Pasākums pie operas „Berliner Philharmoniker tiešraidi gaidot…”

Rinta Bružēvica, 18.04.2008., 07:52

Šā gada 2. maijā Latvijas Nacionālajā operā pl. 20.00 notiks orķestra „Berliner Philharmoniker” koncerts diriģenta sera Saimona Retla vadībā, kuru organizē VSIA „Latvijas Koncerti” festivāla „O!VĀCIJA” ietvaros.

Šī koncerta tiešraidi varēs vērot uz lielā ekrāna laukumā pie operas, kas ir pirmreizējs notikums Latvijas mūzikas dzīvē - uz lielā ekrāna pie operas tiešraidē vēl nav translēts neviens koncerts vai izrāde. Ekrāns tiks izmantots jau no pl. 14.30, piedāvājot filmas bērniem - „Bilžu stāsts par mūzikas instrumentiem” un „Rhythm is it!” („Berliner Philharmoniker” filma, kurā orķestra mūziķi kopā ar bērniem iestudē Igora Stravinska „Svētpavasari”). Skanēs arī dzīvā mūzika no Latvijas Nacionālās operas balkona pūšaminstrumentu ansambļa „Live Brass” izpildījumā.

Sakarā ar 2. maija pasākumu laukumā pie operas - „Berliner Philharmoniker tiešraidi gaidot…” - trešdien, 23. aprīlī pl. 11.00 Kultūras ministrijā tiek organizēta preses konference, kurā mediju pārstāvji tiks iepazīstināti ar pasākuma programmu, kā arī varēs noskatīties nelielus filmu fragmentiņus.

Preses konferencē piedalīsies: Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars, Gētes institūta Rīgā vadītājs Rūdolfs de Bajs, VSIA „Latvijas Koncerti” vadītājs Guntars Ķirsis, VSIA „Latvijas Koncerti” producente Karina Bērziņa.

2. maijā savu pirmizrādi uz ekrāna piedzīvos VSIA „Latvijas Koncerti” sagatavotā filma bērniem „Bilžu stāsts par mūzikas instrumentiem”, kuru varēs redzēt uz lielā ekrāna pie operas pl. 14.30. Tas būs stāsts par visiem orķestra instrumentiem un to grupām. Uz ekrāna būs skatāmi instrumentu un ar to vēsturi saistīti attēli, filmētas intervijas un instrumentu demonstrējumi, kurus veiks Latvijā labi pazīstami mūziķi: D.Krenberga - flauta, N.Šnē - oboja, A.Klišāns - mežrags, A.Sīmanis - saksofons u.c. Ņemot vērā, ka liela daļa skatītāju būs bērni, instrumentu stāsti tiks ilustrēti ar nelieliem fragmentiem no studijas „Dauka” multiplikācijas filmām, kurās redzami un arī dzirdami dažādi mūzikas instrumenti. Skatītāji uz ekrāna redzēs arī tos mūzikas instrumentus, kas atrodas Rakstniecības, Teātra un Mūzikas muzeja telpās.

Saistībā ar šīs dienas centrālo notikumu - „Berliner Philharmoniker” vakara koncertu - parādīsim arī daudzkārt godalgoto filmu „Rhythm is it!”, kas ataino unikālu orķestra „Berliner Philharmoniker” projektu, kurā orķestra mūziķi kopā ar 25 nacionalitāšu, dažādu sociālo grupu 250 Berlīnes bērniem un jauniešiem, kas nekad nav dejojuši, diriģenta sera Saimona Retla vadībā ir iestudējuši Igora Stravinska baletu „Svētpavasaris.”

Laukumā pie LNO būs arī iespēja vērot, kā mākslas skolu bērni zīmē mūzikas instrumentus.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Theme site super 000*** hc.lv

eEkDiWrBhz

Theme site super 000*** lv.hc.lv

phGPkKvEvJ

best porn

Ludie


ienāktreģistrēties