"Oranžajām brīvdienām 7"

Ints Ķergalvis, 20.03.2007., 08:50

Latvijas turbofolka ansamblis "Oranžās brīvdienas" (Ob) šomēnes atzīmē septiņu gadu pastāvēšanas jubileju. Par godu tam arī koncerts klubā "Saxafons" Rīgā, Stabu ielā 43 24. martā plkst. 21.00. Koncertā piedalīsies arī grupas "Striķis", "Crowd" un "Stūrī Zēvele".

Oranžās brīvdienas dibinātas 2000. gada janvārī/ februārī, tomēr par īsto dzimšanas dienu arī uzskatāms pirmais koncerts tā paša gada 10. martā. No sākotnējā sastāva gan Ob muzicē tikai tās galvenais runasvīrs, dziesmu autors, ģitāras spēlētājs un visādi citādi apburošais Speiss (Ints Ķergalvis). Šobrīd apvienībā vietu atraduši deviņi jauni un daudzsološi muzikanti, arī jau pieminātais kuldīdznieks Speiss. Basģitāru un trompeti spēlē Kundziņš (Māris Vaivods) – Līvānu puisis, kurš tagad gan par dzīvesvietu izvēlējies Liepāju. Pie taustiņiem, bungām un eifonija sēžas Ronaldo Kokky (Rolands Stucers), kuldīdznieks, bet pa pusei jau rīdzinieks. Tāpat grupas jaunākā dalībniece flautiste Ance Lancmane. Nenoliedzami atraktīvākais grupas dalībnieks, vienmēr jautrais Svētais Čaks (Kaspars Čakste) kā aizvien darbina šeikerus, tamburīnu, kliedz un arī uzspēlē mandolīnu. Šis no Inčukalna. Rīgu tā pa īstam pārstāv grupas smagā gara uzturētājs – ģitāras griezējs Andžabrāls (Andžs Zvirbulis). Turpat jau arī jaunskungs ar trombonu padusē no Skrīveriem Kaļa (Jānis Kaličus). Grupas neredzamajā daļā Rostjiks pie skaņu pogām un saksafonists Kaspars Tensons – pēdējais gan tiek pieaicināts tikai izcili svarīgās uzstāšanās reizēs.


Laika gaitā Ob gājis visādi. Šad tad paveicies, šad tad mazāk. Bieži mainījies muzikālais sastāvs, taču saglabājušies mūsu aktīvākie atbalstītāji. Viņiem par to paldies. Grupa aizvien ir radošu ideju pārpilna, turpina augt, pilnveidoties un meklēt jaunus paņēmienus savu uzstāšanās reižu paspilgtināšanai. Piemēram, sveša nav uguns pūšana, daži akrobātikas triki, pat šaušana gaisā. Apvienība pērn piedalījusies lielā daļā Latvijā nozīmīgās muzikālās aktivitātēs – festivālos Laba daba, Dark Ligo, Kuldīgas pilsētas svētkos, Bildes u.c. Tāpat regulāri muzicē krodziņos, spēlē kāzas, jubilejas un visur citur, kur vien atvērti un jautri ļautiņi. Grupa "Oranžās Brīvdienas"Ob pabijuši arī ārpus Latvijas robežām, kur paceltu galvu nesuši savu oranžo karogu.


Laipni lūgti apmeklēt grupas jubilejas koncertu sestdien Saxafonā. Tas reizē būs arī jaunizveidotās Ob mājaslapas www.oranzas.lv  prezentācijas pirmais pasākums.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Hallo, ek wou jou prys ken.

RobertSax

Zdravo, htio sam znati vašu cijenu.

Robertunsab

Анкеты девушек равным образом юношей онлайн, в течение телеграм канале @wanowes

Antoniagloro


ienāktreģistrēties