Koko Montoija pirmo reizi viesosies Latvijā

SIA "Mega Art", 01.10.2007., 16:19

Latvijas valsts svētku ieskaņā kompānija «Mega Art» visus amerikāņu blūza cienītājus aicina uz izcilā blūzmeņa Koko Montoijas koncertu.

Viņa pirmais un vienīgais koncerts Latvijā notiks 14. novembrī plkst. 19.00 uz Lielās Ģildes skatuves. Tā kā šī unikālā koncertzāle spēj uzņemt mazāk klausītāju nekā citas mūsu pilsētas koncertu norises vietas, tad biļešu skaits ir ierobežots - ne vairāk kā 600. 

Koko Montoijas  (Coco Montoya) ir aukstas klases blūza mākslinieks. 30 gadu laikā mākslinieka nepārspējamā ģitāras spēle un dvēseliskā balss nodrošinājusi viņam vietu blūza un roka olimpā. SavCoco Montoyaas karjeras sākumā viņš bija bundzinieks, bet pamazām iespraucāslabāko blūza-roka ģitāristu un vokālistu vidū.

Viss sākās 70. gados, kad Koko Montoija sastapās leģendāro blūzmeni Albertu Kolinsu (Albert Collins). Tieši viņš Montoijam piedāvāja izmēģināt spēkus kā bundziniekam. Albertam jau no pirmā mēģinājuma iepatikās Montoijas spēle, bet vēlāk viņš kļuva arī par jaunā mūziķa aizbildni un ģitāras spēles skolotāju. Piecus gadus vēlāk Džons Majals (John Mayall), izdzirdējis Koko kompozīcijas, bija patīkami pārsteigts. Tas beidzās ar to, ka Montoija veselu desmit gadu garumā piedalījās leģendārās grupas «Bluesbreakers» pasaules tūrēs, aizvietojot iepriekšējos grupas dalībniekus - Ēriku Kleptonu (Eric Clapton), Pīteru Grīnu (Peter Green) un Miku Teiloru (Mick Taylor). 1993. gadā Montoija kļūst par grupas līderi, bet līdz tam viņš jau paspējis ierakstīt 4 solo albumus un gandrīz bez pārtraukuma koncertējis gan pasaules labākajās koncertzālēs un klubos, gan starptautiskos festivālos. Katra viņa uzstāšanās reize sajūsmināja gan blūza mīļotājus, gan mūzikas kritiķus. Viņa nepārspējamā ģitāras spēle un interesantais vokāls vienaldzīgu neatstāja nevienu.

Koko Montoijas kā solomākslinieka debija notika 1995. gadā ar dziesmu «Gotta Mind To Travel», kas uzreiz ieguva hita statusu blūza mīļotāju un kritiķu vidū. Mūziķa albums padarīja viņu par vienu no ievērojamākajiem mūsdienu blūza grupu līderiem. 1996. gadā viņš tika nominēts veselām četrām balvas «W.C. Handy» nominācijām un tika apbalvots kā «Labākais jaunais blūza izpildītājs».

1996. gadā pasauli blūza pasauli satricināja viņa dziesma «Ya Think I'd Know Better», kurā ar lielisko balsi sacensties varēja tikai viņa ģitārspēle. Viņa albums «Billboard Blues Chart» topā 10. vietā noturējās 14 nedēļas. Avīze «Washington Post» viņa disku nodēvēja par gada labāko blūz-roka albumu. 1997. gadā dziesma «Just Let Go» turpināja kuplināt viņa pielūdzēju rindas ar katru jaunu koncertu.

2000. gadā Montoija klausītājus pārsteidza ar jaunu albumu, kas vienā mirklī kļuva par viņa līdzšinējās karjeras labāko sniegumu. Viņa dziesmas pastāvīgi atradās valsts 120 radiostaciju ētera rotācijā, bet pielūdzēju skaits ik dienas pieauga ģeometriskās progresijas ātrumā. Vairāku mēnešu garumā albums ieņēma pirmo vietu radio «Living Blues» topā, bet Billboard Blues Chart topā - 11. vietu 11 nedēļu garumā. Intervijas ar slavas zenītā nokļuvušo mākslinieku bija lasāmās gan vietējos, gan reģionālajos izdevumos - Billboard, Guitar Player, The New York Times, Blues Revue, Jazz Times, The Chicago Tribune...

Vidēji Montoija sniedz 200 koncertus gadā, piepildot klubus un koncertzāles visā pasaulē. Viņš ir spēlējis tādos festivālos kā New Orleans Jazz & Heritage Festival, The Chicago Blues Festival, The San Francisco Blues Festival, Canada's Inter-national Jazz Festival. Lielākā daļa izdevumu (The Philadelphia Daily News, Blues Revue, Living Blues, The Village Voice) Koko Montoiju dēvē par vienu no labākajiem ģitāristiem un vokālistiem. «Montoija ir mūsdienu blūza pasaules pirmrindnieks», - Guitar World. «Viņš ir viens no pašiem talantīgākajiem blūza izpildītājiem», - Living Blues. «Kristāltīrs blūzs», - blūza žurnāls «Blues Revue».

Koncertā Rīgā Koko Montoija izpildīs savus labākos hitus un arī dziesmas no pēdējā albuma

«Can't Look Back». Nepalaidiet garām iespēju savām acīm skatīt unikālo blūza meistaru - nepārspējamo ģitāristu un vokālistu!

Biļetes -«Bilešu servisa», «Reklamarket» un «Statoil» tīklā.

Biļešu cenas - 15-50 Ls. Pārdošanā tikai 600 biļetes!

Sīkāka informācija par koncertu un pilna izpildītāja biogrāfija - www.megaart.lv


2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
jancis, 02.10.2007. 17:00:07 (ip:84.245.215.187)
Komentāra reitings: 0

es centisos sagrabinat..izklausas lieliski
bet cenas :(

jānis, 03.10.2007. 09:32:35
Komentāra reitings: 0

Ahh naudinjas jātaupa!!

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
beznaeba.xyz

Dyan

Invite friends to solve puzzles Win NFTs and $500,000

BillieUnime

Hello. Your website looks like it could use more potential clients and customers for your business. I use special components that can deliver your business more customers, bookings, sign ups and more hands free! Reply with the word "Yes" and I will send more information! Thanks

Alex Shine


ienāktreģistrēties