Intervija ar DJ Tahira

Rūdolfs Budze, Sunset Bar, 21.11.2007., 11:00

Sakarā ar gaidāmo uzstāšanos Rīgas Sunset Bārā (13. janvāra iela 33), piedāvājam interviju ar DJ Tahira no Brazīlijas.

Ieskatoties Tavā uzstāšanos grafikā, redzams, ka Tu daudz ceļo. No kurienes tu dosies uz Rīgu un kurp tu dosies pēc tam?
Manas mājas Eiropā ir Berlīne. Bet uz Rīgu izlidošu no Belgradas (Serbijas), kur esmu uzaicināts spēlēt pasākumā „Balanco”, kas veltīts brazīļu mūzikai. Kad būšu nospēlējis Rīgā, došos uz Berlīni, kur spēlēšu kopā ar vietējiem brazīļu dīdžejiem pasākumā „DJs United”. Dj Tahira

Cik bieži Tev sanāk būt savās mājās Sanpaulu un atpūsties?
Patiesībā pēdējā laikā man sanāk divi braucieni gadā uz Eiropu. Katru gadu augustā piedalos festivālā Ukrainā, un pēc tam šai periodā dodos Eiropas klubu tūrē. Pārējo laiku esmu Sanpaulu, kur arī daudz spēlēju un strādāju ar dažādiem māksliniekiem. Toties nākamgad es plānoju jau trīs braucienus uz Eiropu, jo ir jau saplānoti pasākumi Jūlijā.

Tu spēlē diezgan plaša spektra mūziku, iespējams, pat eklektiku. Kā Tu izvēlies mūziku saviem setiem un podkāstam (www.submusica.com/ebs)? Kāda mūzika tevi visvairāk uzrunā?
Es noklausos kādus 20 albumus mēnesī, kā arī daudz cilvēku man dod savus demo ierakstus. Pārsvarā es „izspiegoju” Brazīlijas neatkarīgās mūzikas skatuvi. Man vienmēr ir bijusi tuva funk, jazz, soul un Brazīlijas mūzika. Uzskatu, ka 70. gadi ir vissatriecošākā desmitgade visā mūzikas vēsturē.

Rīgā tu uzstāsies divus vakarus Sunset bārā. Ceturtdienā tas būs Brazil Lounge vakars un piektdienas pasākums saucas Brazil Dance. Ko atnākušie cilvēki var sagaidīt no tevis muzikālā ziņā?
Tā kā pirmais ir lounge vakars, spēlēšu visu jānāko mūziku, kas radīta Brazīlijā. Stilistiski tas būs nu-jazz un deep house mūzikas sets ar soul, latin un afro noskaņu. Un piektdienas vakarā manā setā jūs dzirdēsiet visdažādāko laiku mūziku no manas dzimtenes, kā arī jazz-dance un funk.

Tavā MySpace lapā ir skaņdarbs, kas saucas „808 Street”. Cik ilgi jau tu nodarbojies ar mūzikas radīšanu un kādi ir tavi kā producenta plāni nākotnei?
Studijā radoši darbojos salīdzinoši nesen, apmēram vienu gadu. Nākamgad uzsākšu jaunu projektu, lai ierakstītu albumu. Un arī ir doma nodibināt pašam savu ierakstu kompāniju, kurai pirmā relīze ir gatava. Tik tikko sastādīju izlasi „Brazuca: Ten Brazilian Tales You Didn’t Know Yet”. Šajā izlasē ir visdažādākā mūsdienu mūzika, ko izpilda jauni talantīgi brazīļu mākslinieki.

Tu jau esi uzstājies Tallinā, kas ir salīdzinoši netālu no Rīgas. Kā gāja tur?
Es biju patiešām patīkami pārsteigts! Un es pat nenojautu, ka tur cilvēki klausās un māk patiesi izbaudīt brazīļu mūziku. Kad igauņi sāka dejot, viņi nebija apstādināmi! Ballītei bija jābeidzas 3:30 bet tā turpinājās vēl kādas divas stundas! Es biju ļoti priecīgs, ka spēju šādi iekustināt deju grīdu Tallinā.

Tavā biogrāfijā ir rakstīts, ka Tu darbojies arī mūzikas menedžmentā un veido sadarbību brazīļu mūziķiem ar respektablām ierakstu kompānijām. Kas ir šie mūziķi? Ko tu vari par viņiem pastāstīt?
Visvairāk esmu strādājis ar drum’n’bass duetu „Drumagick”. Viņi ir populāri šīs mūzikas aprindās visā pasaulē. Viņu hitu „Easy Boom” savos setos un izlasēs iekļāva tādi pasaules mēroga dīdžeji kā Giles Petterson, Patrick Forge, Marky, Patife, Karsten John, u.c. Vēl esmu strādājis ar franču producentu „Mustafa” laikā, kad viņš dzīvoja Brazīlijā un arī vēl vienu drum’n’bass projektu „Syndicate”. Pēc tam pievērsos vairāk savai dīdžeja karjerai un kā jau iepriekš teicu, drīzumā startēšu savu ierakstu kompāniju „EBS Diggin”.

Ko tu pats sagaidi no savas uzstāšanās Latvijā?
Esmu patīkami satraukts par savu gaidāmo uzstāšanos Rīgā! Gribu sajust latviešu groove un parādīt nelielu brazīļu mūzikas un kultūras daļu. Un es labprāt parunātos ar kādu, kas mācās portugāļu valodu!

Rīgā DJ Tahira uzstāsies 22. un 23. novembrī. Sākums 21:00, ieeja gan ceturtdien, gan piektdien bez maksas.

DJ Tahira MySpace lapa – http://myspcae.com/djtahira


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
yg, 23.11.2007. 13:08:14 (ip:87.226.10.200)
Komentāra reitings: 0

Fotoreportāža no Tahira seta 22.novembrī:
http://www.easyget.lv/muzika/read/3890/

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz interviju sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


ienāktreģistrēties