Klubā "Depo" uzstāsies math rock pamatlicēji "No Means No"

Guntis Vanags, 17.04.2007., 11:31

25. aprīlī klubā "Depo" viena no leģendārākajām alternatīvajām grupām - "No Means No" no Kanādas. Kritiķi uzskata, ka "No Means No" vistiešākajā veidā ietekmējuši roka stilus math rock un emo, bet fani šo grupu uzskata par pirmo patieso math rock grupu.

Lai gan grupa nekad nav guvusi masu kultūras atzinību, tomēr tā regulāri saņem muzikālo kritiķu augstāko novērtējumu, bet alternatīvās mūzikas scēnas fanu vidū tai ir bez maz vai kulta statuss. Arī Latvijā daudzi, padzirdējuši par grupas viesošanos "Depo", sauca to par neticamu faktu un apgalvo, ka ir uzauguši ar šīs grupas mūziku.

Grupu 1979. gadā dibināja brāļi Robs un Džons Vraiti (Rob & John Wright), no kuriem pirmais savā ziņā ņēma basa ģitāru, otrs - bungas un taustiņus, abiem pildot vokālistu funkcijas. Pirmie ieraksti tapa vecāku pagrabā, drīz vien abi sāka arī koncertēt kā duets. Pirmajos četros gados viņu mūziku ietekmēja džezs, kā arī progresīvais roks un pank roks. Jau viņu pirmie ieraksti apliecina iespaidīgu instrumentālo tehniku, kritiķi apgalvo, ka šeit ir darīšana ar vienu no iespaidīgākajiem instrumentālajiem izpildījumiem, ko jebkad dzirdēsiet Pank rokā

1984. gadā grupai pievienojās ģitārists un vokālists Endijs Kerr (Andy Kerr), kurš grupā ienesa hardkora pank vēsmas. Pēc tam, kad Endijs 1993. gadā pameta grupu, tajā tika rekrutēts Toms Hollistons (Tom Holliston).

No means no teksti atgādina kalambūru "labi/slikti/labi", ar iespaidīgu nodevu melnajam humoram.

Pārsteidzoša ir grupas spēja pārlēkt no stila uz stilu, nezaudējot savu identitāti - apmlitūdā no vienkāršā uz sarežģīto, no balādēm uz thrash, no melodiskuma uz absolūtu harmonijas trūkumu - un tomēr viņi izklausās tieši pēc sevis.

Savā pastāvēšanas laikā grupa izdevusi 12 ilgspēlējošos albumus, no kuriem pēdējo All roads lead to ausfahrt pagājušā gadā. Par grupas labāko albumu tiek uzskatīts 1989. gadā izdotais un 2005. gadā pārizdotais Wrong, tāpat atzīmējams kopā ar grupas Dead Kennedys līderi Džello Biafra (Jello Biafra) 1991. gadā ierakstītais albums The Sky is Falling and I want my Mommy.

Labi zināma ir arī No means no alter ego grupa The Hanson Brother, kurā ir cits bundzinieks, bet Džons dzied. Sākotnēji dibināta kā Ramones kovergrupa, tā spēlē jautru pank roku Kanādas hokeja faniem, dziesmas galvenokārt centrējas ap hokeju, alu un meitenēm.

www.nomeanswhatever.com 

http://en.wikipedia.org/wiki/Nomeansno  


2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
dzēsts lietotājs, 24.04.2007. 08:09:28
Komentāra reitings: 0

:)

jānis, 25.04.2007. 11:47:13
Komentāra reitings: 0

Šodien ietrakosim Depo! ;)

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
cp lolita ==> eit.tw/04G9JV <== ==> biturl.top/RJFrma <==

Georgeadash

Theme site super 000*** ru.hc.lv

vYmTuSZcfF

Theme site super 000*** hc.lv

eEkDiWrBhz


ienāktreģistrēties