Veiksmīgi norisinājies pirmais starptautisks pozitīvās mūzikas festivāls "Laba Daba"

Pareizā Ķīmija, 17.08.2006., 16:13

No 11. - 13. augustam Latvijā pie Engures notika starptautiskais pozitīvās mūzikas festivāls LABA DABA. Vadoties pēc pasaulē atzītu festivālu tradīcijām LABA DABA idejas autori un organizētāji pasākumu aģentūra “Pareizā Ķīmija” piedāvāja ne tikai plašu muzikālo programmu, bet arī izglītojošas un kvalitatīvas - izklaidējošas kultūras aktivitātes.

Festivāls "Laba Daba"Nosaukums LABA DABA ietver sevī vairākas nozīmes: labdabīgs, laba cilvēka daba, labs raksturs, kā arī labam cilvēkam apkārt laba daba, kura jāsaudzē un jāmīl. Šīs dažādās nozīmes un to vērtība 100% apstiprinājās festivāla ietvaros.

Festivālā atskaņotās mūzikas spektrs bija ļoti plašs, bet to vienoja kopīga iezīme – pozitīvs un gaišs skatījums uz apkārtējo pasauli. Divu dienu laikā uz divām skatuvēm uzstājās vairāk kā 30 mūzikas grupas, kas piedāvāja regeja, ska, dub, rumba, ambient, etno-folk un citu pasaules mūziku, kas sevī sintezē gan tradicionālo un moderno, gan vēsturiskās vibrācijas un mūsdienu progresa pulsāciju.

Kā īpašs pārsteigums daudziem festivāla apmeklētājiem bija grupa no Skotijas “Suns of Arqa”. Grupas pirmsākumi meklējami 1979. gadā, kad tās dibinātājs un līderis Maikls Vadada (Michael Wadada) kopā ar savu draugu Adrianu Šervudu (Adrian Sherwood) ierakstīja pirmo šīs grupas albumu - ‘Revenge of the Mozabites‘. Pēc trīs gadiem šis albums nonāca pie Pītera Gabriela (Peter Gabriel), kurš gatavoja pašu pirmo Pasaules mūzikas un deju festivālu VOMAD (WOMAD), un uzaicināja “Suns of Arqa” piedalīties šajā pasākumā.

Ar milzīgām ovācijām tika sveikta viena no gaidītākajām festivāla grupām ”DavajZabuhajemOrkestr” jeb “DZO” no Maskavas. Grupas “Oficiālā balss” un “diriģents” – Karls Hlamkins, kādreizējais rīdzinieks, kurš no 2002. gada dzīvo Maskavā. Hlamkins ir talantīgs mākslinieks un sitamo instrumentu maestro apbūra visus ne tikai ar savu muzikālo sniegumu, bet arī ar poētisko katras dziesmas pieteikšanu klausītājiem.

Viesi no Igaunijas “Svjata Vatra” burtiski piecēla klausītājus kājās un aizrāva vienotā apļa dejā.
“Šo mūzikas stilu es saucu par ugunīgo folk mūziku. Mēs ceram, ka caur mūziku mēs kļūstam tuvāki, ka pazūd robežas starp muzikantiem un klausītājiem. Es spēlēju austrumeiropeisku mūziku, jo tā ļauj man sajust saistību ar pagātni un parāda manu šī brīža ceļu.”, tā stāsta grupas līderis Ruslans Tročinskis, pēc savas izcelsmes ukrainis.

Daudzas no grupām festivālā bija sagatavojušas speciālu programmu, viens no spilgtākajiem, īpaši sagatavotajiem priekšnesumiem bija “Gas of Latvia” izpildījumā - projekts Gassound dub sistem, kura laikā lielā Dzeltenā skatuve tika aizklāta ar caurspīdīgu ekrānu un mūziķi bijā vērojami kā ēnu teātris, veidojot neaizmirstamu performanci.Sestdien pa dienu festivāla apmeklētāji varēja radoši izpausties dažādās radošajā darbnīcās, kurās bija iespējams veidot no māla, apgleznot ķermeni, vērt krellītes, darināt jostiņas un somiņas, veidot frizūras, apkrāsot savu auto, piedalīties sporta spēlēs, atpūsties Chill out, jeb Čilavās vai vienkārši doties uz jūru.
Papildus mūziku varēja baudīt divās Dj teltīs: “Laba Naba skatuvē” un “Papa Jah tent”

Dalībniekus iepriecināja arī kino un kaleidoskopiskās tiešraides. Savukārt, kamēr vecāki devās klausīties koncertu, “Dabas bērnu istabā” smaidīgas bērnu aukles pieskatīja festivāla jaunākos apmeklētājus.

Starptautiski atzītu mākslinieku uzstāšanās un pašmāju grupu kopā sanākšana bija iedvesmojošs virzītājspēks ne tikai pašmāju grupu profesionalitātes izkopšanai, bet arī bija atbalstoša vide turpmākās savstarpējās sadarbības veidošanā.

Festivāls izvērtās par ideālu platformu dažādu sociālo slāņu un vairāku paaudžu dialoga norisei, savstarpējās cieņas un tolerances veicināšanai. Kempinga “Vecupe” saimnieki bija patīkami pārsteigti par festivāla gaisotni un plašo vecuma diapazonu: “Nezinājām, ko sagaidīt no netradicionāla - radoša izskata – ar drediem, interesanti ģērbtiem, cilvēkiem, taču jau pirmās dienas laikā atklājām, ka šie cilvēki ir laipni, pieklājīgi un labdabīgi. Prieks bija vērot ģimenes, kas kopā ar bērniem bija atbraukušas atpūsties. Nevienam nebija vēlēšanās kaut ko saplēst vai nolauzt un svētdienas vakarā nekas vairs neliecināja, ka vairāki tūkstoši cilvēku būtu atpūtušies kempinga teritorijā. Festivālā pozitīva gaisotne bija jūtama arī pēc tam, kad visi jau bija devušies atpakaļceļā uz mājām.

Kā festivāla idejas autoriem un organizatoriem, mums liels prieks un gandarījums par mūziķu un dalībnieku atsaucību, kas kopā veidoja šo festivālu tieši tādu, kādu bijām iecerējuši: lai būtu “laba daba” - visās šī vārda nozīmēs. Paldies visiem festivāla atbalstītājiem un brīvprātīgajiem palīgiem par veiksmīgo sadarbību!

2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Annija (kucite11@inbox.lv), 21.08.2006. 19:24:54 (ip:82.193.72.7)
Komentāra reitings: 0

pasakums bij izdevies laps....man patika..... cerams ka nakossgad arii noorganizees....

zan zan (zane-85@inbox.lv), 23.08.2006. 13:58:00 (ip:62.85.55.125)
Komentāra reitings: 0

labaakais kas shovasar ar mani noticis...tik daudz pozitivu emociju:))

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz rakstu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
All time cool 000*** hc.lv

BJMMbrqKsn

Крайне советую gazon-msk, их направление деятельности это автополив, они знают свое ремесло.

Bernarddyday

Top News Sites for article Post chinaworldnewstoday.com chroniclenewstoday.com cnbcnewstoday.com cnnworldtoday.com crunchbasenewstoday.com dailyexpressnewstoday.com Don't hesiate to conatct us.

Alfredohek


ienāktreģistrēties