Pasākums "Go See Your Neighbour!"

Edgars Rubenis, 05.02.2007., 14:14

Trīs "Nokia Open Stage" iesaistītās grupas "Mona de Bo", "Honey Power" un "Brainers" organizē tūri, kuras ietvaros tiks spēlēti koncerti visās Baltijas valstīs.

‘Go See Your Neighbour! tour’ ir pasākums, ko pēc pašu iniciatīvas iecerējuši grupu Mona de Bo, Honey Power un Brainers mūziķi. Šīs trīs grupas vieno piedalīšanās Nokia Open Stage Baltijas jauno mūziķu topā (www.nokiaopenstage.lv ), kā arī vēlme savu mūziku spēlēt ārpus savas zemes robežām. Ideja par ‘Go See Your Neighbour! tour’ veidošanu radās Mona de Bo un Brainers dalībniekiem pēc kopīgi nospēlēta koncerta Rīgas Studentu klubā pagājušajā novembrī, kad sastopoties Latvijas un Lietuvas jaunajiem mūziķiem pēc abpusēju simpātiju atzīšanas drīz vien tika izteikta vēlme uzspēlēt arī ‘pie tevis’. Tad arī izmantojot Baltijas topa sniegtās iespējas, tika pieaicināta Igaunijas uzlecošā indī zvaigzne Honey Power un nospriests, ka katrai vienībai savā valstī jāuzrīko divi koncerti.

Brainers aizsākumi ir meklējami pirms desmit gadiem Ziemeļietuvas metropolē Šauļos, kad kopā sanāca četri puiši ar izteiktām simpātijām pret pagājušā gadsimta 60-to, 70-to un 90-to gadu britu mūziku. Kopš 1999.gada, kad izveidojās grupas pašreizējais sastāvs, Brainers, neatlaidīgi izkopdami savu spēles manieri un kļūdami par vienu no spilgtākajām britroka apvienībām savā zemē, ir piedalījušies visos lielākajos Lietuvas roka un alternatīvās mūzikas festivālos, TV un radio pārraidēs, viņu dziesmas bijušas iekļautas dažādās Lietuvas rokmūzikas izlasēs.


2006.gada pavasarī dienasgaismu ieraudzīja Brainers debijas albums „Disco Balls”, taču jau šobrīd puiši aktīvi strādā pie jaunām dziesmām, pa kādai no tām atskaņojot arī koncertos.


‘Go See Your Neighbour!’ tūres ietvaros sniegtie koncerti Latvijā nebūs pirmie – šeit Brainers jau ir viesojušies pāris reizes pagājušā gada nogalē, uzstādamies Nokia Open Stage 2. sezonas atklāšanas koncertā un Studentu klubā kopā ar Mona de Bo un Astro’n’Out. Vairums klausītāju pēc Brainers koncertiem parasti atzinīgi izsakās par grupas spēlēto mūziku, kurā veiksmīgi sajauktas The Kinks, Franz Ferdinand, Blur, Rolling Stones un The Stone Roses ietekmes, atzinīgi novērtējot arī grupas dalībnieku aktivitāti, sirsnīgo prieku un dzīvīgumu, kas caurstrāvo viņu uzstāšanos.
www.myspace.com/brainers  Grupa "Brainers"


Ideja par Honey Power tika iedzīvināta 2005.gada vasarā, kad Tartu divi iepriekš citā grupā kopā spēlējuši draugi Mārtins un Madis nolēma atkārtoti pievērsties ar mūziku piesātinātai dzīvei un, pieaicinādami draugus Ingu un Indreku, izveidoja šo grupu.


Savas pirmo mēnešu laikā radītās dziesmas fiksējot mazajā datoriņā un tālāk tās izsūtot caur internetu draugiem, Honey Power ātri vien par sevi izraisīja manāmu interesi, kas noveda pie tā, ka prestižais Igaunijas indie leibls SekSound ieaicināja viņus aiz sava kabineta durvīm un izteica vilinošo piedāvājumu ierakstīt Honey Power debijas albumu.


2006.gada maijā grupas singls ‘Travelling Nonstop’ tika atzīts par Radio 2 nedēļas Demo ierakstu, bet studijā pavadītā vasara tika ar ovācijām atalgota, kad 1.septembrī Honey Power klausītājiem dāvāja albumu „Macrosilly”.


Tūlīt pēc albuma priekiem grupai gan nācās pārdzīvot sastāva izmaiņas, kad saspīlētā darba grafika dēļ no savas vietas grupā atteicās bundzinieks Madis. Tomēr šīs pārmaiņas nav īpaši kaitējušas Honey Power tālākajai darbībai, un tā turpina nodoties jaunu dziesmu radīšanai un koncertēšanai. Grupa "Honey Power"


Stilistiski izvērtējot Honey Power, jāsaka, ka sev ko tīkamu viņu mūzikā atradīs ikviens, kam ir tuvs The Wedding Present un Pavement skanējums, kā arī lo-fi piegājiens britrokam un sintīpopam.
www.myspace.com/powerhoney  


Mona de Bo ir eksperimentāla grupa, kas spēlē rock, underground, blues stilu sajaukumu. Grupas muzikālajām izpausmēm raksturīga ekspresija un šķietama brutalitāte, kas mijas ar izsmalcinātību un trauslumu. Grupa radusies aptuveni pirms gada, apvienojoties diviem Edgariem, ģitāristam un dziedātājam Rubenim un bundziniekam Eihmanim.


Grupas sastāvā iztrūkst tik ierastās basa ģitāras, kas tādējādi tās skanējumu padara nepieradinātu un ķecerīgu. Tomēr šis askētisms savdabīgi tiek kompensēts ar dažādu skaņu efektu pielietojumu un neordināru spēles manieri. Savā mūzikā Mona de Bo, tradicionālās rokmūzikas kvalitātes apvienojot ar jauniem, bieži vien provocējošiem mūzikas radīšanas paņēmieniem, tiecas panākt nebijušu muzikālu pārdzīvojumu.


Savā pastāvēšanas laikā grupa veikusi vairākas ierakstu sesijas, no kurām dziesma ‘Zariņš’ kādu laiku skanējusi dažās radio stacijās. Pēc pašu un grupas draugu domām Mona de Bo vairāk uzskatāma par „koncertu grupu”, kur mijiedarbībā ar klausītājiem tās raksturs izpaužas visspilgtāk. Šī atziņa radusies pēc uzstāšanās reizēm aizvadītā gada festivālos Putnu dienas, Rozā Peldbaseins, Muzeju Nakts un Skaņu Mežs, kā arī pēc regulārajiem koncertiem Latvijas mūzikas klubos un dažādos slēgtos pasākumos. Grupa "Mona de bo"


2006. gada rudenī atsaucoties uzaicinājumam, Mona de Bo piekrita piedalīties „Jauno mūziķu Baltijas topā”, kur arī tika iepazītas abas pārējās šajā tūrē iesaistītās grupas.
www.myspace.com/monadebo  


Tūres ‘Go See Your Neighbour!’ koncertu vietas un datumi:

16.02. @ Jaunimo Centras, Šauļi
17.02. @ Ramybe, Palanga
02.03. @ Depo, Rīga
03.03. @ Fontaine Palace, Liepāja
16.03. @ Rock & Roll Club, Tartu
17.03. @ Rikiklubi, Valga


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties