Norisināsies 14. Introvertās mākslas festivāls "Ad Lucem"

Mārtiņš Pučka, 14.07.2015., 12:09

Dažādo vasaras festivālu vidū ar savu īpašo noskaņu klausītājus jau četrpadsmito gadu uzrunās Introvertās mākslas festivāls "Ad Lucem".

Norisināsies 14. Introvertās mākslas festivāls "Ad Lucem"No 21. līdz 29. jūlijam koncertos Rīgā, Ventspilī un Siguldā uzstāsies tādi izcili mākslinieki kā Laima Jansone, Aleksejs Arhipovskis, Latvijas Radio koris, viesi no Zviedrijas, Norvēģijas, Somijas, Lietuvas, Turcijas un Irānas. Izstādēs, koncertos, radošajās darbnīcās un meistarklases viņi aicinās cilvēkus uz mirkli apstāties un piedzīvot cilvēka garīguma meklējumus mākslā un mūzikā.

Festivāla "Ad Lucem" atklāšanas koncertā 21. jūlijā, 20.00 Rīgas kongresu namā uzstāsies mūsdienu izcilākais balalaikas virtuozs Aleksejs Arhipovskis, kuru kritiķi viņa meistarības dēļ nodēvējuši par "balalaikas Paganīni". To, ko Arhipovskis spēj paveikt uz trīs stīgām, ir neiespējami aprakstīt un vēl grūtāk – iedomāties. Visi Alekseja Arhipovska koncerti izraisa nemainīgu sajūsmu: "Alekseja Arhipovska rokās balalaika skan pārmaiņus kā arfa, klavesīns, bandžo un visbeidzot - kā visu laiku un tautu stīgu instrumenti vienlaikus," mūziķis novērtēts medijos.

Savukārt mūsu balsu virtuozi – Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā 22. jūlijā, 20.00 Rīgas Jēzus baznīcā izpildīs Johana Sebastiāna Baha pārpasaulīgo mūziku un pirmatskaņos divas daļas no katalāņu komponista Bernata Vivankosa jaundarba Requiem, kas speciāli radīts tieši Latvijas Radio kora izpildījumam.

Koncertā "Ziemeļu mūzikas meistari" 24. jūlijā, 20.00 Spīķeru koncertzālē varēsim baudīt skandināvu mūsdienu tautas mūzikas ansambļa "Groupa" izcilo sniegumu. Viņu spēles smalkais vijums, virtuozitāte un improvizācijas gars ir kvalitātes, kas īpaši atklājas "Groupas" muzicēšanā, piesaistot uzmanību arī ar pavisam neparastu pašdarināto sitaminstrumentu klāstu un spēles veidu. Katrs ansambļa mūziķis ir augstas raudzes profesionālis, un zinātāji par viņiem saka, ka "grupa ir sava svara vērta zeltā". Savukārt nākamajā dienā mūziķi aicinās uz meistarklasēm Siguldā.

No 25. jūlija par festivāla mājvietu kļūs Sigulda, kur norisināsies festivāla radošās nometnes pasākumi, meistarklases un koncerti. 12.00 koncertzālē "Baltais flīģelis" uz bezmaksas meistarklasēm etnomūzikā, džezā un kompozīcijā aicinās "Groupa" mūziķi. 15.00 notiks ebru – senas persiešu mākslas prezentācija, bet 15.30 – ebru mākslas praktiskās nodarbības interesentiem. Dienas noslēgumā, 18.00, interesenti tiks aicināti uz gongu meditāciju.

26. jūlijā, 11.00 Siguldas Jaunās pils dārzā uz bezmaksas vokāli instrumentālu programmu "Saules dziesmas" aicinās ansamblis "Vecpilsētas dziedātāji". Dienas turpinājumā, 13.00 koncertzālē "Baltais flīģelis" notiks filosofijas zinātņu maģistra Valda Svirska lekcija "Iekšējās pasaules apvāršņi mūzikā un meditācijā". 15.00 tai sekos arhitekta Kaspara Rikarda lekcija "Sakrālā ģeometrija", bet 17.00 mākslinieka Jura Toropina gleznu izstādes atklāšana.

