Festivāls "Skaņu Mežs 2008" sāks pārdot biļetes

Renate Auzina, 29.03.2008., 09:52

Ar nebijuši raibu un vērienīgu programmu šopavasar atgriežas ikgadējais nepieradinātās mūzikas un filmu festivāls "Skaņu mežs" – jau sestais pēc skaita.

Biļetes uz to sāks pārdot 31.martā. Šogad Skaņu mežs pēc divu gadu uzturēšanās centrā atkal pārnācis Pārdaugavā un notiks 3., 7., 9. un 10.maijā Grīvas mēbelēs, Daugavgrīvas ielā 31k-3. "Warrior queen"

Kā allaž festivāls piedāvā nirt populārās un laikmetīgās mūzikas novatoriskajā spektrā. Programma būs lielākā kāda līdz šim ir bijusi, turklāt piektdien, 9.septembrī būs agrā un vēlā programma.

Uz 3. un 7.maija koncertiem biļetes iepriekšpārdošanā Biļešu Servisā maksās 7 latus, uz 9. un 10.maija koncertiem – 8 latus.

Pie ieejas 3. un 7.maija biļetes maksās 9 latus, 9. un 10.maija biļetes - 10 latus.
Četru dienu abonements, iegādājams tikai iepriekšpārdošanā, maksās 21 latu.

Festivāla pirmās dienas – 3. un 7.maijs, būs sadarbībā ar O!Vāciju (Vācijas kultūras mēnesi Latvijā) un piedāvās vācu elektroniskās un akustiskās eksperimentēšanas pirmrindniekus, kā arī Latvijas māksliniekus. Vācu programmā, citu starpā, būs šobrīd aktuālais pianists Hauška, vācu digitālās audiovizuālās mākslas zināmākais eksponents Alva Noto un lieliskais komponists Markuss Šmiklers, kurš vada popgrupu "Pluramon" (kur soliste ir Džūlija Krūza) un reizē ir viens no novatoriskākajiem elektronikas autoriem, kā arī duets "Laub", kurā soliste ir vācu vokālās elektronikas dīva "AGF". Kas grib dzirdēt Latvijas mūzikas jaunumus, interesanta var izvērsties iepazīšanās ar tādiem jaunās paaudzes pārstāvjiem kā savdabīgo elektronikas producentu un komiksu autoru KSPRS, „noise’n’roll” kolektīvu PuseH PuseW un komponistes Līgas Celmas darbu.

Savukārt 9.maijā varēs baudīt konceptuāli un tehnoloģiski interesantus piegājienus mūzikā, kā laikmetīgās mākslas ievērojamās galerijās iecienīto Rasela Hasvela un Floriana Hekera interpretāciju par grieķu komponista Janna Ksenaka audiovizuālo programmu UPIC; čellisti Hilduru Gudnadottiru, kas sadarbojas ar tādiem ansambļiem kā "Mum" un "Throbbing Gristle" un lauž priekšstatus par islandiešu popmūziku. Varēs arī klausīties tādu izcilu vokālisti kā amerikāņu sapņainās folkmūzikas dziedātāju Marisu Nādleri, savukārt Imants Daksis nedzirdētā vokālā eksperimentā sadziedāsies ar "Gas of Latvia". Franču multiinstrumentāliste "Colleen", manipulējot akustiskos instrumentus ar elektroniku, prezentēs skaistu, juteklīgu teju barokālu kameransambļa simulāciju, bet "2/5 BZ" jeb Serhats Koksals piedāvās turku popmūziku ironiskā elektroniskā interpretācijā, savukārt eksperimentālā tehno veterāns "The Bug" (Kevins Mārtins) kopā ar "Warrior Queen", vienu no dubstep kopienā pieprasītākajām Jamaikas MC, aicinās klausītājus tumšā, maģiskā, dobjiem ritmiem piesātinātā vokālā elektronikā. Savukārt "Team Brick" pārstāvēs debitantus – šis līdz šim nepazīstamais jauneklis izrādījies arī pietiekami oriģināls, lai viņu uz sevis kūrēto "All Tomorrow's Parties" festivālu pērnajā decembrī uzaicinātu "Portishead".

10.maijs būs baudījums nešpetnākas un dinamiskākas mūzikas cienītājiem - ar uzsvaru uz brīvo džezu, metālu, troksni, dūkoņu jeb drone, muzikālu plosīšanos. Varēs dzirdēt vienu no šībrīža novatoriskākajām norvēģu eksperimentālā roka/džeza grupām "The Shining", pašmāju "Soundarcade" ar jauno programmu, jauno Latvijas eksperimentālā metāla grupu "Module Astra", Izraēlas doom-dub mežoņus "Lietterschpich", iepazīt eksplozīvi virtuozo brīvā džeza/hardcore grupu "Ives # 1", vienu no pieprasītākajiem jaunajiem perkusionistiem Krisu Korsāno (viņš arī Bjorkas bundzinieks) duetā ar amerikāņu drone meistaru Spenseru Jē (pazīstamu arī kā Burning Star Core), doom-metāla saksofonistu Antuānu Česeksu (Chessex), kā arī beigās gūt atslodzi ausīm mūzikā, ko radījis psihedēliskā folkroka viens no ievērojamākajiem eksponentiem Bens Časnijs (viņš arī ezotēriskās kulta grupas "Current 93" loceklis) ar savu ansambli "Six Organs of Admittance".

Paralēli 9. un 10.maijā notiks rūpīgi atlasīta un bagāta eksperimentālā kino programma, kuras kuratori ir Agnese Lūse, Berlīnes "Handclaps" un Vīnes "Sixpackfilm". Ar šo programmu tuvāk varēs iepazīties atsevišķā preses relīzē – to izvēlamies izziņot atsevišķi, jo filmu programma allaž nepelnīti pazudusi mūzikas programmā, ļaujot aizmirst, ka Skaņu mežs ir arī viens no interesantākajiem video festivāliem Latvijā.

Savukārt 16. un 17.maijā Medicīnas muzejā Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar "Skaņu mežu" piedāvās dziļo skaņu mākslinieka Jākoba Kirkegorda jaunāko un oriģinālāko interaktīvo instalāciju Labyrinthitis – tā dos iespēju dzirdēt, kas risinās mākslinieka – un izstādes apmeklētāja – ausī.

Informācija: www.skanumezs.lv

1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
laimigaka!, 29.03.2008. 18:50:22
Komentāra reitings: 0

Gaidu!!! ^^

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Спасибо, этот сайт чрезвычайно полезный. посмотрите также эту страничку и дайте ей оценку =0090=0=

Sownibh

Hello! This post was created with XRumer 23 StrongAI. Good luck :)

XRumer23Lor

Не отставать крутую работу!! Люблю это! посмотрите и мою страничку и дайте ей оценку =0090=0=

Sowndjq


ienāktreģistrēties