Muzikālās otrdienas 18.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā 2010. gada oktobrī

Ilona Brūvere, 30.09.2010., 16:21

Sv. Pētera baznīcā ik nedēļu notiek klasiskās mūzikas koncerti Muzikālās otrdienas, kur klausītāji un mūzikas eksperti muzikālajās tikšanās reizēs var izvērtēt jauno mūziķu sniegumu un sastapt Latvijas mūzikas vidē jau pazīstamas personības.

Oktobra Muzikālās otrdienas Sv.Pētera baznīcā ļauj iepazīt stīgu instrumentu un klaviermūzikas īpašo pievilcības spēku klasiskās mūzikas partitūrās un ieklausīties jauno vokālistu sniegumā. Šī tradīcija aizsākas 1993. gadā. Idejas autori ir toreizējais Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas rektors – maestro Imants Kokars un Pēterbaznīcas direktore Marianna Ozoliņa. Šie koncerti jau kļuvuši par tradīciju- par unikālu iespēju jaunajiem izpildītājiem iejusties koncerta atmosfērā izmantojot baznīcas koncertzāles akustiskās iespējas un parādīt sevi plašākai publikai. Klausītājiem tās aizvien ir neaizmirstamas tikšanās.

Mūzika- šī sarežģītā skaņas smalkmehānika, kas sakārtota toņkārtās, kuras salikums - harmonijas, skaņas trokšņu un muzikālo akcentu atkārtojumos konkrētā laika nogrieznī veidojot ritmu, spēj aizraut ne tikai romantiski noskaņotas dvēseles, bet arī visai pragmatiskus prātus. Harmonija un ritms klausītājam ļauj uztvert dzirdēto kā muzikālu un garīgu baudījumu.

Sv. Pētera baznīcā Muzikālajās otrdienās nereti koncertē ne tikai JVLMA audzēkņi un pedagogi. Klavieru, ērģeļmūzikas un stīgu instrumentu klases audzēkņu un docētāju meistarība ļauj ne tikai iepazīt bagātīgu klasiskās mūzikas repertuāru , bet arī aizskar dvēseles smalkākās stīgas – modinot mūzikas mīlestību, kurai piemīt dziedinošs spēks. Klasiskās mūzikas koncerti Sv. Pētera baznīcā ir notikums ar atklāsmi komponistu un izpildītāju muzikālajā saskarsmē. Klausoties izcilus pianistus, vijolniekus un citus solistus, pārsteidz svaigā muzikālā interpretācija un precīzā tehnika, kas ļauj muzikālam priekšnesumam kļūt par aizraujošu ceļojumu klasiskās mūzikas pasaulē.

Šī oktobra Muzikālajās otrdienās jau 5. oktobrī dzirdēsim prof. Jura Kalnciema klavieru klases audzēkņu sagatavoto programmu. 12. oktobra programmā uzstāsies JVLMA pedagoga prof. Jura Švalkovska audzēknis- jaunais vijolnieks Konstantīns Paturskis. Paša profesora koncertdarbība balstās uz lielu vijolnieka-atskaņotājmākslinieka pieredzi. Nepārtraucot savu koncertdarbību, profesors Mūzikas akadēmijas vijoles klasē pasniedz kopš 1965. gada. Ar orķestri atskaņoti viņam tik tuvie Čaikovska, Hačaturjana, Bēthovena, Bruha un Jāņa Ivanova koncerti. Pēdējos gados iestudēti Jāzepa Vītola, Lūcijas Garūtas, Jāņa un Jāzepa Mediņu vijolei rakstītie skaņdarbi.19.oktobrī Sv. Pētera baznīcā skanēs spēcīgās un muzikāli niansētās Rafi Haradžanjana klavieres. Šoreiz maestro uzstāsies kopā ar saviem klavieru klases audzēkņiem. Bet 26. oktobrī Muzikālajā otrdienā Sv. Pētera baznīcā viesosies stīgu kvartets un izcilā latviešu pianiste Jautrīte Putniņa, kas savu koncertdarbību nesen atsākusi pēc četrdesmit gadu klusēšanas. Mūzikas eksperti uzsver, ka pianistei Jautrītei Putniņai piemīt ne tikai reti sastopama, neizmērojami dziļa mūzikas izpratne, bet arī tikpat neaptverama tās mīlestība, kas neatstāj vienaldzīgu pat visbiezādaināko klausītāju.

Muzikālajās otrdienās ieeja bez maksas.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Szia, meg akartam tudni az árát.

Robertunsab

Hi, roeddwn i eisiau gwybod eich pris.

RobertSax

In Etsy, Shopify Pinterest+SEO + artificial intelligence give high sales results

Evelynfus


ienāktreģistrēties