Festivāls "Roka Naktis"

Algirdas Barniskis, 26.07.2009., 22:03

7. un 8. augustā Latvijas pierobežā netālu no Daugavpils noritēs starptautiskais roka mūzikas festivāls "Roka Naktis 2009"– lielākais šāda veida festivāls Baltijā.

Festivāls notiks jau septīto reizi - pirmo reizi tas tika rīkots 2003. gadā un jau pirmajā gadā kļuva par starptautiska mēroga roka kultūras pasākumu. Katru gadu uz šo festivālu ierodas 5-7 tūkstoši roka un rokenrola mūzikas cienītāju no Lietuvas un citām valstīm. Šogad pirmo reizi festivāls notiks Zarasu (Zarasai) ezera vidū uz salas, tikai 20km attālumā no Latvijas robežas un plānots, ka arī Latvijas rokmūzikas cienītāji izrādīs lielu interesi par šo tradīcijām bagāto festivālu.

Šogad festivālā uzstāsies pazīstamākā Skandināvijas folkmetāla grupa "Korpiklaani". Šie Somijas rokeri šobrīd ir vieni no visvairāk pieprasītākajām grupām Eiropas rokfestivālos. Augusta sākumā, tieši pirms uzstāšanās "Roka Naktīs", "Korpiklaani" koncertēs 70 000 metālistu auditorijai vienā no lielākajiem smagās mūzikas festivāliem Wackenē (Vācija).

Savukārt, Lietuvas labākie rokmūziķi ir apvienojušies īpašā "Metallica Tribute" projektā. Interesanti, ka tradicionāli festivāla fani īpašā aptaujā izvēlējās gan to, kādas grupas tribute projektu šogad veidot, gan to, kāds būs tā repertuārs. Iepriekšējos gados fani ir dzirdējuši gan KISS, gan AC/DC, U2 un Bon Jovi tribute projektus.

Uz festivālu šogad ieradīsies arī viena no zināmākajām Skandināvijas industriālā metāla grupām "Deathstars" (Zviedrija).

Bez tam varēs dzirdēt ne tikai tradicionālo roka, hard & heavy stilu, bet arī nedaudz vieglāku mūziku - savu klātbūtni festivālā apstiprinājuši indie&punk z"The Hobos"vaigznes no Somijas "Disco Ensemble".

Vēl dalību festivālā nesen apstiprināja arī Lietuvas gotiskā roka pionieri - deviņdesmitajos gados savu darbību sākusī grupa "Siela" (dvēsele) un lietuvas roka leģendas "Katedra".

Pateicoties "Roka Naktis 2009" mūzikas fanu balsošanai festivāla mājaslapā un aktīvai organizatoru un grupu sadarbībai, jau ir skaidrs, ka Zarasos tradicionāli parādīsies arī labākā Lietuvas un Latvijas rokeru plejāde. Tie ir jau par klasiku kļuvušie "Rojaus Tūzai", BIX, SBS, perspektīvie "Soul Stealer" ar Jeronimu Miliumi, "Rebelheart", "IR", "Atika", "Wozu", Kauņas metālisti "Thundertale", kā arī citi zināmi Lietuvas un citu Baltijas valstu izpildītāji – kopā vairāk nekā 30 grupas uz trijām skatuvēm.

No Latvijas festivālā šogad piedalīsies 5 grupas:
"The Hobos", "Laime Pilnīga", "Backflow", "Invasion", "Screampiece".

Tradicionāli festivālā būs pieejama telšu pilsētiņa, dažādas sportošanas iespējas – futbols, volejbols un visdažādākās aktivitātes – teātris, kino, cirks, par ko sīkāk paziņosim nākošajā relīzē.

Biļešu cena uz abām dienām – 80 Lt (~16 Ls), autostāvvieta – 20 Lt (~4Ls), telts vieta – bezmaksas!
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
porn videos

Effie

www.topshelftrailers.com

Lenore

Ad futuram memoriam — На долгую память.

psyxhert


ienāktreģistrēties