīvesvieta. 2000. gadā līdz ar uzstāšanos Londonas Vigmora zālē sākas mūziķes starptautiskā karjera, kas aizvedusi uz Bārbikana centru, Pērsela zāli, Smitskvēra Sv. Džona zāli un Karalienes Elizabetes zāli turpat Londonā, Concertgebouw Amsterdamā, Semperoper Drēzdenē un citām prestižām koncertvietām Eiropā un Ziemeļamerikā. 22 gadu vecumā Kristīne kļūst par kamerorķestra Sinfonietta Amsterdam pirmo čellisti. Palaikam piedalījusies „Kremerata Baltica” turnejās. Spēlējusi ar Izaku Stērnu, Tomasu Zanderlingu, Ļevu Markizu, Jo Jo Ma, Leifu Uvi Andsnesu, kamerorķestri London Soloists, Britten Sinfonia, Nīderlandes pūšaminstrumentu ansambli. Uzstājusies Lokenhauzas, Gštādes, Zalcburgas, Verbjē festivālā. Saņēmusi Latvijas Lielo mūzikas balvu 2005.

Pāvels Dombrovskis (1982) dzimis Maskavā, mācījies Gņesinu mūzikas licejā pie Veras Nosinas un Maskavas konservatorijā pie Ļeva Naumova. Kopš mazpadsmit gadu vecuma ar labiem panākumiem piedalās starptautiskos konkursos. Pāvels kļuvis par laureātu Maskavā, Kijevā, Ufā, Atēnās, Ibicā (Spānija), Parīzē. Pētera Čaikovska 2002. gada konkursa diplomands. 2006. gadā studēja Maskavas konservatorijas aspirantūrā. Daudz uzstājas ar jauno un spožo marimbistu Andreju Doiņikovu. Pāvels Dombrovskis koncertējis Krievijas lielākajās pilsētās, kā arī Apvienotajā Karalistē, Vācijā, Nēderlandē, Beļģijā, Itālijā, Francijā, Polijā, Grieķijā, Ukrainā.

Plašāka informācija par Rudens kamermūzikas festivālu 2007 pieejama www.latvijaskoncerti.lv.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.





atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Western Europe also formed

Visioninz

Быстровозводимые каркасные дома: удобные и функциональные решения каркасные дома спб <a href=karkasnyi-dom-pod-klyuch-1.ru>karkasnyi-dom-pod-klyuch-1.ru</a> .

karkasnye_doma_vgEa

You have very nice post and pictures, please have a look at our photo tours in the temples of Angkor

Shellie


ienāktreģistrēties