Virtuālā intervija ar reperi Āķi, gaidot jauno albūmu

Ivita Puzo, Randoms.lv, 03.12.2007., 12:30

Randoms: Āķi, tu esi pirmais atpazīstamais kristīgais reperis/hiphoperis Latvijā, vai tas bija grūti - nonākt pie lēmuma - jā, es to darīšu? Kas, izņemot reliģiju, tevi iedvesmoja?

Ā: Tas nebija grūti nonākt pie šāda lēmuma. Jo pirms es nonācu pie Dieva (pēc tam, kad Dieva Dēls nonāca pie manis) es aizrāvos ar visu to hip hop padarīšanu. Vienu gan varu apgalvot, ka, pirms es paspēju kļūt kristietis, biju paspējis atmest ar roku tekstu rakstīšanai.

Ja neskatāmies to no teoloģiska viedokļa, tad uz repu mani pamudināja fakts, ka nezināju nevienu, kas paustu šo vēsti šādā veidā hip hop kultūras pārstāvjiem (lai gan tā nav vienīgā mana publikas daļa).

R.: Daudzās vietās redzamas reklāmas ar tavu pirmo albūmu - vai tu esi nervozs par tā iznākšanu? Vai esi pārliecināts par tā izstrādi?

Ā: Teikt, ka esmu absolūti mierīgs, laikam, nozīmētu melot. Tāpēc varu teikt, ka esmu nervozs nedaudz. Bet - es paļaujos uz Dievu par to, kā viss būs, ja uz to [albumu] skatāmies kā uz produktu. Man daudz būtu, ja viens divi cilvēki saprastu, par ko es runāju. Esmu nervozs vairāk par organizatorisko pusi - vai viss noritēs raiti. Par izstrādi esmu 100% pārliecināts, jo pat tagad, pēc divu gadu diezgan rūpīga darba es viņu paklausos un man viņš nav apnicis, tātad labs.

Albumā ir viss, kam tur vajadzēja būt.

R.: Esi ierakstījis dziesmu "12.dziesma" kopā ar zviedru unikumu Promoe - kā nonācāt pie sadarbības un kā sākās jūsu draudzība?

Ā: Jā. Droši vien gribētu sākt, ka esmu kaislīgs Promoe klausītājs. Man patīk tas, ko viņš dara un ar kādu pieeju. Un pāri visam man patīk viņa messidžs, kurš ir tik spēcīgs, ka vienkārši nevar būt neīsts, „baitots” no kāda. Ar Promoe sarakstījāmies Myspace kā penpal. Tad kaut kā aizsākās runas par gabalu. Un viss notika. Bet dzīvē ar viņu neesmu ticies, diemžēl. Bija plānots, ka ierakstīsim gabalu pie viņa mājās, studijā, taču saskrējās visādi darbi un bija dažādi „dedlaini” gan man, gan viņam, plus vēl fakts, ka viņš dzīvo Malmē, līdz kurienei ir pagrūti nokļūt, un tā tas viss izpalika. Bet gan jau.. Par Promoe noteikti varu teikt, ka viņš ir ļoti interesanta un daudzšķautnaina personība. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc sarunāju ar viņu interviju, kuru palaist, pirms tika palaista mūsu dziesma - lai cilvēki izprot, kas viņš ir un ko viņš ziemā ēd.

R: Ko mēs varam gaidīt no jaunā albūma, kas tūliņ būs veikalu plauktos?

Ā: Varat gaidīt ko gribat, bet nu viņš būs tāds, kāds viņš ir. Respektīvi - spēcīgs, kvalitatīvs, ļoti daudzveidīgs gan žanra ziņā, gan stilistiski, gan no skaitīšanas tehnikām. Ja kādam liekas, ka, piemēram, „12.dziesmā” iztrūkst flovs vai kas cits, varu teikt, ka tas tā ir bijis domāts, jo ne visur vajag to flovu, par kuru tagad visi cīnās  Bet to, ka flovs albumā nepietrūks, varu garantēt. Tas būs vairāk kā visur citur. Idejiski pie albuma esmu prātojis gadus četrus. Ierakstīts viņš, bez pārtraukumiem, ir pusotra gada laikā. Albumā būs daudz viesu - gan no jazz, gan hip hop, gan citām jomām. Kopā ir 16 dziesmas jeb gandrīz viena astronomiskā stunda materiāla. Vārdus gan neesmu skaitījis.

R: Kā tu raksti tekstus? Vai tie nāk plūsmā vai arī Tu pārdomā katru vārdu?

Ā: Uzgriežu dobītus uz ausīm, sagaidu, kad visi guļ un sāku drukāt. Ir dziesmas, kuras uzrakstās pa pāris dienām, ir dziesmas, kuras tiek rakstītas gandrīz gadu. Ir dziesmas, kuru domas nav līdz galam pabeigtas, jo tas gluži vienkārši nav iztirzājams temats, ir dziesmas, kuras tiek pabeigtas studijā. Protams, atsevišķas vārsmas rodas vienkārši frīstailojot, kad pēc tam tikušas pierakstītas, lai neaizmirstas un īstā brīdī liktas lietā un īstajā vietā. Katrs vārds, kas ir diskā ir pārdomāts līdz pēdējam. Teksti vietumis ir pārrakstīti entās reizes, lai gan doma, gan ritms būtu optimālākais variants.

