Imanta Kalniņa mūzikas teātris – tikai vienu reizi

Janis Penka, 27.04.2007., 12:06

Sestdien, 28. aprīlī, “Arēnā Rīga” izskanēs visu laiku krāšņākā Imanta Kalniņa mūzikas izrāde “Imanta Kalniņa Dziesmu spēles” ar daudzu Latvijā atzītu un tautā iemīļotu mūziķu piedalīšanos.

Koncerts iecerēts kā vērienīga muzikāla izrāde, kuras iespaidus paspilgtinās teātra elementi, īpaši sagatavoti video materiāli, fragmenti no kinofilmām, krāsaini tērpi, īpašs skatuves ietērps un vērienīgi gaismu efekti – no romantiskas nakts ainavas visiem tik labi zināmajā “Zaķīšu pirtiņā” līdz liesmām un zibeņiem “Velna dziesmā” no kinofilmas “Sprīdītis”.

Uzvedumā divu stundu laikā grupa “Autobuss debesīs” kopā ar Valsts kamerorķestri “Sinfonietta Rīga” Normunda Šnē vadībā atsauks atmiņā Imanta Kalniņa mūziku no dažādiem laika posmiem – ieskatoties gan komponista 60. un 70. gadu daiļradē, gan jaunākajos darbos.

Koncerta īpašie viesi būs Intars Busulis, Niks Matvejevs un Rudīte Būmane, Normunds Jakušonoks un Policijas akadēmijas vīru koris “Iustus”.

“Šis koncerts ir īsts piedzīvojums – tam gatavojāmies pusgadu! Tagad līdz lielajam brīdim palikusi tikai diena un varam secināt, ka, par spīti tam, ka Imanta Kalniņa mūzika ir piedzīvojusi daudz dažādu aranžējumu un atskaņojumu, šāda formāta izrāde vēl nav bijusi. Domājams, tā arī paliks vienīgā – vismaz šādā sastāvā. Mazliet uztraucamies, lai piepildītos viss iecerētais, jo uzvedumā apvieti ļoti daudzi izteiksmes līdzekļi – teātris, kino, pat daži burvju mākslas triki,” teic grupas “Autobuss debesīs” mūziķi.

Speciāli šai izrādei scenogrāfs Kristaps Skulte izveidojis īpašu skatuves ietērpu, kas atsauks atmiņā klasiskā teātra atmosfēru. Savukārt pilnīgi jaunus Imanta Kalniņa dziesmu aranžējumus grupai un simfoniskajam orķestrim radījis grupas “Autobuss debesīs” mūziķis Emīls Zilberts. Teātra noskaņas atmiņā atsauks arī īpaši šim koncertam sagatavoti bukleti, kas paliks par piemiņu katram koncerta apmeklētājam.

Koncerta atbalstītājs ir Latvijas Krājbanka, kas jau iepriekš bija nākusi klajā ar savu paziņojumu par stratēģisko atbalstu Latvijai svarīgiem kultūras pasākumiem.

Biļetes uz lielkoncertu “Imanta Kalniņa Dziesmu spēles” var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs. Biļešu cena - no 5 līdz 20 Ls. Koncerta sākums plkst. 19:00.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
cp loli freulein ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

AdolfoFlart

Top News Sites for article post dailymirrornewstoday.com dailystarnewstoday.com dailytelegraphnewstoday.com dutchnewstoday.com dwnewstoday.com europeannewstoday.com Don't hasitate to conatct us.

StephenWepay

News Sites for Article post frenchnewstoday.com germaynewstoday.com guardiannewstoday.com headlinesworldnews.com huffingtonposttoday.com irishnewstoday.com Dont hasitate to contact us

AnthonyCab


ienāktreģistrēties