"Isis" koncerta Rīgā galvenie iesildītāji– "Dälek"

SKYR, 08.10.2009., 21:38

8.novembra koncertā jaunajā Spīķeru koncertzālē, līdzās vakara galvenajiem māksliniekiem– grupai "Isis"– un duetam "Mamiffer", uzstāsies arī eksperimentālā hip-hop duets "Dälek".

Kopš dueta, kuru veido MC Dälek un Oktopus, debijas albuma ‘Negro Necro Nekros’ izdošanas 1998.gadā Dälek joprojām var dēvēt par alternatīvā hip-hop žanra pār"Dälek"stāvjiem, taču mūziķi nekādā gadījumā vairs nav uzsktāmi par "pagrīdes". Katrā ziņā, gluži vai metodiska mūsdienu populārajā hip-hop mūzikā valdošā idiotiskā izteiksmes veida atmaskošana abus ir iecēlusi eksperimentālā hiphopa avangardā līdzās cLOUDDEAD, Antipopt Consortium un citiem.
"Tas ir hiphops! Visīstākais hiphops! Ja atskatās pagātnē, redzams, ka šī mūzika vēsturiski attīstījusies caur jaunu skaņu meklējumiem, meklējot arvien jaunus iedvesmas avotus. Ja Afrika Bambaataa savulaik nebūtu ietekmējusies no Kraftwerk, mums šodien nebūtu tāda ieraksta kā ‘Planet Rock’. Šajā izpratnē mēs patiešām spēlējam visīstāko hiphopu," kādā intervijā savulaik skaidrojis MC Dälek.

Jaunu skaņu meklējumi un eksperimenti ar atrastajām Dälek mūzikā ir pārpārēm. Ne velti mūzikas žurnālisti un ierindas cienītāja dueta mūzikā, līdzas attapīgiem un inteliģentiem dziesmu tekstiem, saklausījuši ceļojumus no hiphopa uz jazz, no jazz uz metal, no metal uz punk, no punk uz noisecore, un no noisecore atpakaļ pie hip-hop. Dälek oficiālā biogrāfija mudina: "Iedomājieties My Bloody Valentine + Tool + agrīnie Wu-Tang Clan komobinācijā ar Massive Attack un Aphex Twin, un jūs tikai sāksiet nojaust, ko ar katru nākošo ierakstu, sadarbību un remiksu publikā ir palaiduši Dälek."

Kopš debijas albuma un plašākas publikas ievērības izpelnīšanās, Dälek ir palikuši uzticīgi Maika Petona (Mike Patton) ierakstu izdevniecībai Ipecac, kas ir ne tikai viena no "mājvietām" arī grupai Isis. Izdevniecība ir arī sava veida Petona kunga melomānijas materializācija, jo bez viņa paša muzikālajiem projektiem tā apvieno visdažādāko mūsdienu ekperimentālās mūzikas žanru pārstāvjus – leģendāro filmu skaņu celiņu komponistu un diriģentu Ennio Morikoni (Ennio Morricone), vācu elektroniskās mūzikas duetu Mouse"Isis" On Mars, īslandiešus Ghostigital un Múgison un vēl daudzus citus.

"Inovatīvākā hip-hop apvienība uz Zemes" reiz rakstīja žurnāls XLR8R, un nav iemesla teiktajam neticēt. Īpaši, ja ar savām inovācijām Dälek piesaista gan pārliecinātāko hiphopa piekritēju, gan visu iepriekš minēto mūzikas žanru cienītāju uzmanību.

Kā ziņots, 8.novembrī Rīgā, nesen pēc renovācijas durvis vērušajā Spīķeru koncertzālē, koncertēs viena no šīs desmitgades nozīmīgākajām apvienībām smagajā mūzikā – grupa Isis no Losandželosas, ASV. Koncerts Rīgā kopā ar Mamiffer un Dälek būs viens no pirmās plašākās Eiropas turnejas pieturas punktiem kopš pēdējā Isis studijas albuma ‘Wavering Radiant‘ izdošanas šī gada maijā.

Biļetes uz koncertu nopērkamas www.Bezrindas.lv, to cena šobrīd – 11 lati, taču tuvojoties koncertam tās kļūs dārgākas.
 


2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
bambams, 09.10.2009. 20:06:26 (ip:91.188.38.225)
Komentāra reitings: 0

baigi dīvainie iesildītāji priekš ISIS, man kaut kā ne pārāk, bet var jau būt, ka dzīvajā būs interesanti.

export_ass, 10.10.2009. 21:51:31
Komentāra reitings: -0.064

bambams - tu esi l*hs - no offence, bet tomēr ir tā, ka labai mūzikai stilu nevajag.

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
ЗизПорно

Kermit

Theme site super 000*** ru.hc.lv

YquOvPaVkQ

loli frail cp pthc ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

Williamspusy


ienāktreģistrēties