Rudens kamermūzikas festivāla viešņa Mūza Rubackīte uzstāsies Melngalvju namā

Rinta Bružēvica, 10.09.2007., 11:54

Pianiste Mūza Rubackīte - viena no ievērojamākajām "Rudens kamermūzikas festivāla 2007" viešņām – uzstāsies kopā ar Viļņas stīgu kvartetu Melngalvju namā.

Mūzas Rubackītes spožā karjera raksturo pianisti kā vienu no ievērojamākajām Eiropas pianistēm. Mūza Rubackīte debitējusi septiņu gadu vecumā – ar orķestri spēlējusi Haidna klavierkoncertu. Viņa ir mācījusies Maskavā, ieguvusi virkni spožu uzvaru prestižākajos starptautiskajos konkursos, savulaik uzskatīta par vienu no labākajām PSRS pianistēm, neilgi pēc Lietuvas neatkarības atgūšanas iekarojusi vienu no pasaules mūzikas lielpilsētām – Parīzi. Rīgā Rubackīte spēlēs kopā ar savu pastāvīgo sadarbības partneri – visā Eiropā regulāri koncertējošo Viļņas stīgu kvartetu, kas dibināts 1965. gadā un kura pirmā vijole vēl arvien ir tā pati, kas pirms četrdesmit diviem gadiem. Kvarteta dibinātājs bija altists un diriģents Donats Katkus, kas Rudens kamermūzikas festivālā diriģēs Sinfonietta Rīga koncertu. Viļņas stīgu kvartets 1972. gadā uzvarējis Lježas konkursā, saņēmis vairākus Lietuvas valsts apbalvojumus, uzstājies Ziemeļamerikā un Latīņamerikā, Āzijā un Āfrikā, spēlējis slavenākajās Eiropas koncertzālēs, regulāri piedalās starptautiskos festivālos, veido tematiskas koncertsērijas, lielu uzmanību pievērš mūsdienu mūzikai. Kvarteta repertuārs ir ļoti plašs, ansamblis veicis arī pārdesmit ieskaņojumus, kas izdoti Lietuvā, Krievijā, Vācijā, Francijā un ASV.

Kvarteta solo priekšnesumā skanēs Sezāra Franka vienīgais stīgu kvartets (kura pirmatskaņojums izraisīja necerētu sajūsmas vētru) un Ervina Šulhofa deju skaņdarbi, savukārt kopā ar Mūzu Rubackīti kvartets atskaņos Sezāra Franka Klavieru kvintetu. Kā intermēdiju Mūza Rubackīte izvēlējusies ievīt programmā Mikaloja Konstantīna Čurļoņa miniatūru Rudens.

www.latvijaskoncerti.lv


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


ienāktreģistrēties