R: Vai tev ir savs message, kuru vēlies īpaši izcelt? Kuri faktori ir izlemjošie, kad izvēlies dziesmu tekstus un mūziku?

Ā: Message strāvo visam cauri. Un tas ir - ka nav citas jēgas, kā vienīgi Dievā, visa Radītājā. Ja kāds uzskata, ka ticēt saviem spēkiem ir tas pareizākais, tad varu garantēt, pienāks brīdis, kad šie „savi spēki” pievils. Turklāt, „savi spēki” manās acīs ir tikai no Dieva žēlastības. Jo ir tādi, kuriem nav tāda „sava spēka”. Kāpēc tad ir tādi, kuriem ir?

Parasti, rakstot kārtējo tekstu, ņemu vērā noskaņu, ko rada bīts, kā arī aktuālus notikumus savā dzīvē. Šis albums, pirmkārt, ir mana saruna ar mani pašu. Sev rakstīts. Citreiz ir tā, ka saku Domino, uztaisi tādu bītu, kas ietu klāt tādai un tādai tēmai, un tad mēs skatāmies, kā viņš iet klāt.

R: Kurus mūzikas stilus un māksliniekus tu cieni visvairāk?

Ā: Visaugstāk vērtēju spēju nepakļauties komerciālajam spiedienam, kas izskauž radošo pieeju. Nav tādu konkrētu stilu, kas man neietu pie sirds. Varbūt tikai country.

No mūzikas pēdējā laikā sanāk klausīties, protams, vairāk hip hopu, tieši producentu jaunākos veikumus - 9th Wonder, Marco Polo, J Dilla. No izpildītājiem - Krs, Pharaohe Monch, Supernatural, Ty, u.c. Turpinu arī iesākto tradīciju un sapērkos ceļojumos vietējo hip hopu. Patīk spāņu hip hops, Toteking, u.c. Vācu Gentleman regejs pozitīvi uzlādē. Ak jā, John Legend uber alles.

R: Vai kādreiz repo dušā?

Ā: Protams. No rītiem vieglāk iegaumēt tekstus.

R: Vai Tev patīk improvizēt, t.i., freestyle-ot piem. draugu, paziņu lokā?

Ā: Tas lielā mērā ir tas, ar ko man asociējas hip hop kultūra.

R: Ar kuriem mūziķiem tu gribētu uzstāties kopā, ja varētu izvēlēties?

Ā: Ar visiem tiem, kuri piedalījās albuma tapšanā, savā prezentācijas koncertā. Bet tas man neizdosies. Varbūt ar katru atsevišķi tikai.

R: Ko Tu vēlētos mainīt Latvijas repa kultūrā, ja Tu to spētu? Vai Tev tā šķiet pilnīga, nepilnīga? Šķiet, ka hiphopa/repa potenciāls Latvijā nemaz nav izsmelts, un kā, pēc Tavām domām, to varētu mainīt?

Ā: Es hip hopa kultūru uztveru kā sirds kultūru, kas ir neizsmeļama. Manuprāt, pie hip hop kultūras 4 oficiālajiem (vai 9 neoficiālajiem, Krs mācītajiem) pamatiem, kas ir Dj/mc/grafitti/breakedance, var skaitīt klāt vēl vienu - Sevi Pašu. Jo mēs jau arī esam, kas to visu veidojam - katrs ar savu unikālo pieeju, vai tas būtu messidžs, vai jauna skrača tehnika, vai daudziem nesalasāms paraksts uz sienas, u.tml.

R: Lai Tev veicas ar jaunā albūma iznākšanu, turam īkšķus un elkoņus, lai viss sanāk kā plānots! Yo!

Ā: Paldies. Yo?

R: Paldies Par Interviju!


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
Elvijs, 07.10.2008. 20:01:43 (ip:89.201.88.161)
Komentāra reitings: -1.433

Vēlies nopelnīt jau 100 eiro tikai par piereģistrēšanos? Vēlies saņemt 10 eiro par katru atvērto e-pastu? Tas aiņem tikai 5-10 min no visas dienas, jebkurā laikā! Tev tikai jāatver e-pasts un jāpatur vaļā attiecīgā adrese uz 30 sekundēm, par to saņemot 10 eiro savā kontā!
ĀTRI, ĒRTI un BEZ PIEPŪLES!
Ienāc šajā adresē un SĀC PELNĪT jau TULĪT!
http://depacco.com/pages/index.php?refid=elvijs

P.S. iesaku lietot ārzemju populārākās e-pasta adreses, tādas kā gmail.com, yahoo.com utt.

Ja rodas kādi jautājumi, labprāt palīdzēšu un paskaidrošu! ;)
Rakstiet: elvijst@gmail.com

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz interviju sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Спасибо, этот сайт чрезвычайно полезный. посмотрите также эту страничку и дайте ей оценку =0090=0=

Sownibh

Hello! This post was created with XRumer 23 StrongAI. Good luck :)

XRumer23Lor

Не отставать крутую работу!! Люблю это! посмотрите и мою страничку и дайте ей оценку =0090=0=

Sowndjq


ienāktreģistrēties