Klubā Melnā Piektdiena „Metalcore Meeting”

Klubā "Melnā Piektdiena", 11.12.2007., 11:20

Piecu vācu puišu muzikālā apvienība Caliban, kuras sākotnējais nosaukums bijis Never Again, šogad svin apaļu desmit gadu jubileju!

Sestdien, 22. decembrī Rīgā, klubā Melnā Piektdiena „Metalcore Meeting” !

Uzstāsies:
Caliban (Metalcore, Vācija) http://www.calibanmetal.com  
Trendkill Method http://www.trendkillmethod.com  
Enhet http://www.enhet.net  
Sandtrout http://www.myspace.com/sandtroutofficial  

Sākums pl. 20.00, vaļā no pl. 18.00, ieeja Ls 8
Bez vecuma ierobežojuma.

Caliban

Piecu vācu puišu muzikālā apvienība Caliban, kuras sākotnējais nosaukums bijis Never Again, šogad svin apaļu desmit gadu jubileju. Sastapušies 1997. gadā Hatingenā, viņi ātri vien formulēja savus muzikālos mērķus un jau pirmā pusgada laikā ierakstīja divu dziesmu demoversijas, kas uzreiz spēja pievērst kompānijas Lifeforce Records uzmanību, kuras paspārnē nākamajā gadā tika laists klajā Ep ar pavisam lakonisko nosaukumu Caliban. (Jāpiebilst, ka grupas oficiālajā mājas lapā publicētajā apvienības biogrāfijā uzsvērts, ka šis grupas nosaukums izvēlēts par godu Šekspīra komēdijas „Vētra” varonim neglītajam vergam Kalibanam; paralēli tam asociācijas rodas arī ar kādu citu klasiskās literatūras varoni, proti, ļaundara psiholoģijas izpētes upuri Džona Faulza lieliskajā romānā „Kolekcionārs”.) ieraksta izdošana bija lielisks iemesls iepazīstināt plašāku publiku ar savu veikumu arī klātienē, un grupa devās Eiropas tūrē kopā ar Morning Again, Earth Crisis un Cro-mags. Bet jau pēc gada klausītājiem tiek sniegts pirmais pilna apjoma albums A Small Boy and a Grey Heaven, kas guva lieliskas atsauksmes publiskajā telpā gan no ierindas klausītājiem, gan arī atzītiem mūzikas kritiķiem lielākos un mazākos žurnālos un laikrakstos, kur viņu sniegums tiek raksturots kā Slayer, Poison the Well un Hatebreed mikslis. Un laikam tieši šis ir tas brīdis, kad viņu spēles stils tiek nemainīgi iegrāmatots metalcore žanrā, lai gan tas pašos pamatos bijis nemainīgs jau no izveides brīža un grupas dalībnieki paši mēdz uzsvērt, ka mūzikas izcelsme drīzāk meklējama hardcore pasaulē. Savukārt buņģieris Patrick Grün aizrādījis, ka Caliban pats par sevi ir gan firmas zīme, gan žanrs un ka visu citu birku piekabināšana ir gluži lieka. Un patiešām - tālu no patiesības viņš nav.

Grupas otrais albums „Vent” tika laists klajā 2001. gada aprīlī un ir ievērojams ar faktu, ka to izdeva arī Japānā, kas savukārt sniedza grupai iespēju piedalīties plaši pazīstamajā festivālā Beast-feast 2001. gadā Jokohamas Arēnā, kur piedalījās arī Slayer, Pantera, Machine Head, Biohazard un Morbid Angel - mākslinieki, kuru nosaukumiem blakus komentāri ir lieki. Pēc Japānas iekarošanas Caliban devās savā pirmajā tūrē uz Amerikas Savienotajām Valstīm kopā ar grupu Bloodjinn, un tā bija tik veiksmīga, ka nākamā sekoja jau 2002. gadā, kurā savukārt piedalījās arī A Life Once Lost, Dead To Fall un The Red Chord. Amerikas atklāšanu vainagoja piedalīšanās pasaules populārākajā hardcore festivālā - Ņujorkas Hellfest.

2002. gads zīmīgs arī ar trešā albuma Shadow Hearts iznākšanu, kas, salīdzinot ar iepriekšējiem, ir daudz melodiskāks un harmoniskāks, savukārt nākamo gadu darbs atklājas albumā The Opposite from Within (2004). Visām aktivitātēm un trakajām tūrēm pa vidu kopā ar grupu Heaven Shall Burn vēl tapusi divdaļīga ieraksta pirmā daļa, kas nosaukta pavisam vienkārši The Split Program (2000). 2005. gadā tie paši sabiedrotie laiž klajā arī iecerēto The Split Program Ii.

Ne gada neizlaižot, 2006. gadā klausītājs tiek aplaimots ar vācu puišu piekto studijas albumu The Undying Darkness, savukārt šogad Caliban mūs priecē ar lielisko The Awakening, kas patiešām spēj pamodināt arī to klausītāju, kurš jau teju dabas ritmam padevies un uz ziemas guļu sataisījies. Atsauksmēs lasām, ka arī jaunajā albumā puiši neļaujas eksperimentiem, bet pieturas labi iesāktajām tradīcijām un „turpina priecēt klausītāju ar savu Eiropas metalcore/melodic-metal firmas variantu”. Daudzviet albums atzīmēts par vieno no labākajiem šīs grupas vēsturē. Ja tomēr gribas norādīt uz dažām iezīmēm, kas jaunāko ierakstu atšķir no iepriekšējiem, tad, pirmkārt, tā ir salīdzinoši ātrā spēle, otrkārt, krietni vien mazāks vokāla un melodijas īpatsvars. Skanējums kļuvis smagāks, tomēr grupas īpašais stils atpazīstams jau no pirmajām albuma taktīm.

Kā Caliban skanējumu ietekmē mūziķu un klausītāju ciešā klātbūtne un kādas ir vācu puišu skatuviskā šarma un nosaukuma simbolikas reālās attiecības, jutīsim jau 22. decembrī, kad viņi - Andreas Dörner (vokāls), Denis Schmidt (ģitāra, back vokāls), Marc Görtz (ģitāra), Marco Schaller (bass) un Patrick Grün (bungas) - kāps uz Melnās Piektdienas skatuves dēļiem.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.





atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Western Europe also formed

Visioninz

Быстровозводимые каркасные дома: удобные и функциональные решения каркасные дома спб <a href=karkasnyi-dom-pod-klyuch-1.ru>karkasnyi-dom-pod-klyuch-1.ru</a> .

karkasnye_doma_vgEa

You have very nice post and pictures, please have a look at our photo tours in the temples of Angkor

Shellie


ienāktreģistrēties