Versaļas un Luvras galma mūzika Rīgas vecpilsētā un Rundālē

Rinta Bružēvica, 30.05.2007., 10:04

Senās mūzikas festivāls šogad notiks jau trīspadsmito reizi, piedāvājot izcilu Francijas, Vācijas, Austrijas, Šveices, Kanādas un Latvijas mūziķu sniegumu no 12. līdz 17. jūnijam Rīgā un Rundālē, kur 17. jūnijā notiks arī festivāla Francijas pavasaris noslēgums.

Senās mūzikas festivāla atklāšana notiks 12.jūnijā īpaši izvēlētā vietā - Trīs brāļu (trīs nami Mazajā Pils ielā, kas celti 15.17. un 18.gs) pagalmā pl. 15.00, kur baroka kamerorķestris Collegium Musicum Riga Māra Kupča vadībā atskaņos fragmentu no Georga Frīdriha Hendeļa operas Dēidameja, kuru Latvijā iestudē pirmo reizi. Operu pilnībā varēs dzirdēt Latvijas Nacionālās operas Jaunajā Zālē 15. jūnijā pl. 20.00. Festivāla atklāšanā līdzās ekskluzīvai iespējai aplūkot Trīs brāļu pagalmu no iekšpuses skatītāji varēs baudīt franču vīnus un dažādas uzkodas.

„Šogad Senās mūzikas festivāls tiek veidots vienlaikus arī kā festivāla Francijas pavasaris noslēgums, tādēļ tajā iezīmēsies divi aspekti – mūzika, kas rakstīta un skanējusi senajā Rīgā, un franču baroka meistaru darbi, netiks aizmirsti arī Bahs un Vivaldi”, stāsta festivāla mākslinieciskais vadītājs Guntars Ķirsis.

14. jūnijā Melngalvju namā pl. 20.00 koncertā Vivaldi un citas pērles dzirdēsim baroka vijolnieci no Šveices Kjāru Bjankīni (Chiara Bianchini) un baroka orķestri Collegium Musicum Rīga.

15. jūnija Nakts koncerts Rīgas Sv. Pētera baznīcā būs veltīts 17. gadsimta vācu baroka mūzikai. Koncertā uzstāsies jauni, daudzsološi Latvijas mūziķi – baroka vijolniece Alise Juška un ērģelnieks Jānis Pelše. Koncerta sākums pl. 22.00.

Jau trešo gadu pēc kārtas festivāla ietvaros notiks labdarības koncerts ar mērķi savākt līdzekļus šūpoļu iegādei Iecavas bērnu namam. Koncerts notiks 15. jūnijā Iecavas baznīcā pl. 19.00 un tajā uzstāsies Marēna Marē baroka mūzikas ansamblis no Francijas.

16. jūnijā vēsturiskajā Trīs brāļu pagalmā pl. 15.00 muzicēs Vācijā dzīvojošā latviešu klavesīniste Ieva Saliete kopā ar ilggadējo koncertu partneri vijolnieci Danielu Helmu no Vācijas. Šajā koncertā piedalīsies arī blokflautiste Izabella Lēmane un gambiste Barbara Leiterere (Vācija), kura skatītājus pārsteigs ar savu dejotprasmi.

Senās mūzikas festivāla programmā iekļauts arī Sinfonietta Rīga mūziķu iestudētais Johana Sebastiāna Baha un Jana Dismasa Zelenkas mūzikas koncerts, kur kopā ar mentoru Normundu Šnē obojista ampluā spēlēs vijolniece Agnese Kanniņa-Liepiņa, obojists Egils Upatnieks, fagotists Jānis Semjonovs, kontrabasists Jānis Stafeckis un klavesīnists Māris Kupčs. Koncerts notiks 16. jūnijā Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā pl. 20.00.

Rundāles diena 17. jūnijā veidota sadarbībā ar festivālu Francijas pavasaris Latvijā 2007. Visas dienas garumā notiks vairāki interesanti pasākumi un koncerti: uzvedums bērniem Magie du jardin (Dārza maģija), kurā apmeklētāju bērni varēs pārtapt par Rundāles pils galma personāžiem; Rīgas Doma zēnu kora un franču ansambļa Pierre Robert Ensemble koncerts; kontrtenora Sergeja Jēgera koncerts, kurā viņš iejutīsies Kristofa Vilibalda Gluka operas Orfejs un Eiridīke vīrišķā titulvaroņa tēlā; franču ansamblis Ensemble Baroque Marin Marais piedāvās Marēna Marē un Luī XIV laika mūziku un dzeju; Kristofa Vilibalda Gluka baroka baleta Dons Žuans uzvedums, kurā Andra Veismaņa diriģētais baroka kamerorķestris sadarbosies ar baroka baleta trupu L’Eventail.

Noslēgumā būs skatāma autentiska baroka laika uguņošana ar Andra Veismaņa diriģētu Ramo un Delalanda mūziku.

Šajā festivālā varēsim svinēt arī Latvijas Koncerti iegādātā jaunā klavesīna ieskandināšanu, kā arī to aplūkot tuvplānā. Klavesīns ir vācu meistara Kristiana Fuksa (Christian Fuchs) roku darbs un uz tā ierakstus veikuši pasaules slavenākie klavesīnisti, atzīstot šī instrumenta augsto kvalitāti.

Detalizētāka informācija - www.latvijaskoncerti.lv  


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Hallo, ek wou jou prys ken.

RobertSax

Zdravo, htio sam znati vašu cijenu.

Robertunsab

Анкеты девушек равным образом юношей онлайн, в течение телеграм канале @wanowes

Antoniagloro


ienāktreģistrēties