Ielīgo ar vakara zvaigzni!

Baiba Kļaviņa, 16.06.2007., 15:35

Iekļaujoties Rīgas pilsētas tradicionālo kultūras pasākumu norisēs, tautas mūzikas projekts „Jaunie Jāņi” un grupa „Dzelzs Vilks” rīko mūsdienu tautas mūzikas pasākumu, brīvdabas koncertu „Ielīgo ar vakara zvaigzni” 20.jūnijā, Rīgā, Andrejsalā, no plkst. 20:00.

 Ar šo pasākumu vēlamies parādīt latvisko Jāņu un ielīgošanas tradīciju mūsdienīgā skatījumā un skaņās, dodot klausītājam jaunus iespaidus un pārdzīvojumu impulsus ar mūsdienu tehnoloģiju un grupas „Dzelzs Vilks” mūsdienu tautas mūzikas palīdzību. Koncertā skanēs gan jau zināmas dziesmas no 2005.gada albuma „Kur vakara zvaigzne lec”, gan arī ar pilnīgi jaunas, šim pasākumam radītas dziesmas. Tajās tautas dziesmu teksti ir apvienoti ar jaunradīti oriģinālu „Dzelzs Vilka” mūziku - par vasaru, par cilvēka sajūtām vasaras saulgriežu brīdī.

„Ar savām Jāņu dziesmām ‘’Dzelzs Vilks” cenšas nopūst putekļu kārtu no lieliskajām dainu četrrindēm, lai tās ar savu burvību un klāt esību uzrunātu prātus, kuri iepriekš par to nav gribējuši neko zināt. Arī paši sevi uzrunāt caur šīm dziesmām, pagātni sevī un ieskatīties nākotnē. Saulgrieži, vasaras nakts burvība un burvestības, uztraukums un neziņa, latvietības apzināšana sevī. Mēs nespējam dzīvot simtiem gadu atpakaļ un ķermeniski sajust visu šo rituālu nozīmi, bet jutekliskie teksti uzrunā tik spēcīgi un intīmi, ka, mūziku rakstot, vasaras nakts ir klātesoša un simtiem Jāņu nakts stāstu arī”, tā Juris Kaukulis.

Koncertos šis oriģinālais muzikālais skatījums ir skanējis diezgan reti, tāpēc jo interesantāks būs pasākums. Rīkojot šo brīvdabas koncertu, vēlamies ne tikai piesaistīt klausītāju uzmanību, bet arī radīt skatītājiem notikuma sajūtu, ievilkt tos šajā notikumā, tādējādi atdzīvināt, pārradīt Jāņu un ielīgošanas tradīciju citā - jaunā kvalitātē. Lai radītu šo sajūtu, tiks izmantotas mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas, īpašas gaismas un videoinstalācijas, kuras koncerta norises brīdī radīs videomākslinieki jeb VJ (video žokeji).

Ceram, ka mums izdosies novatorisks Jāņu pasākums, neierastā skatījumā. Mūsdienu jaunatnei, kas augusi informācijas tehnoloģiju laikmetā un kurai ir vēlme izprast tradicionālās kultūras vērtības mūsdienīgā griezumā, un jebkuram, kurš vēlas svinēt savādāk. Mūsdienīgi, bet tomēr latviski. Nenoliedzot tradīciju, tikai paskatoties uz to no cita skatu punkta. Palīgos ar savdabīgu priekšnesumu aicināsim arī folkloras kopu „Delve”.

Grupas „Dzelzs Vilks” motivācija rīkot šādu pasākumu ir mūsdienu tautas mūzikas popularizēšana un tādējādi arī tās attīstības veicināšana.

Ieeja pasākumā visiem ir BEZMAKSAS.

4 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
dzēsts lietotājs, 17.06.2007. 11:03:20
Komentāra reitings: 0

aizvilkšos:)

jānis, 18.06.2007. 06:32:15
Komentāra reitings: 0

Nelaidīšu garām! Cerams, ka lietus nebūs.

dzēsts lietotājs, 18.06.2007. 07:26:39
Komentāra reitings: 1

http://www.meteo.lv/public/prognoze_Latvijai.html?date=2007-06-20&daytime=day būs. kolosāli (:

jānis, 18.06.2007. 07:37:07
Komentāra reitings: 0

Ideāli! :)

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
ЗизПорно

Kermit

Theme site super 000*** ru.hc.lv

YquOvPaVkQ

loli frail cp pthc ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

Williamspusy


ienāktreģistrēties