Dienas noslēgumā 18.00 uz mūzikas un dejas performanci "Somu laikmetīgā mūzika un deja" koncertzālē "Baltais flīģelis" aicinās Latvijas klausītājiem pazīstamais kanteles spēlētājs no Somijas – Timo Vēnenens un dejotāja Peivi Jervinena. Dueta "Duo Mitrej" programmas uzmanības centrā ir deja apvienojumā ar mūzikas izpildījumu – horeogrāfa un mūziķa iekšējās pasaules meklējumi.

28. jūlijā, 19.00 Ventspils teātra nama "Jūras vārti" Jaunajā zālē skanēs koncerts "Laima Jansone un Sauļus Petreikis", kurā ar tradicionālās un mūsdienu mūzikas programmu uzstāsies interesentiem labi pazīstamie mākslinieki world mūzikas laukā - Laima Jansone (kokle) un Sauļus Petreikis (pūšaminstrumenti), kas radošā sadarbībā satiksies pirmo reizi, piedaloties Mārtiņam Miļevskim (sitaminstrumenti) un instrumentālai grupai. Klausītajiem būs unikāla iespēja būt klāt mākslas brīnuma radīšanas brīdī, jo mūziķi ir gan savas tradīcijas lieliski pārzinātāji, gan pieredzējuši improvizatori, kas spēj sarunāties vienā muzikālajā valodā un ar prieku dalīties savas mūzikas bagātībā.

Festivāla noslēguma koncerts "Baltu un persiešu etno mūzika" izskanēs 29. jūlijā, 19.00 Siguldā, koncertzālē "Baltais flīģelis". Tajā piedalīsies dažādu valstu mākslinieki, kurus vieno mīlestība uz harmoniju, dvēseles gaismu un uz ideju, kas spēj vienotā izjūtā savienot dažādu tautu un reliģisko piederību cilvēkus. Gadsimtiem seno baltu un sūfiju mūziku atskaņos Sauļus Petreikis (Lietuva), Laima Jansone (Latvija), Hamidreza Rahbaralams (Irāna), Mārtiņš Miļevskis (Latvija) un instrumentālā grupa. Uzvedumu papildinās izcilais turku dejotājs un horeogrāfs Alpers Akčajs un irāniešu kaligrāfijas mākslas vizualizācijas.

Introvertās mākslas festivāls "Ad Lucem" ir mākslas radīta telpa, kas sniedz patvērumu no ikdienas steigas un stresa – miera un harmonijas oāze, kurā var ieklausīties skaņās, klusumā un sevī, sastapt ceļabiedrus un gūt iedvesmu. Kopš 2002. gada sadarbībā ar izciliem māksliniekiem festivāls "Ad Lucem" ik gadu piedāvā augstvērtīgus koncertus, kuru raksturīgā iezīme ir īpašais introvertās mākslas fenomens. Tas aicina ikvienu pievērsties savai iekšējai pasaulei, meklēt būtisko un atklāt sevī dabiski mītošo garīgumu.

Plašāka informācija Introvertās mākslas festivāla interneta mājas lapā www.adlucem.lv.

Festivāla "Ad Lucem" biļetes pieejamas:

  • "Biļešu servisa" tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuserviss.lv;
  • internetā www.ticketshop.lv;
  • koncertzāles "Baltais flīģelis" kasē, Siguldā, Šveices ielā 19, tālr. 67974787. Skolēniem, studentiem un pensionāriem 30% atlaide. Siguldas ID karšu īpašniekiem 30% atlaide uz koncertiem Siguldas koncertzālē "Baltais flīģelis".

Festivālu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome un Siguldas novada dome.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
porn videos

Effie

www.topshelftrailers.com

Lenore

Ad futuram memoriam — На долгую память.

psyxhert


ienāktreģistrēties