Kafejnīcas "Leningrad" dzimšanas diena

Mārtiņš Zviedris, 05.03.2009., 18:20

Paraudzīties uz roka lielvalsts skaņu mākslas industrijas nepazīstamo pusi 21. martā Dzelzceļa vēstures muzejā piedāvās grupas "Foto" un "Folke Westside".

"Somijas mūzikas industrijas pieprasītākās eksportpreces – tādas "Tumors"kā HIM, The Rasmus, Nightwish –, tā ir heavy metal un dažu indīroka izpausmju apsolītā zeme. Mēs šajā ainavā esam patīkams izņēmums. Mūsdienu Somijā grūti iedomāties ko vēl nemodīgāku kā dziedāt somiski un spēlēt tā, ka tavai mūzikai nav tiešas saiknes ar kādu no minētajiem stiliem. Mums netīk sevi ierobežot un dzīties pakaļ aktuālām tendencēm, cenšamies izklausīties... vienkārši paši pēc sevis, un, iespējams, tieši tas liek daudziem mūs atklāt un iecienīt," tā somu grupas "Foto" līderis Foto Jervinens raksturo viņu kolektīva spēlēto melodisko roku, ko esot iedvesmojis visplašākais mūzikas klāsts – no grunge līdz death metālam. "Teksti ir par vilšanos, personības degradāciju, attiecību gaistošo romantiku un citiem tematiem, ko apdzied ļaudis visā pasaulē, tāpēc arī tiem, kas somiski nesaprot, nav grūti dzirdētajam piedomāt klāt savu jēgu," ir pārliecināts Foto. Grupas pirmsākumi meklējami 10 gadu senā pagātnē, bet aktīvi tā darbojas divarpus gadus. Spraiga koncertdzīve līdz šim ritējusi dzimtenē. Ar uzstāšanos Rīgā "Foto" sāks ārzemju apgūšanu. Kolektīva nesenākais izdevums ir pērn tapušais trīs dziesmu disks "Nekrofiliaa", un pašlaik grupa strādā pie jauna ieraksta. Dziesmas "Rokkipoika" un "Puu" vēl nepabeigtā studijas versijā šonedēļ vispirms atceļojušas pie klausītājiem Latvijā – jau nokļuvušas radio "Naba" pleilistē u"Voiceks Voiska"n tiek piedāvātas arī citiem plašsaziņas līdzekļiem.

"To, ko darām, vēlamies darīt, cik vien jautri iespējams. Galu galā viss iznāk tik jautri, ka nevienam vairs pat smiekli nenāk," tā par sevi "Leningrad" dzimšanas dienas koncerta viesu kolektīvs no Somijas un Igaunijas – gadu vecais sintezatora, basģitāras un bungu trio "Folke Westside". Piepalīdzot pāris viesmūziķiem, kas vizuālo un audiālo trakošanu uz skatuves papildina ar sampleri un perkusijām, viņi rada instrumentālas kompozīcijas, kam doti provokatīvi vai vienkārši jokaini nosaukumi – katram ir savs rašanās stāsts, gana detalizēts un fantāzijas pilns, lai spētu izraisīt pat nelielu skandālu Somijas presē, kad grupu pirms pāris mēnešiem pārpratuma dēļ apsūdzēja neslavas celšanā.

Savu skanējumu "Folke Westside" raksturo kā "Nintendo" datorspēļu konsoli, kas atklājusi pankroka vadzinājumu. "Klausoties ierakstā, mūsu gabali varbūt liek pasmaidīt un uzvēdī elektroniskas retro noskaņas, bet "Folke Westside" dzīvajā priekšnesumā noteikti ir daudz vairāk pankroka gara nekā reizēm slēpj Sex Pistols t-krekls vai pīrsingots ķermenis," ir pārliecināts grupas taustiņnieks Juho Eriks Auvinens. Neilgajā pastāvēšanas laikā apvienība jau paspējusi iemantot klausītāju loku arī tuvējās ārzemēs. Rīgā tā ieradīsies no Viļņas, kur paredzēts koncerts iepriekšējā dienā."Crowd"

Vecrīgas kafejnīcas "Leningrad" pirmās dzimšanas dienas svinības 21. martā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā sāksies pulksten 17. Tajās muzicēs grupas "Linga", "Tumors", "Tesa" kopā ar ģitāristu Edgaru Rubeni, "Voiceks Voiska", "Kuchenbeat", "Kriegopfer", "9Horizon", "Crowd", "Riga Metro", "Apēdājs", "M.Art.A", "Totālais pālis", "V.I.P.P. Basbočka", "Goran Gora", Mārtiņš Vaters, Egons Kronbergs, Kristīne un Edgars Kārkli, Zaķis, dzeju lasīs Andris Zeibots, Andris Hiršs, Artis Ostups, Arvis Vigulis, Santa Skujiņa, Agnese Rutkēviča, Justīne Jaunpaule un citi.
 


4 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
liizhj, 05.03.2009. 20:54:11
Komentāra reitings: 1.445

ļotiļoti gribas, it īpaši, S.I.L.S. pēdējo reizi, bet Emergenza.. nu neko..

endo, 14.03.2009. 06:33:28
Komentāra reitings: 1.448

dzeju lasīs Andris Zeibots - jau ir vērts aizvilkties + vēl Tesa,Voiceks Voiska,Kuchenbeat,Kriegopfer,9Horizon,Crowd,Zaķis :D
be there or be there ;)

modemoselle, 16.03.2009. 10:03:53
Komentāra reitings: 0

Gribas, gribas, gribas!

pepevara (pepevara.promotions@gmail.com), 23.03.2009. 14:10:26 (ip:217.159.142.186)
Komentāra reitings: 0

Folke Westside did the Eastside!

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


ienāktreģistrēties