Grupa "Židrūns" izdod debijas albumu "Židrūnam sāp"

SKYR, 31.03.2008., 17:22

Dziesmu vārdi ir latviešu valodā, jo "Židrūns" atļaujas domāt, ka klausītāji vēlas saprast un uztvert niansēti austus vārdu gobelēnus.

Pagājušā gada augusta un septembra mijā ierakstīts, ieilgušās ziemas iesaldēts un ieputināts, grupas Židrūns albums "Židrūnam sāp" plašākai publikai priekšā stādīts tiks sulu mēneša 11.datumā.

Albumā iekļautas 9 dziesmas. Vienkāršs aprēķins liecina, ka 88.89% ieraksta ir vokāli instrumentāli, ar dzeju, ko radījis grupas štata tekstu autors inkognito - Židrūns, izņemot dziesmas "Dvaša" (Pētera Brūvera vārdi) un "Džempera dziesma" (Aivara Neibarta vārdi).

Muzikāli un liriski albums rokas jauna cilvēka neskaidrajā un neviennozīmīgajā pasaules uztverē un nākotnes ideālos. PēGrupa "Židrūns"c laiskajiem, ieilgušiem skolas gadiem viņš saduras ar spiedienu, kas prasa ar darbu atmaksāt par to uzticību, pielaidību un sniegto izglītību, kas, kā izrādās, viņā mērķtiecīgi ieguldīta iepriekš. Darbs nozīmē kļūt par skrūvīti smalkā mehānismā, kurā jauneklis strādā, jo jūt vajadzību tērēt naudu. Un pēkšņi pār viņu nāk apjausma, ka šī vajadzība viņam ir sveša, ka tā ir iedēstīta viņa smadzenēs skolā un, pats skarbākais, arī ģimenē! Šo vajadzību uzskatāmi un dedzīgi cenšas stimulēt formā spilgta un skaļa, bet saturā tukša un bezpersoniska pūļa kultūra, kuru rada dzīšanās pēc naudas jeb t.s. biznesa intereses. Šī kultūra tiecas bakstīt un durstīt jaunekli no visām - pliekana kino, mūzikas, vizuālo mākslu un literatūras pusēm. Brīžiem jauneklim škiet, ka viņš jūtas labi sašņorēts patērētājsabiedrības valgos. Tās vienīgais mērķis ir izmantot viņu kā bateriju, kurā tā par visām varītēm pompozi stumj iekšā tukšu gaisu, par to apmaiņā prasot jau pieminēto naudu un līdz ar to - vajadzību pelnīt. Un tomēr - nonākot saskarē ar dabas spēku, visvarenumu un primatnējo skaistumu, no jaunekļa acīm un prāta nokrīt tā sūna, kas mērķtiecīgi tur audzēta skolā! Skatoties uz to, kā daba pamazām, bet neatgriezeniski sagrauž asfaltu uz šosejas, viņš attopas - atkarība no vajadzības tērēt jeb patērēt ir vien šķietamība, un viņš nolemj mācīties no dabas, kas parāda, ka esamības pamatdzinulis ir pašpietiekamība, dvēseles piepildījums un sirdsmiers. Un šo prieciņu iegūšanai nav nepieciešami absolūti nekādi ārēji stimuli. Uzturoties cilvēku sabiedrībā, jauneklis saprot, ka šis viņa jaunais, trīsšķautņainais dzīves ideāls dabā ir krasā pretrunā ar to, uz ko viņu mudina apkārtējā sabiedrība un dzīves sliedes, ko viņš jau paspējis iemīt. Stāsts Židrūna albumā ir par to, kā jauneklim sāp, apzinoties, ka sabiedrība viņu slauc, bet pagaidām viņam vēl nepietiek spēka saraut saites ar to un aiziet dabā!

"Židrūnam sāp" ierakstīts Valmierā, studijā "Hodila", ar Ģirta Laumaņa un Artūra Skujiņa laipnu gādību. Ieraksts mērojis ceļu uz ASV, no kurienes, Kevina Netlingema (Kevin Nettleingham) māsterēts, atgriezies. Ieraksta vizuālajā un fiziskajā noformēšanā piedalījušās mākslinieces Maija Kurševa un Elīna Belija.

"Židrūnam sāp" izdod neatkarīgā ierakstu izdevniecība "SKYR". Albums CD formātā tiek izdots ierobežotā, 500 kopiju tirāžā. Katrai no kopijām piešķirts savs, unikāls kārtas skaitlis.

4 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
kotutemekle, 31.03.2008. 18:47:16
Komentāra reitings: 2.914

Būs pilnīgi jāiegādājas!

dzēsts lietotājs, 31.03.2008. 18:55:32
Komentāra reitings: -2.858

man jau liekas ka viņi kādu pusgadu izdod to albūmu.

RoBiiC, 01.04.2008. 20:39:03 (ip:87.110.152.189)
Komentāra reitings: -1.541

Pusi izlasiiju un talak ZB.. , es nesaprotu kad LV beigas naks kautkadas EMO grupas kas spes mani vnk izklaidet , un manas smadzenes peibazt vnk ar skaidam lai es justos laimiigs,, man yachui daudz nevajag,,?
laiakm vienkarshak bus parvakries uz U.K. vai USA un vnk baudiit dziivi neka saredzgiit TO!
wiiiiiiii , reali kaitina tas!

svvimpis, 10.04.2008. 09:31:32 (ip:87.110.163.143)
Komentāra reitings: 0

500 exemplaari nemaz nav maz

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Крайне советую газон мск, их специализация это автополив, качество высочайшее

BernardEnund

All time cool 000*** hc.lv

BJMMbrqKsn

Крайне советую gazon-msk, их направление деятельности это автополив, они знают свое ремесло.

Bernarddyday


ienāktreģistrēties