Nokomplektēti instrumenti pasaulē lielākajam sitamo instrumentu orķestrim

Zane Gargažina (Rīgas Ritmi 2006), 28.06.2006., 20:43

Šobrīd ir pabeigta dabīgi veidotu instrumentu komplektācija pasaulē lielākajam sitamo instrumentu orķestrim „STATOIL Percussion GRAND Orchestra”, kas būs šī gada Starptautiskā mūzikas festivāla “Rīgas Ritmi” iespaidīgākais pārsteigums. Kopumā orķestris izmantos vairāk kā 3000 instrumentu vienību, kuru kopējais svars pārsniedz 500 kilogramus.

Omar SosaSTATOIL Percussion GRAND Orchestra ir iecere par pasaulē lielākā sitamo instrumentu orķestra izveidi un priekšnesumu, kurā piedalīsies aptuveni 1000 personas. Orķestra uzstāšanās notiks šā gada 8. jūlijā Rīgas Kongresu namā un to vadīs izcilais kubiešu pianists, komponists, producents un perkusionists Omārs Sosa.

Pasaules lielākā sitamo instrumentu orķestra izveides iniciators ir festivāla “Rīgas Ritmi” ilggadējais partneris SIA “Latvija Statoil” un tā izpilddirektore Baiba A. Rubesa. “Varu mazliet pačukstēt priekšā, ka priekšnesumā tiks izmantoti vissenāk pazīstamie sitamie mūzikas instrumenti. Tie, kā izrādās, labi papildina Sosas daiļradei raksturīgos elektroniskās mūzikas elementus,” stāsta B. A Rubesa. “Vairāk gan neko nedrīkstu teikt. Bet apsolu, ka visi koncerta apmeklētāji klātienē ne tikai piedzīvos kaut ko vēl nebijušu, pirmreizēju un grandiozu, bet arī iegūs ļoti lielu pozitīvās enerģijas lādiņu. SIA “Latvija Statoil”, “Rīgas Ritmu” un Omāra Sosas mērķis ir pierādīt, ka ritms ir visa pamats. Pat tik šķietami dažādu lietu kā laba mūzika un nevainojama auto motora darbība.”

Savu skaņdarbu dzestro un oriģinālo skanējumu Omārs Sosa iegūst, ļaujot iedarboties pasaules mūzikai ar elektroniskajiem elementiem. Omārs Sosa šogad nominēts “Grammy 2006” balvai kategorijā “Labākais latīņu džeza albūms”. 1996. gadā tika izdots Sosas pirmais albums ASV Omar Omar, kam sekoja Free Roots, Spirit of the Roots (1998) un Bembon (2000).

Uzziņai
Starptautiskais mūzikas festivāls “Rīgas Ritmi 2006” šogad no 3. līdz 9. jūlijam un SIA “Latvija Statoil” ir festivāla atbalstītājs jau ceturto gadu pēc kārtas. Koncertu programmā iekļauti vairāki “Grammy” balvu nominanti un laureāti. Plašāka informācija www.rigasritmi.lv!

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Theme site super 000*** hc.lv

eEkDiWrBhz

Theme site super 000*** lv.hc.lv

phGPkKvEvJ

best porn

Ludie


ienāktreģistrēties