Koncerts "Sapņu tālumā"

Ginta Leikarte, 16.11.2015., 16:56

18. novembrī plkst. 18.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā aicinām uz Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltītu koncertu, kas skanēs latviešu kormūzikas ciklā "Tev mūžam dzīvot, Latvija!".

Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris "Sōla"Latvijas Republikas proklamēšanas dienā Rīgas Sv. Pētera baznīcā muzicēs viens no šī brīža labākajiem Latvijas koriem, daudzu starptautisku kormūzikas konkursu laureāts, Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris "Sōla" diriģentu Kaspara Ādamsona, Jēkaba Jančevska un Jāņa Pēlmaņa vadībā, īpašu uzmanību veltot šā gada jubilāriem: komponistam Emīlam Dārziņam un dzejniekiem – Rainim un Aspazijai. Arī koncerta nosaukumā likti Emīla Dārziņa un Aspazijas radītās dziesmas "Sapņu tālumā" vārdi, kas simbolizē latviešu tautas nezūdošo sapni par savu ideālo valsti. Šis būs viens no koncertiem ciklā "Tev mūžam dzīvot, Latvija!", kas Latvijas valstij un tautai svarīgajās svētku dienās demonstrē labāko no latviešu kormūzikas krājumiem – gan klasiskās kora dziesmas, gan mūsdienu komponistu veikumu.

Koncertā tiks izpildīta daļa no Emīla Dārziņa skaistākajām kora dziesmām, tādējādi atzīmējot komponista 140. dzimšanas dienu un godinot viņa komponēto dziesmu vārdu autorus: Raini un Aspaziju. Programmu papildinās arī citu latviešu komponistu, tostarp Jāņa Mediņa, Bruno Skultes Marģera Zariņa, Ulda Stabulnieka un Mārtiņa Brauna patriotiskie un saturiski bagātie skaņdarbi.
Koncertā piedalīsies soliste Saiva Treide (mecosoprāns).

Ieeja koncertā ar bezmaksas ielūgumiem, kas iepriekš saņemami Rīgas Sv. Pētera baznīcas kasē.

Rīgas Sv. Pētera baznīcā vēl tikai līdz 22. novembrim apskatāmas divas unikālas fotoizstādes – "Rīgas Brāļu kapiem 100 – pagātne un šodiena" un "Brīvības piemineklim – 80". Abas izstādes ikvienam to apmeklētājam sniegs iespēju izsekot šo divu ārkārtīgi nozīmīgo tēlnieka Kārļa Zāles veidoto pieminekļu attīstībai laiku lokos. Izstādes tapušas sadarbībā ar "Rīgas Pieminekļu aģentūru".


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Спасибо, этот сайт чрезвычайно полезный. посмотрите также эту страничку и дайте ей оценку =0090=0=

Sownibh

Hello! This post was created with XRumer 23 StrongAI. Good luck :)

XRumer23Lor

Не отставать крутую работу!! Люблю это! посмотрите и мою страничку и дайте ей оценку =0090=0=

Sowndjq


ienāktreģistrēties