Saulkrastu džeza festivāla ceturtajā dienā - “Miklin-Kaenzig-Hart Trio” un „Mirage Octet”

Lāsma Rudzāte, festivāla preses sekretāre, 30.07.2008., 14:18

Ceturtdien, 31.jūlijā uz Saulkrastu džeza festivāla radošās nometnes skatuves viesnīcas "Minhauzena Unda" parkā uzstāsies „Miklin-Kaenzig-Hart Trio” un „Mirage Octet”.

Saulkrasti Jazz 2008„Miklin-Kaenzig-Hart Trio” 2008.gadā izveidoja austriešu saksofonists Karlheincs Miklins, ap sevi pulcējot mūziķus, ar kuriem viņam ir izveidojusies muzikāla sadarbība vairāku gadu desmitu garumā – ASV bundzinieku Biliju Hārtu (Billy Hart) un šveiciešu basistu Heiri Kēncigu (Heiri Kenzig).

Trio pazīstamākais pārstāvis ir bundzinieks Bilijs Hārts, kurš pieder pie visnozīmīgākajiem un pieprasītākajiem perkusionistiem mūzikas pasaulē, kura bundu spēle dzirdama jau gandrīz 700 džeza ierakstos, no kuriem nozīmīgākie tapuši sadarbībā ar tādiem māksliniekiem kā Mailzs Deviss (Miles Davis), Hērbijs Henkoks (Herbie Hankock), Makojs Tainers (McCoy Tyner), Veins Šorters (Wayne Shorter) un Stens Gecs (Stan Getz).

Basists Heiri Kēncigs pazīstams kā viens no Vīnes Mākslas orķestra dibinātājiem, kā arī kā viens no nozīmīgākajiem basa spēlētājiem Eiropā, sadarbojoties ar plašu muzikālo stilu amplitūdu pārstāvošiem mūziķiem, no kuriem pazīstamākie ir Betija Kārtere (Betty Carter), Džons Skofīlds (John Scofield), Bobs Mincers (Bob Mintzer), Kenijs Vīlers (Kenny Wheeler) un amerikāņu saksofona leģenda Čārliju Mariano (Charlie Mariano).

Pats Karlheincs Miklins džeza spēles stilu ir praktizējis jau gadu desmitiem kopā ar savu trio. Svinot savas darbības trīsdesmito jubileju, viņš nesen izlaida albumu „Family Affair”, kas ir šīs grupas devītais ieraksts. CD, TV un radio ieraksti kopā ar tādiem meistariem kā Džons Lūiss (John Lewis), Horass Pārlens (Horace Parlan), Marks Mērfijs (Mark Murphy), Šīla Džordana (Sheila Jordan) un Bobijs Makferins (Bobby McFerrin) vai „Quinteto Argentina” apliecina viņa daudzveidību arī citos laukos. Līdztekus muzicēšanai, Karlhaincs Miklins ir arī autoritatīvs džeza mūzikas pedagogs un Pasaules džeza skolu asociācijas prezidents. 2005.gadā Miklins viesojies arī Saulkrastu džeza festivālā, ar savu izjusto un niansēm bagāto saksofona spēli izpelnoties grandiozas ovācijas.

„Mirage Octet” izveidots kā “Mirage Jazz Orchestra” solistu ansamblis. Mūziķi spēlē dažādu stilu mūziku – sākot no džeza klasikas līdz pat pazīstamām popmūzikas kompozīcijām. Gunārs Rozenbergs, tāpat arī citi okteta dalībnieki speciāli šim sastāvam raksta aranžējumus. Viens no pēdējā laika nozīmīgākajiem veikumiem ir 2007.g. janvārī izdotais albūms “Nordic Spring” – ziemeļvalstu tautasdziesmas džezā (G. Rozenberga aranžējumi). Oktetam ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar vadošajiem Latvijas džeza vokālistiem – Olga Pīrāgs, Laimis Rācenājs, Inga Bērziņa, Diāna Pīrāgs u.c.

Koncerta norises vieta – viesnīca “Minhauzena Unda”, Saulkrastos, Ainažu ielā 74, sākums 20:00. Biļešu cena: LVL 4,-. Pirmsskolas vecuma bērniem (līdz 7 g.) ieeja bez maksas.

Festivālu organizē biedrība "Vasaras mūzikas sesija" ar "Bensons Auto" pilna servisa centra un citu organizāciju atbalstu.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
cp loli freulein ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

AdolfoFlart

Top News Sites for article post dailymirrornewstoday.com dailystarnewstoday.com dailytelegraphnewstoday.com dutchnewstoday.com dwnewstoday.com europeannewstoday.com Don't hasitate to conatct us.

StephenWepay

News Sites for Article post frenchnewstoday.com germaynewstoday.com guardiannewstoday.com headlinesworldnews.com huffingtonposttoday.com irishnewstoday.com Dont hasitate to contact us

AnthonyCab


ienāktreģistrēties