Īslandes grupa "Mùm" Rīgā

Ginta Tropa, 17.09.2008., 16:55

31. oktobrī Mūsdienu kultūras centrā "Sapņu Fabrika", turpinot Īslandes mākslinieku veiksmīgo šīs vasaras ekspansiju Latvijā uzstāsies grupa "Mùm".

Koncerts tiks tendēts uz publiku, kas mūzikas klausīšanos uztver kā vienu no dzīves baudām, ne tikai kā fonu savām ikdienas darbībām.

Grupa, kuras mūziku raksturo liegas balsis, ierasto un netradicionālo instrumentu, kā arī digitālo tehnoloģiju pielietojuma rezultātā radītas skaņu kombinācijas, dibināta 1998. gadā Reikjavīkā. Sākotnējie dalībnieki bija Gunnar Örn Tynes, Örvar Þóreyjarson Smárason un dvīņu māsas Gyða un Kristín Anna Valtýsdóttir. Pēc Kristín teiktā, grupas nosaukums neietver sevī kādu īpašu nozīmi.

Mùm pirmā uzstāšanās ar meiteņu grupu Spùnk 1998. gada vasarā, dalība vairākos kopprojektos un debijas albums „Yesterday Was Dramatic, Today Is OK” (2000), kurš atkārtoti izdots 2005. gadā, sekmē mūziķu atpazīstamību un saņem lieliskas kritiķu atsauksmes. 2002. gadā tiek uzsākta ilggadējā sadarbība ar ierakstu kompāniju Fat Cat Records, kad grupa ieraksta savu otro albumu „Finally We Are No One”, kam seko plaša vispasaules koncerttūre, pārsteidzot klausītāju pūļus ar pārstrādātām savu dziesmu versijām, galvenos akcentus liekot uz „dzīvo” instrumentu spēli elektronisko ierīču pavadībā. Nākamais albums „Summer Make Good”, kuru balsta divi singli – „Nightly Cares” un „Dusk Long”, iznāk 2004. gada maijā. Grupa "Mùm"

Pastāvēšanas laikā Mùm ir ierakstījuši saundtreku Sergeja Eizenšteina filmai „Battleship Potemkin”, komponējuši mūziku radio šovam Īslandes nacionālajā radiostacijā, vinnējuši „Nordic Radio – theater” balvu, ar lieliskiem rezultātiem piedalījušies vairākos izcilos festivālos

Pēdējā albumā „Go Go Smear The Poison Ivy” (2007) jaušama līdzība ar grupas sākotnējiem ierakstiem. Tas ir krāsains, draiskulīgs mākslas darbs, plūstošas enerģijas pārpilns. Top singlus „They Made Frogs Smoke Til They Exploded” un „Marmelade Fire” Mùm ir atskaņojuši Amerikas, Austrālijas un Eiropas tūres ietvaros.

Laika gaitā mainījies ir arī grupas sākotnējais sastāvs. Pēc tam, kad kolektīvu atstāj māsas Gyða un Kristína, Gunnaram un Örvaram uzstāšanās un ierakstu laikā piebiedrojas viņu draugi Ólöf Arnalds (vijole, ģitāra, vokāls), Eiríkur Orri Olafsson (trompete, pianette, sintezators, stabule), Hildur Guðnadóttir (čello, vokāls), Sigurlaug Gísladóttir (vokāls, dažādi instrumenti) un Samuli Kosminen (bungas, sitamie instrumenti). Katrs no viņiem ir iesaistīti vairākos citos projektos.

Savu variāciju par „muzicēšanas – draudzības” tēmu pauž Hildura: „...veids, kādā grupa visu laiku mainās, labi ilustrē Īslandes skatuvi kā tādu. Grupas izaug no draudzības. Ap šo konkrēto draugu pulciņu – Mùm – rotē ap desmit citu grupu, kurās spēlē vieni un tie paši cilvēki. Viņi spēlē citās kombinācijās, citos apstākļos. Trijatā, nevis piecatā, piemēram. Manuprāt, tāpēc šādas pārmaiņas mūsu vidū notiek tik nepiespiesti. Mēs jebkurā gadījumā lielu daļu laika esam kopā, pazīstam viens otru, tāpēc paiet malā vai pēkšņi „ielēkt” grupā mums nesagādā nekādas problēmas,” TVnet, Mūzikas intervijas

Pašlaik grupa ir nodarbināta sava jaunā albuma tapšanā. Konkrēts iznākšanas datums vēl nav noteikts, taču katra jauna diena mūs nes tam arvien tuvāk un tuvāk.

Koncerta organizatori aicina visus izsmalcinātas mūzikas cienītājus pasākuma biļetes iegādāties Biļešu Servisa tirdzniecības punktos, piedāvājot speciālu cenu studentiem, kā arī atgādina, ka sākotnējās biļešu cenas tiks mainītas. Īpašie viesi - Dun Dun. Tiksimies mūzikas brīnumzemē!

4 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
emtee, 21.09.2008. 20:02:31
Komentāra reitings: 7.352

Precizēju: Latviešu valodā pareizs valsts nosaukums ir Īslande ar garo Ī.

unaff, 21.09.2008. 20:43:52 (ip:159.148.139.57)
Komentāra reitings: -4.434

Kurš gan ņem par pilnu tos valodnieku murgus?

melomaans, 22.09.2008. 09:13:10
Komentāra reitings: -4.412

emtee, gribas būt rupjam.
Skumji , ka tik daudz stulbu cilvēku ir sabiedrībā vēljoprojām.
Banāls piemērs - ja pustraks valodnieks "aiz neko darīt" teiks, lai tu lec no piektā stāva loga, tu arī klausīsi un leksi, pat ja tas skaitīsies "pareizi" no juridiskā/oficiālā viedokļa?
Kur tā latviešu tauta aiziet, tiešām.

deni2s, 22.09.2008. 10:23:32
Komentāra reitings: 5.615

Paldies emtee, ka norādīja uz kļūdām! Izlabojām Kaut vairāk cilvēku nebaidītos norādīt uz nepilnībām! :)

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties